Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''

przez celineczka3 22 sie 2009, 16:01
Nienormalny napisał(a):A ponieważ mam dostęp do leków więc stwierdziłem, że olewam ich i sam sobie coś zapisze

A jestes lekarzem ze tak zapytam?:D:DPoza tym oczywiscie rowniez nie polecam samodzielnego eksperymentowania z lekami, to nie zabawa z cała pewnościa.
celineczka3

przez Nienormalny 22 sie 2009, 16:13
Nie jestem lekarzem ale mam zaprzyjaźnionych aptekarzy ;)
Wiem, że to nie zabawa. Ale czasami nie mam siły ruszyć się z domu- uciekam w sen, odkładam wszystkie sprawy na później. Ta depresja mnie dobija. Nie chcę brać narkotyków, chcę leku, który da mi kopa do życia.

przez celineczka3 22 sie 2009, 17:33
No to przydala by sie wiyta u lekarza tylko jak widze dotychczas zle trafiales. Ja na szczescie mam dobrego psychiatre ale poszlam do niego z polecania. Super gosc, wychodze od niego i czuje jak bym sie prozaku nałykała, bardzo potrafi podniesc na duchu i pobudzić do życia. Moze w takim razie popytaj znajomych, albo poszukaj w necie jakichs psychiatrow. W jakichs wiekszych miastach na pewno sa jacys sensowni lekarze.
celineczka3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kokolino 02 wrz 2009, 16:43
Witam
Nie wiem czy to jest dobry post w którym pisze ale mam nadzieje ze tez znajde jakas odpowiedz ;)
Moja mama od kilku lat jest chora tak dokładnie to nie wiem co jej jest
Zaczelo sie od tego kiedy wyprowadzilismy sie kilka km dalej w innym miasteczku . Moja mama zaczała mowic ze na czatach ludzie mowia jak jest ubrana , ze ktos ja sledzi . Potrafila budzic mnie o 4 rano i mowic ze chca jej dzieci odebrac i mam mowic ze jest dobra matka . Przez pewniec czas sie leczyła jednak wedlug niej dostawala zle leki - zle sie po nich czuła . Pozniej jakos wyszła i przez ponad rok było naprawde Ok . Wróciło uwazała ze jest jakas intryga podstep ze chcą ja zniszczyc zaszczuc . Płaca mi i mojej siostrze za to zeby ja zniszczyc. Kiedy do niej dzwonie i pytam sie co u niej karze mi wyrzucac zdjecia ktore mam bo robimy jej voodoo. Czesto ma bole wymysla choroby raz ja boli glowa ze placze z bolu pozniej mowi ze ma padaczke albo ze ktos egzorcyzmy wyprawia . Nie chce sie leczyc mowi ze jest zdrowy i ze my powinnimy sie leczyc . Nie wiem jak jej pooc naprawde nie wiem co zrobic smieje sie mowi do siebie zakleja lampki bo ja kameruja .. Najbardziej jest mi szkoda brata poniewaz on tego cały czas słucha dzien w dzien mowi o tym samym .Chciałabym jej pomoc ale nie wiem jak nie zaprowadze jej na sile do psychologa .... Moze ktos mial podobną sytuacje lub wie co mozna zrobic jakos doradzic
Pozdrawiam

przez namiestnik 04 wrz 2009, 00:30
Pomału pomału... Coś trzeba z tym zrobić. Ale musisz poświęcić temu czas - nie wystarczy kiwnąć palcem. Po szybkości z jaką piszesz tego posta mam wrażenie, że temat traktujesz po łebkach. Tak nie można. Powoli.

przez Anna R. 10 wrz 2009, 14:13
Najpierw psychiatra, potem leczenie szpitalne. Moze to jakas psychoza lub schzofrenia. Nie wiem, nie jestem lekarzem. Trzeba udac sie do specjalisty i to jak najszybciej.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Re: może depresja a może coś więcej :/

przez Dymecki 11 wrz 2009, 13:11
Powiem ci tyle. Najgorsza jest nieświadomość, co (odpukać) jeśli jesteś chory? Powinieneś zacząć leczenie jak najprędzej bo później jeszcze bardziej będziesz żałował że nic nie zrobiłeś. Ale myślę ze nie jesteś chory sam mam 20 lat pale nieduzo fajek a tez nieraz mam bóle.

przez ewaryst7 11 wrz 2009, 19:07
Witaj.Widzę , że jesteś przrażona.Myślę , że Twoja mama potrzebuje lekarza , a ściśle mowiąc szpitala , i porządnego leczenia.Trzymam kciuki za Ciebie , i Twoją mame.Nie martw się za bardzo.Wszystko będzie dobrze..:)

Re: może depresja a może coś więcej :/

przez joanna5 10 paź 2009, 17:44
chorujesz bo chcesz byc chory ,tylko po co,moze brakuje ci towarzystwa przed ktorym chcesz sie po prostu wygadac,to zalezy od ciebie,to ty rezyserujesz chorobe i jej objawy,psycholog ci pomoze,jezeli rzeczywiscie bedziesz chcial zmian w swoim zyciu,dreczy cie samotnosc to zaprzyjazniles sie z objawami choroby.
joanna5

przez Gigaherc 02 lis 2009, 23:14
witam, boje sie ze popadam w apatie ,ostatnio zerwalem z dziewczyna , no coz niebylo to mile doswiadczenie , ale jakos sie pozbieralem , no prawie , jusz nic mnie niecieszy , coraz wiecej siedze w domu , moje zaintersowania gdzies znikly , wciaz sie zadreczam niepowodzeniami to sie robi coraz gorsze , niewiem co robic ,prosze o pomoc .

przez present 07 lis 2009, 14:57
Znajdź sobie inną dziewczynę. Jak w realu trudno, to przez neta.

przez CharlieChristian 20 lis 2009, 04:57
mam ciągi niewychodzenia z domu po kilka dni i spania przez większą część doby. nie znam konkretnej przyczyny mojej depresji, widze tylko skutki. Jestem po 3 latach terapii grupowej. jestem uzależniony od seksu, w sensie że jak inni np piją jak im źle to ja sobie robie "dobrze" gdy mi "źle"mieszkam w lublinie i studiuje tutaj ale zaczynam sie obawiać o studia (dzienne) bo opuszczam już masę zajęć. Mój terapeuta powiedział mi że muszę mieć przerwę w terapii z nim co najmniej pół roku i że jeśli będzie ze mną bardzo źle to żebym się zgłosił na leczenie stacjonarne do szpitala. Szczerze to się trochę tego boję. Jednak chcę w końcu przepracować do końca ten temat bo tu chodzi w koncu o moją przyszłość i normalne życie. czy polecacie jakieś dobre ośrodki? może być też ew. Warszawa, co myślicie o lublinie i gdzie się najlepiej zgłosić z moim stanem, bo krat w oknach np nie potrzebuje. Gdzie pójść żeby atmosfera i ludzie mnie jeszcze bardziej nie zdołowała. Gdzie ludzie rzeczywiście sie leczą a nie traktują pobytu jak "kolonii"?

przez alija 12 gru 2009, 14:35
jestem w klasie maturalnej,od trzech tygodni nie ma mnie w szkole.nie chce tam wracać.na samą myśl o szkole,nauce,maturze...pojawia się we mnie okropny lęk.przyjmuje leki już 3 tyg. a i tak nie czuję poprawy.przez 2 dni czułam się troszkę lepiej/robiłam rzeczy nie związane z nauką/,,ale potem z powrotem to samo..wzięłam od koleżanki zeszyty do uzupełnienia.....przez tą chorobę zaczęłam oddalać się od ludzi.teraz nikt za mną nie tęskni,zostałam sama..nie dawalam rady w szkole,wiedza nie wchodzila mi do glowy.wszytko mi sie walilo,nawet wdomu nie moglam odpoczac bo moja postrzelona babcia zawsze dowala jakies akcje,tata troche podupadł na zdrowiu. POTRZEBUJE WASZEJ POMOCY.czy ktos mial takie problemy jak ja?jak sobie z tym poradzić? :(

przez ewap99 20 gru 2009, 01:17
teraz nikt za mną nie tęskni,zostałam sama..

A może to tylko twoje własne zdanie a gdzieś z boku czeka ktoś i zastanawia co sie z Toba dzieje?
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

Sortuj wg