Korzyści płynące ze stanu depresji

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Kornel Lone 16 sty 2007, 18:22
- Dzięki depresji bardziej doceniam te lepsze dni - zdrowy człowiek nie rozumie radości z normalnego nie bolącego fizycznie i psychicznie dnia.

- Dzięki depresji nie podejmowałem dużego ryzyka (strach, brak potrzeby adrenaliny) w życiu, tak jak niektórzy koledzy których już nie ma....

- Dzięki depresji mam kilku sprawdzonych przyjaciół, bo tylko tacy byli mnie w stanie zdzierżyć i wciąż podawać odtrącaną dłoń.

- Dzięki depresji zawsze częściej słuchałem ludzi mądrzejszych ode mnie niż próbowałem być mądrzejszy od nich.

- Dzięki depresji mam swój mały bezpieczny kąt, grunt pod nogami do którego moge wracać.

- Dzięki depresji unikam łatwego oceniania innych.

- Dzięki depresji mam więcej zrozumienia dla siebie.

- Dzięki depresji wiem że nikomu nigdy nie bedę rzyczyć aby rozumiał to co napisałem powyżej.

przez Róża 16 sty 2007, 18:38
Bardzo pięknie piszecie.Ja pewnie też coś "zawdzięczam"depresji,ale nie mam sił się nad tym zastanawiać.Może nauczyła mnie cieszyć się byle czym,bo wiem,że jak wróci to przestanie mnie cieszyć cokolwiek.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

ech..

przez bebe 16 sty 2007, 20:11
a ja zawsze miałam wrażenie ,ze jestem inna będąc jeszcze nastolatką ;) ale na mojej twarzy gościł beztroski szczery usmiech ,potrafilam cieszyć się życiem .Ale to wszystko powoli zaczeło odchodzić w zapomnienie .Teraz czuje sie jak bym miała maskę na twarzy nie pamiętam kiedy ostatni raz śmisłam sie szczerze do łez :( tak bardzo mi tego brakuje i pomyslec ,ze kiedys byłam duszą towarzystwa ..
...żeby mogło być tak dobrze jak jest żle...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez krasnal 16 sty 2007, 21:09
331ania czy lepszy? nie wiem. "z pewnością" teraz jestem [nie lubię słowa pewność] prawdziwy.
Czy jeszcze kiedyś umrę? Być może. Chodzi o to, by owych zmartwychwstań było zawsze o jedno więcej.
My Dying Bride - Deeper down

przez 331ania 18 sty 2007, 21:35
Zycze ci Krasnalu bys Zmartwychwstawal po kilka razy dzinnie:)Pozdrawiam!

[ Dodano: Czw Sty 18, 2007 8:35 pm ]
Bebe-chyba kazdy z nas tu obecnych byl kiedys dusza towarzystwa i smial sie do lez z byle czego,a teraz mamy tak jak Ty-ale podobno kiedy choroba odejdzie powroci ten usmiech na twarzy-czego zycze Tobie,Innym i sobie by jak najszybciej odczuc znow te radosc w sercu.Pozdrawiam!
ExModerator

przez hyte 22 sty 2007, 16:25
Odpowiem na to pytanie jak juz bedzie po wszystkim!!!!!!!!
THE ONLY WAY IS UP!!!!!!

przez Xerus_Ona 25 sty 2007, 16:13
A ja dzięki depresji trafiłam na to forum poprzez które poznałam, fajnego kumpla z którym moge porozmawiać o wszystkim zwłaszcza o naszym wspólnym problemie ;)
"...niesie Cię pozytywna myśl, że nie jest źle, że to wszystko ma jakiś sens..."

przez Symbolic 25 sty 2007, 16:32
No jak depresja bedzie na tyle silna to mozna jej zawdzieczac nawet smierc gdy doprowadzi do samobojstwa,czyli wtedy uwolni nas ona od wszystkich trudnosci ktore niesie zycie ale i zabierze mozliwosc realizacji szczescia,ktore w zyciu tez jest mozliwe(podobno hehe)
Ostateczne zwycięstwo nad lękiem i wolność to to co się nam należy przez sam fakt istnienia

przez asiulka2121 27 sty 2007, 23:33
Co ja zawdzieczam depresji? samotnosc i ból ,dwie najblizsze mi rzeczy. To że nie umiem życ w grupie ,że zastanawiam się ile jeszcze. nerwice, dusznośco, bezsenność. duzo tego.ale to co najbatdziej boli to brak marzeń i niewiara w to ze będę jeszcze szczśliwa

przez dt12345 19 lut 2007, 00:07
czesc co zawdzieczam depresji to same zle doswiadczenia, :cry: mysli ktore sa warte krat,totalny smietnik w glowie,nieprzespane noce ,zaplakane oczy ,przyspozylam tylko nowych problemow rodzicom bo nie wiedza jak mi maja pomoc,sesje poprawkowa ktora nie wiem jak mam zdac ,
tak to wszystko i jeszcze wiecej zlych rzeczy jej zawdzieczam

przez maiev 19 lut 2007, 04:54
Pewnie cos jej zawdzięczam. Chociaż czy ja wiem??? hmmm
Parę prawd, parę spostrzeżeń, całe mnóstwo upadków....
"I need a new version of me..."

przez wiatr 19 lut 2007, 09:28
Nic.Nic. Jestem na nią wkurzona,że doprowadzila mnie do stanu w którym już prawie nie było mnie. Ale naszczęście przyszedl dzień że powiedziałam jej dość. :lol: Ale się na mnie wkurzyła. :lol: :lol: Mamy wojnę. Mam zamiar z nią wygrać.A moją bronią będzie uśmiech, dobroć.Jak ona tego nienawidzi. :lol: :lol: :lol: Rani mnie, ale ktorz na wojnie nie bywa ranny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ;)
"mój przyjaciel wiatr"

przez depresyjny86 19 lut 2007, 20:05
Nic.Nic. Jestem na nią wkurzona,że doprowadzila mnie do stanu w którym już prawie nie było mnie. Ale naszczęście przyszedl dzień że powiedziałam jej dość. Ale się na mnie wkurzyła. Mamy wojnę. Mam zamiar z nią wygrać.A moją bronią będzie uśmiech, dobroć.Jak ona tego nienawidzi. Rani mnie, ale ktorz na wojnie nie bywa ranny

Jeżeli będziesz miała takie dobre nastawienie to napewno z nią wygrasz ;) ,pamiętaj jesteśmy z Tobą.Trzymaj się ;)
:)

przez IceMan 19 lut 2007, 21:19
Walcz Wiaterku Walcz (WWW) :P Wspaniała postawa, tylko pogratulować i tak trzymaj, więcej takich osób i będziemy mieli tu swoisty klub sztuk walki... z nerwicą :D
Przyjaciel forum

Sortuj wg