Depresja a sport

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Depresja a sport

przez Czubaka 29 wrz 2009, 12:01
jakiś rok temu w esce słyszałam, że czasem wystarczy tylko myśleć o ćwiczeniach! podobno zrobili eksperyment: podzielili ochotników na trzy grupy. jedni mieli uprawiać sport, inni nic nie robić a trzecia grupa miała wyobrażać sobie, że uprawia sport. okazało się, iż wyniki jakie osiągnęły grupy "sportowców" i "myślących o sporcie" były bardzo podobne.
chyba wreszcie tego spróbuję. nadchodzi sylwester, trzeba trochę potrenować ;) może to działa też na oglądanie sportu. w końcu trwają mistrzostwa w siatkówce. zgodnie z terminarzem przed nami jeszcze jakieś 3 mecze.
podam dam znać czy działa :P

przez linka 29 wrz 2009, 12:27
Czubaka napisał(a):podobno zrobili eksperyment: podzielili ochotników na trzy grupy. jedni mieli uprawiać sport, inni nic nie robić a trzecia grupa miała wyobrażać sobie, że uprawia sport. okazało się, iż wyniki jakie osiągnęły grupy "sportowców" i "myślących o sporcie" były bardzo podobne.

Jakie wyniki? Co obejmowały wyniki? :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Korba 29 wrz 2009, 12:42
Czubaka napisał(a):jakiś rok temu w esce słyszałam, że czasem wystarczy tylko myśleć o ćwiczeniach! podobno zrobili eksperyment: podzielili ochotników na trzy grupy. jedni mieli uprawiać sport, inni nic nie robić a trzecia grupa miała wyobrażać sobie, że uprawia sport. okazało się, iż wyniki jakie osiągnęły grupy "sportowców" i "myślących o sporcie" były bardzo podobne.
chyba wreszcie tego spróbuję. nadchodzi sylwester, trzeba trochę potrenować ;) może to działa też na oglądanie sportu. w końcu trwają mistrzostwa w siatkówce. zgodnie z terminarzem przed nami jeszcze jakieś 3 mecze.
podam dam znać czy działa :P

yhy, czyli że jak pomyślę o koszykówce, to może w przyszłym sezonie zagram w NBA..................
szkoda, że od fantazjowania o Kobem Bryancie nie przeniosłam się prosto w jego objęcia :mrgreen:
Korba

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Czubaka 29 wrz 2009, 12:50
z tego, co pamiętam to badali ogólną kondycję i spadek masy

przez linka 29 wrz 2009, 13:03
Czubaka, poprawiłeś mi nastrój naprawdę..... :lol: :lol:
Zdajesz sobie sprawę, że to co piszesz to jakieś brednie, jest to absolutnie nierealne z biologicznego, fizycznego punktu naukowego widzenia???
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Czubaka 29 wrz 2009, 13:56
hm... uważam, ze "eksperyment" miał w esce humorystyczny charakter.
a czy to prawda? kto wie...
niektórzy wierzą w horoskopy.

przez Piotr Krzyworączka 30 wrz 2009, 19:22
Sliwka,
Jest naukowo udowodnione, że ruch, wysiłek fizyczny, sport ( nie wyczynowy) działa znakomicie na człowieka.
Działa antystresowo, antydepresyjnie, łagodzi napięcie.
Podczas intensywnego wysiłku fizycznego ( zmęczenie, spocenie) wydzielają sie tzw. endorfiny, czyli hormon szczęścia.
To dlatego ludzie często po sporcie wprowadzają się w stan niemalże euforii.

Ja tak miałem z bieganiem. Pierwsze dni, to zmęczenie i lekka niechęć do dalszego. Potem to przełamałem, i doszedłem do momentu gdzie bieganie zaczęlo sprawiac przyjemnośc. Niesamowite uczucie, zapominasz o wszelkich dolegliwościach, szczególnie tych psychicznych. Polecam biegi. Tani sport, dla każdego.
Stres powoduje nerwicę. Spróbuj temu zaradzić za darmo!
http://Jak-Pokonac-Stres.pl

przez pnk 30 wrz 2009, 21:55
Jest dokladnie tak jak piszesz, rzeczywiscie bieganie wydaje sie byc najtanszym i najprostszym rozwiazaniem.

Od siebie moge tylko dodac, ze oprocz samego uprawiania sportu mi ogromna radosc sprawia swiadomosc, ze jestem w tym coraz lepszy (ja akurat zaczalem uprawiac sporty ekstremalne).Zdajac sobie sprawe, ze weszlismy na kolejny "poziom" zaawansowania w takim sporcie i ze pokonalismy wlasny strach i wlasne cialo jest powodem ogromnego zadowolenia.Dodatkowo mnie bardzo kreci ryzyko, bardzo lubie podwyzszony poziom adrenaliny i jesli nic sie nie dzieje, to po prostu sie nudze i jest mi zle, za to wiedzac ze cos moze mi sie stac mam jeszcze wieksza satysfakcje z tego ze mi sie udalo i wtedy zyje pelnia zycia.

Wlasnie teraz jak tak patrze to uczucie dola i smutku jest u mnie praktycznie niewidoczne, chwilowo bardzo ciesze sie zyciem, ale przez to "uzaleznienie od adrenaliny" ;) zauwazylem ze ryzykuje za bardzo we wszystkich dziedzinach zycia :smile: ...czasem moze cos sie nie udac, ale jest mobilizacja do dzialania, no i stalem sie dzieki temu bardzo pewny siebie, z czym wczesniej mialem czasem problemy.
pnk

Sortuj wg