psychoterapia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

terapia i wątpliwości

przez ccf 16 lut 2008, 22:56
od dłuższego czasu szukałam jakiegoś psychoterapeuty i w końca trafiłam z polecenia do pewnego faceta. osoba, która mi go polecała mówiła, że jest dobry w tym co robi i nie leci na kasę. już na pierwszej sesji terapeuta zapytał mnie, jak widzę naszą współpracę i żebym określiła częstotliwość sesji w ciągu m-ca. powiedziałam, że muszę się nad tym zastanowić i ustaliliśmy, że na razie będą to tylko konsultacje. po tej sesji byłam u niego jeszcze 3 razy i za każdym pytał o to czy podjęłam już decyzję. nie robił tego natrętnie, ale poczułam jakiś przymus. dodatkowo poinformował mnie, że jeśli chcę zacząć terapię, to muszę obiecać, że przy jej zakończeniu, zrobimy sobie dodatkową sesję taką na "podsumowanie" całej terapii(za co zapewne także będę musiała płacić).no i jestem teraz zdezorientowana - nie wiem czy mnie oszukuje i chce wyciągnąć kasę, czy tak właśnie wygląda psychoterapia. nigdy nie byłam na psychoterapii, wcześniej chodziłam do zwykłego psychologa, który niestety mi nie pomógł. nie chcę się w coś wrabiać i płacić kasę jak głupi frajer. pomóżcie mi proszę.
ccf

przez wirek 17 lut 2008, 16:10
To raczej normalne każdy psycholog pyta czy się zdecydowałaś. Jak byłaś u niego 4 razy to chyba już pora żebyś się określiła czy chcesz zaczynać czy nie. Następnym razem powiedz mu po prostu że masz takiego fioła że boisz się ze on cię oskubie z kasy. Ale w końcu musisz się zdecydować.
Powienm ci że jak nie lubisz psychologa to niz z leczenia nie wyjdzie więc jak nie wzbudza twojego zaufania to daj sobie spokój. Chociaż po tym co piszesz wynika że nie robi nic niestosownego.

przez Jovita 18 lut 2008, 13:48
Ja nie widze tutaj zadnego problemu, nie widze tez zeby to byl jakis naciagacz.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jaaa 18 lut 2008, 21:49
ja chodze i mi raczej gownoi daje - bylam na kolo 7-9 spotkaniach place a bledy dalej popleniam c,porazki dalej przezywam ciezko

jedyni eleki czuje ze na mnie dzialaja :roll:

przez Jovita 19 lut 2008, 16:28
jaaa napisał(a):ja chodze i mi raczej gownoi daje - bylam na kolo 7-9 spotkaniach place a bledy dalej popleniam c,porazki dalej przezywam ciezko

to jest krotko , psychoterapia moze trwac nawet rok lub jeeszcze wiecej.. niestety z tym wszystkim nie ma tak latwo..
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Sortuj wg