Czy mówicie sami do siebie?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez idle 25 lut 2012, 20:08
Od zawsze mówię do siebie ... tak jakbym rozmawiała z kimś innym, takie scenariusze rozmów, które mogą się zdarzyć.
idle

przez Flav 25 lut 2012, 20:52
Ja też mówię do siebie, właściwie to przez większość czasu, bo też przez większość czasu jestem sama, a nawet tacy samotnicy potrzebują czasem rozmowy. Zwłaszcza z kimś kto ma podobne zainteresowania ;-)
il faut porter encore en soi un chaos pour pouvoir mettre au monde une étoile dansante

przez Broszka 25 lut 2012, 21:00
Uff uspokoiliście mnie:) Mi też zdarza się mówić do siebie, czasem na głos, czasem tylko w myślach.
Często też mówię niby do kogoś, coś opowiadam co mi sie zdarzyło, albo wyobrażam sobie rozmowę, która ma dopiero nastąpić.
W pierwszych dniach brania paro, gadałam do siebie na okrąglo, jak tylko byłam sama w domu:)
Zdarza mi się też mówić do siebie idąc ulicą, kiedy wydaje mi się, że nikt nie widzi, a za chwilę okazuje się, że ktoś siedzi w aucie przy zgaszonych światłach i dziwnie się na mnie patrzy :oops:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Flav 25 lut 2012, 21:04
O właśnie, wyobrażane rozmowy z kimś, które w końcu gdy dojdą do skutku wychodzą zupełnie inaczej, najczęściej nie tak jak było w cudownym hipotetycznym planie ;/
il faut porter encore en soi un chaos pour pouvoir mettre au monde une étoile dansante

przez Broszka 25 lut 2012, 21:13
I zawsze podczas takich konwersacji jestem zaskakująco inteligenta, błyskotliwa i asertywna :D A potem wychodzi, jak wychodzi... ;/

przez nextMatii 25 lut 2012, 21:15
Broszka, :lol: mnie tez sie zdarza...gadac do siebie...
nextMatii

przez basia_m 27 lut 2012, 12:06
oj, ja mam adwersarza nie do przegadania w mojej głowie, moją mamę :D czasem też kłócę się z córką, wałkując nasze tematy rozmowy w ciągu dnia i próbuję sobie poukładać, żeby nie być z kolei jak moja własna matka, to jest bardzo trudne...

a najgorsze są te dyskusje "po czasie", kiedy nagle przychodzi do głowy "cięta riposta"...

przez kite 27 lut 2012, 13:22
ja po wyjściu z oddziału zaczęłam do siebie gadać. robię sobie na głos instrukcje co teraz po kolei powinnam zrobić. i jadę jakby na autopilocie. myślę że to jakiś system samozachowawczy żeby się całkiem nie rozsypać. na oddziale był plan dnia i jakaś taka stabilność. gdy nie wiem co mnie czeka, trochę panikuję.
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez .Kinga. 29 lut 2012, 00:29
//Mały Off top - proszę o wybaczenie, ale nie umiałam się powstrzymać!

ojej. Jakie to dziwne trafić na swój stary wątek po 5 latach! :D tyle się pozmieniało!//
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

przez bigfish 29 lut 2012, 00:49
Ja też lubię sobie czasami po nawijać ze sobą jak nikogo niema w pobliżu, a nieraz się zapomnę i wtedy jest ciekawie :hide: ale już mam plana, kupię sobie słuchawkę bluetooth i będę nawijał kiedy będę chciał pod przykrywką :mrgreen:

przez beti19 29 lut 2012, 00:54
Ja często mówie sama do siebie, np.w pracy idąc do magazynu powtarzam
sobie co mam przynieść na sklep, żeby nie zapomnieć :-)
http://swiatbeti19.blogspot.com/

"Spiesz się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą"
Ks.Twardowski

przez Helvetti 29 lut 2012, 01:00
Ja mówię do siebie jak mam ataki paniki, lęki i derealizacje.
got a date with suicide.

przez izzie 29 lut 2012, 01:00
tak, gadam do siebie jak głupia :mrgreen: jakieś rozmowy prowadzę, wczuwam się jak nie wiem co, a później stukam się w głowę co ja wyprawiam, heh. Idę chodnikiem i też coś do siebie gadam, śmieję się do samej siebie...
beti19, ja też powtarzam, albo jak dzwonię do kogoś i jest zajęte, a ja cały czas powtarzam sobie co mam powiedzieć, w końcu tak się skupiam na tym, że ktoś nie odbiora, że w momencie odebrania nie wiem co mam mówić i wychodzę na idiotkę :pirate:

przez beti19 29 lut 2012, 01:07
izzie, ja robię to tak: patrzę na półce brak np.wody Ustronianki gazowanej, wody Żywiec niegazowanej i Lemona ( nadmienię że pracuję w sklepie) i idąc na magazyn powtarzam sobie: Ustronianka gaz + Zywiec niegaz + Lemon
pewnego razu wychodzi zza rogu szef i pyta;
- Pani Beato czy Pani coś do mnie mówiła ?
a ja na to:
- nie szefie ja mówie sama do siebie
Musielibyście zobaczyć to jego zdziwienie w oczach ................
http://swiatbeti19.blogspot.com/

"Spiesz się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą"
Ks.Twardowski

Sortuj wg