Czy mówicie sami do siebie?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez .Tomek 10 sie 2007, 12:36
moczymordka napisał(a):albo jak zrobie cos głupiego " no i co głupia dupo??"

Tak to czasami moja mama mówi :) ale ona jest zdrowa. Tylko tak jakoś jej wyskakuje.
Pomyślałem sobie trochę o tym mówieniu samemu do siebie. Doszedłem do wniosku, że ja gadam sam ze sobą ale nie na głos tylko w głowie :) taka debata kilku osób. To śmieszne, często omawiam swoje problemy z..no nie wiem z kim ale z kimś. Ogólnie to mam w głowie kilka osób i jestem każdą z nich jednocześnie. Ale na głos do siebie to nie gadam raczej :)
ExModerator

przez .Kinga. 10 sie 2007, 12:54
.Tomek napisał(a):Ogólnie to mam w głowie kilka osób i jestem każdą z nich jednocześnie.

Miałam tak kiedyś.. tylko że moje części kłóciły się między sobą.. więc to nie było za miłe. Wewnętrzny chaos. Dzisiaj już tego nie mam. Dzisiaj po prostu ze sobą rozmawiam.. przynajmniej wiem co u mnie słychać :D
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

Ten sam problem....

przez Sandy188 26 mar 2008, 12:34
Znam to bardzo dobrze.Często mi się zdarza,że gadam sama do siebie.I czasami tego nie kontroluję.Jak byłam mała wymyślałam sobie różnych przyjuaciół,miałam niewidzialną przyjaciółkę i rozmawiałam z nią.Często mówię sama do siebie,tak jakby we mnie były inne osoby,podpowiadają mi co mam robić.Wiem,że czasami nie jestem sobą,tylko kimś innym...mam problemy z własną samooceną,czuję się nikomu niepotrzebna.Mam nadzieję,że to minie,mam nadzieję,że bardzo szybko.I niewiem skąd to się bierze,chyba dlatego,że jestem samotna.
...ZagUbioNa W ReaLnyM świeCie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Czy mówicie sami do siebie?

przez midzi11 18 sie 2008, 18:27
jako człeczek z zaburzeniami osobowości-gadam ze soba ale tylko gdy nikt nie widzi i nie słyszy :mrgreen:

przez Duran84 18 sie 2008, 18:34
Oczywiście, że tak. I to najczęściej takie wiązanki na samego siebie i własny debilizm, że Polskie Filmy ostatnich 10 lat wymiękają ;) :D :D :D
http://rockmaniak84.blogspot.com/ Pierwszy mój blog od dawna. O muzyce i nie tylko...

przez wróbelek Elemelek 18 sie 2008, 19:44
ja podobnie, jak jestem sama w domu, a ktos by mnie nagrał, to ładna by była polewka z tego:P albo jak jadę autem, hihi^^' gorzej jak mam okno otwarte i o tym zapomne... :>
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez alepysiak5 19 sie 2008, 23:32
ja gadam ze sobą ale raczej w myslach. a tak glosem to tylko jakies wiązanki :P albo ostatnio... wchodze do kibla i mowie "ale sie zaraz zebrzdże":D:D zrobilem to bez kontroli i automatycznie:P az sie troche przerazilem ;P generalnie to rozmowy w glowie ze samym soba to normalka:) chyba zawsze to mialem ale teraz przy nerwicy jakos bardziej zwracam na to uwage i czasami mnie to zastanawia i przeraża.

przez ashley 19 sie 2008, 23:41
no ja gadam z soba codziennie rzezam sie za to i owo albo cos sobie filozuje ale chyba nic w tym nienormalnego hehe;) chyba kazdy tak czasem ma

przez wróbelek Elemelek 19 sie 2008, 23:52
hmm, to ja jeszcze coś napiszę, chociaż to strasznie głupie jest... ja tak często mam, ze chociaz jestem sama w domu, to wyobrażam sobie co bym powiedziała gdyby na przykład jakiś znajomy był u mnie teraz... i takie sobie scenki odgrywam w domu :lol: wiem ze to bardzo idiotyczne, ale normalnie ja juz sie do tego tak przyzwyczaiłam, zę nie wiem jak mam tego nie robić :P jak ktoś tak miał, to napiszcie, bo strasznie mi głupio że ja tak mam :p
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez alepysiak5 20 sie 2008, 00:01
wróbelek Elemelek napisał(a):hmm, to ja jeszcze coś napiszę, chociaż to strasznie głupie jest... ja tak często mam, ze chociaz jestem sama w domu, to wyobrażam sobie co bym powiedziała gdyby na przykład jakiś znajomy był u mnie teraz... i takie sobie scenki odgrywam w domu :lol: wiem ze to bardzo idiotyczne, ale normalnie ja juz sie do tego tak przyzwyczaiłam, zę nie wiem jak mam tego nie robić :P jak ktoś tak miał, to napiszcie, bo strasznie mi głupio że ja tak mam :p

tez tak mam identycznie tylko w myslach. czasami nawet odpowiadam za tego kogos w myslach, mysle co on moze powiedziec i takie tam... u mnie ten moj wewnetrzny glos jest bardzo silny. nie to zebym go slyszal tak jak uszami ale czasami jest bardzo glosny:P

przez eligojot 20 sie 2008, 00:37
Słuchajcie, a czy ktoś ma tak, że np. podczas nauki "wykłada" materiał tak jakby był nauczycielem, wykładowcom i zwracał się do uczni, studentów? Ja się tak prawie zawsze uczę...
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez midzi11 20 sie 2008, 00:58
ja mam tak ze naprzykład zale sie sama do siebie opowiadam cos tak jak robie to u psycholozki,tak jakby ona przedemna siedziala.albo wyobrazam sobie ze gadam z kims i nawijam naprzykład o co mam do tego kogos zal,"gadałam" juz chyba z wszystkimi z mojej rodziny i znajomych.i cos wam powiem -nikt mnie tak nie wysłucha jak druga midzi :mrgreen:

przez ESTER 20 sie 2008, 02:05
A ja to tez znam. Taki wewnętrzny monolog to tez czasem mi się zdarza.Ale to chyba normalne i kazdy zdrowy człowiek to ma.
ESTER

przez Jola27 20 sie 2008, 08:44
ja tez sadze ze taki wewnetrzny monolog to normalne wszyscy mazymy i rozwarzamy jakies sprawy ja nigdy nie zaznałam miłosci i bardzo czesto wyobrazam sobie ze ktos jest dlamnie miły ze mu namnie zalerzy ze jestem chociaz odrobine cos warta bo inaczej to juz dawno bym tego nie wytrzymała

Sortuj wg