Czy osoby z depresją marzą?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez korres1 27 cze 2007, 21:15
Marzenia są czasem tak strasznie bolesne. Czasem marzę o tym, żeby przestać myśleć, a czasem żeby móc myśleć jak normalny człowiek. I być normalnym człowiekiem. To marzenie prześladuje mnie od dziecka.
Ale kto będzie trzymał straż nad strażnikami?

przez Mr.G 29 cze 2007, 21:19
A jak mam jakieś takie dziwne marzenie... Pragnę aby pewna osoba, ta moja druga połówka, żeby mnie kochała tak jak ja ją kocham. Mógłbym się trochę rozpisywać ale to chyba nie ma sensu... W każdym razie tego potrzebuje i pragnę najbardziej... Chyba coś w stylu szczęśliwej miłości...

przez Ccv 06 lip 2007, 11:47
Osoby z depresją nie marzą. Natomiast osoby z depresyjną psychiką, z nawracającymi stanami depresyjnymi - jak najbardziej.
Ccv

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ayrton 08 lip 2007, 10:52
Marzę, bo to jedyna odskocznia od rzeczywistości, czasami nawet podczas "marzenia" pojawia mi się uśmiech na twarzy. Marzę ciągle o jednym - o spokoju.

przez Mona75 08 lip 2007, 11:12
Ja marzę o normalności, bez lęków i ataków depresji i mam nadzieję że marzenia się spełniają

przez Nelka 10 lip 2007, 00:47
Marzę...cholernie czesto i dlugo...marze nie tylko na jawie ale i we śnie...koloruję życie marzeniami...upiekszam nimi rzeczywistość...oddycham nimi, gdy brak mi tchu albo mdli mnie codzienność...ostatnio nawet zauważyłam, że zaczęłam bardzo wierzyć w niemozliwe :)...i planowac po cichu, cichutenku...zobaczymy....
Żyć, nie-umierać!

przez korres1 12 lip 2007, 21:25
melissaa napisał(a):
korres1 napisał(a):. Czasem marzę o tym, żeby przestać myśleć, a czasem żeby móc myśleć jak normalny człowiek.

to najgorsze marzenie jakie słyszałam :( nawet najgorsze mysli sa lepsze od bezmyslnosci uwierz mi :*

Nie zgadzam się. Patrząc egoistycznie, bezmyslni sa bardziej szczesliwi.

przez yeti 12 lip 2007, 22:16
zgadzam sie z korres1, że Ci bezmyślni są bardziej szczęsliwi, nie zastanawiają się nad tym nad czym my sie zastanawiamy, przez co nie maja problemów, też często zazdroszcze takim ludziom...

przez arla 14 lip 2007, 10:23
Kiedyś duzo marzyłam i bardzo intensywnie, czasem za mocno i nie wiedziałam co jest prawdą a co nie. Teraz mam proste marzenia np.żeby tydzień był udany, żeby dobrze sie czuc.Prawie zupełnie przestałam marzyc mega przyszłościowo bo takie marzenia mnie przerażaja i wywołuja stany lękowe , że przecież i tak sie to nie spełni i wtedy zaczynam sie nakrecac że nic mi sie z tych marzen nie uda bo i tak jestem beznadziejna taa
'Zacząć jest łatwo. Wytrwać jest sztuką'

przez .Kinga. 14 lip 2007, 19:19
Moje życie polega tylko na marzeniach. Moja depresja stworzyła się w pewnym sensie z marzeń. Marzę cały czas i tworzę sobie świat takim który jest w rzeczywistości niemożliwy. Ten bolesny powrót do rzeczywistości. Po prostu nie akceptuję jej. A brak akceptacji do tego co jest + lęk = derealizacja.
Często marzę że jestem gdzieś indziej. W tych wszystkich pięknych miejscach. Czasem układam sobie w głowie jakieś piękne sytuacje, których brakuje w moim życiu. Ta świadomość, że tego tak naprawdę nie ma, zbija mnie z tropu. Odechciewa mi się żyć.
Marzę bez przerwy.
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

przez korres1 15 lip 2007, 11:01
Mam coś takiego, że marzenia przenoszą się do snów. Są takie piękne, że nie chcę się budzić: śni mi się moja własna rodzina, wyrozumiały mąż i dziecko, albo po prostu jakieś miłe spotkanie z człowiekiem, który umie słuchać. Rano zaciskam powieki i owijam się kołdrą, żeby tylko się nie obudzć.

przez .Kinga. 15 lip 2007, 11:18
korres1 napisał(a): Rano zaciskam powieki i owijam się kołdrą, żeby tylko się nie obudzć.

Znam to bardzo dobrze..
Ale często nie chce się obudzić też z innych powodów ;)
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

przez korres1 15 lip 2007, 11:35
z jakich?

przez .Kinga. 15 lip 2007, 12:18
Z powodów braku chęci do kontynuacji życia. Chociaż robię postępy- czasem mi się zdarza, że wstanę z uśmiechem. Ciągle nad tym pracuję.. Mam nadzieję, że wypracuję to do perfekcji.. :D

Sortuj wg