Czy osoby z depresją marzą?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Czy osoby z depresją marzą?

przez Carla 25 cze 2007, 17:14
Moje życie to taka trudna układanka, w której żadne elementy nie pasują do siebie, a nie mam już sił by próbować je układać.
Skończyłam 40 lat i naprawdę już nie wierzę, w jakąś cudowną odmianę w
życiu, kiedyś bardzo się o to starałam, zabiegałam, obecnie już nie...
Podążam dalej przez życie, ale powoli, przychodzi mi to trudem.
Żyję z dnia na dzień.
Straciłam nadzieję, że będzie lepiej.
Nie mam marzeń, bo po co zadawać sobie trud i marzyć, skoro nic się nie spełnia...
Czy Wy marzycie?

przez lordJim 26 cze 2007, 00:01
Ja mam obecnie jedno marzenie - być zdrowym, znów wstawać rano z łóżka i cieszyć się nowym dniem. Wiem, że brzmi to strasznie oklepanie, ale o tym teraz marzę. Znów odnajdywać się wśród ludzi, znów znajdować radość i spełnienie w pracy - nawet tej najprostrzej, znów wiedzieć co po żyje. Na nowo polubić samego siebie ;) I wierzę, że te marzenia kiedyś się spełnią - to mi daje motywację do życia i do próby zmiany stanu, w którym teraz jestem pogrążony.
lordJim

przez snaefridur 26 cze 2007, 04:58
...
Ostatnio edytowano 08 sie 2007, 14:48 przez snaefridur, łącznie edytowano 1 raz
snaefridur

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

re

przez AronFtv 26 cze 2007, 09:06
Ja marzę ale po wyjściu z nerwicy nauczyłem sie jednego nie marzyć zbyt intensywnie tzn np przed chorobą marzyłem i stawiałem sobie coraz to większe poprzeczki. Teraz marzę inaczej idę do celu realizuję ale przed zrealizowaniem tego poprzedniego chwilę przed daję sobie szansę że to marzenie można zrealizować lepiej.

Gdy stawiam sobie cel, realizuje go tak abym był w stanie go zrealizować ale z małym krokiem na przód.
:)
Podpis usunięty przez administratora.

przez anusia 26 cze 2007, 10:43
Oczywiście, że marzę. Dzięki temu życie nie wydaje mi się takie bezsensowne. Właśnie dzięki temu potrafię żyć. To nie prawda, że jeśli masz 40 lat, Twoje życie nie może się zmienić na lepsze. Może jutro gdy się obudzisz wydarzy się coś niespodziewanego. Nie raz wystarczy jeden telefon i całe życie zmienia bieg wydarzeń. Wczoraj się o tym przekonałam. Pozdrówka, życzę powodzenia, pamiętaj nie trać nadzieji :smile:
Wykreślić ze Świata przyjaźń...to jakby zgasić słońce na niebie

przez Margaret 26 cze 2007, 10:55
Oczywiście, że tak. Gdyby nie marzenia i mój świat nie wiem co byłoby ze mną... marzenia podtrzymują przy życiu jak również zapalają nikły promień nadziei który zgasł.
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
ExModerator

przez Joanna24sziu 26 cze 2007, 11:01
No ja marze,żeby wyzdrowieć,żeby było normalnie
są anioły na ziemi
całe w bieli
skrzydła gdzieś pochowały
w szafie na dnie
ludzką postać przyjęły
by nie różnić się niczym
ale serca nie skryją
wiem że żyją
ciepłym głosem przemawiają
dłoń podają
tylko po to by pokazać jak żyć dalej

przez laven 26 cze 2007, 11:21
A czym były marzenia? Choroba powyniszczała we mnie wszystko. Nie wiem czego chcę, czego potrzebuję. Powoli idę do przodu. Marzenia wracają. Marzę aby wyzdrowieć. Zaczynam chyba wierzyć, że może się udać. Choćby dlatego, że jakiś czas temu byłam kompletnie pusta wewnętrznie. Ale mimo wszystko pozostaje ta nicość w środku. Trudno jest powiedzieć do czego się dąży. Wszelkie chęci, pragnienia są bardzo przytłumione. Trzeba na nowo nauczyć się marzyć, walczyć, żyć.

przez rakken 26 cze 2007, 11:29
Marzę o "normalności"

przez smutasek43 26 cze 2007, 14:07
Ja również marzę o tym, żeby wyzdrowieć i nie walczyc ciągle o kolejny dzień, mieć normalne życie takie jakie mają ludzie zdrowi... mieć takie problemy jak oni... poza tym jest jeszcze kilka innych marzeń ale one są teraz uśpione wewnątrz mnie i czekają na realizację która będzie możliwa dopiero wtedy kiedy to pierwsze marzenie się spełni...

przez anusia 26 cze 2007, 14:10
smutasek43 Wierzę, że pewnego dnia, wszystko się ułoży. A Twoje marzenia się spełnią
Wykreślić ze Świata przyjaźń...to jakby zgasić słońce na niebie

przez smutasek43 26 cze 2007, 14:14
Dzięki anusia, oby tej wiary że się spełnią nigdy mi nie zabrakło.
Buziaczki

przez wędrówka 26 cze 2007, 22:55
Carla napisał(a):Czy Wy marzycie?

Jestem jeszcze starsza i trudno wykrzesać mi jakiekolwiek marzenia, chyba nawet nigdy nie marzyłam,
bez marzeń da się żyć, skupiam się na teraźniejszości, do tego trzeba jedynie mieć plan, aby zawiesić w czasie jakieś swoje działania; plan na jutro, pojutrze i na niedzielę, trzeba zapisywać najdrobniejsze czynności do wykonania i spróbować je zrobić;

przez fendi 27 cze 2007, 12:59
ja też już nie marzę o niczym, przyjmuję to co los niesie, moją nerwicę , moję zycie , no powiedzmy że po długim , bardzo długim czasie zmagań ze soba pogodziłam się z tym że jestem taka jaka jestem,czyli znerwicowana z napadami lękowymi, bez przyjaciół, zamknięta w sobie, bez szaleństw, wzniesień i uniesień, taka sobie szara mysz, tak już jest i koniec...

Sortuj wg