Czy naukowcy chcą pomóc chorym na depresję?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Czy naukowcy chcą pomóc chorym na depresję?

przez Carla 23 cze 2007, 22:21
Co sądzicie o postępach w leczeniu depresji, nadal stosuje się leki psychotropowe i psychoterapię. Czy żaden mądry naukowiec nie wpadnie na jakiś inny sposób by ulżyć chorym na depresję?
Czytałam kiedyś o operacji na otwartym mózgu, mężczyzna cierpiał na nerwicę natręctw. Czy ktoś z Was słyszał o operacjach tego typu na świecie?
Neurochirurgia to być może przyszłość w leczeniu depresji, ale czy my dożyjemy tych czasów, gdy takie operacje będzie się przeprowadzać na szeroką skalę, bezpłatnie...

przez AronFtv 24 cze 2007, 15:58
Według modelu neurochemicznego przyczyną depresji może być niedobór pewnych amin biogenicznych (substancji neurochemicznych wspomagających przekazywanie impulsów nerwowych w synapsach między neuronami). Hipotezy na temat neurochemicznego podłoża depresji dotyczą głównie spadku poziomu norepinefryny (inaczej noradrenaliny; hipoteza katecholaminowa) oraz serotoniny (hipoteza serotoninowa). Obniżenie poziomu tych amin biogenicznych powoduje pojawienie się deficytów motywacyjnych.

Norepinefryna (bądź serotonina) wyprodukowana w jednej komórce nerwowej jest uwalniana do synapsy, gdzie stymuluje drugą komórkę. Aby powstrzymać tę stymulację norepinefryna (bądź serotonina) musi zostać zdeaktywowana:
Carla napisał(a):Co sądzicie o postępach w leczeniu depresji, nadal stosuje się leki psychotropowe i psychoterapię.

Tak i są to narzie jedyne możliwości aby to leczyc. A co do operacji nie wiem ale słyszałem że to bajki. Co mieli by Ci wyciąć neurony czy kawałek muzgu.
Poczytaj dokładnie na temat konfliktów zachodzących w muzgu i organizmie człowieka.
To nie jakis guz że da sie go wyciąć. Są to konflikty zachodzące w podświadomości człowieka, można powiedzieć że jest to jak sen który męczy nas po przebudzeniu

Dopisuję
Czytałem kiedyś że Takie operacje Robią w Bostonie ale obiło mi sie coś na ten temat że w Bydgoszczy jakiś lekarz podjoł sie takiej operacji.
Jak się dowiem czegoś nowego na ten temat dopiszę
Pozdrawia
Podpis usunięty przez administratora.

przez agapla 24 cze 2007, 16:15

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

re

przez AronFtv 24 cze 2007, 16:18
Dokładnie o to mi chodziło właśnie o ta operację
Podpis usunięty przez administratora.