o czym zapominaja chorzy na depresje i przez to choruja

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: o czym zapominaja chorzy na depresje i przez to choruja

przez zlasu 30 cze 2010, 19:41
Nie wiem, co z wiarą. Ja tam staram się tylko pamiętać, że żeby czemuś sprostać, to nasze możliwości wcale nie muszą być tak wielkie, jak to podpowiada lęk.

przez zlasu 03 lip 2010, 23:43
W sumie to tak się zastanawiam, parę miesięcy temu zdałem prawko, za szóstym razem. Oblewałem zwykle za pierdoły, więc za każdym kolejnym razem do egzaminu podchodziłem mocno spięty, w końcu na jazdach szkoleniowych jakoś sobie jednak radziłem. Za szóstym razem w końcu stwierdziłem, że jeśli moje umiejętności rzeczywiście nie są wystarczające, to ok, jakoś przełknę kolejną porażkę, dalej będę brał jazdy i ćwiczył. Ale jeśli są, to niech to (do cholery) wreszcie zdam. A właściwie to się tak pomodliłem. No i udało się, choć nie bez paru błędów i spięcia z egzaminatorem :mrgreen: To w skrócie tyle w temacie wiary we własne siły.

przez soulfly89 05 lip 2010, 12:15
Hm, wiecie, ja to nie mam ani wiary w moje możliwości ani pewności co do celów, robię wiele spraw na zasadzie: "a nuż widelec coś z tego będzie" :)

Chociaż jak się zastanowię, to mam jeden cel, chociaż mało konkretny: nie być życiową ofiarą i obciążeniem dla moich bliskich. To mnie motywuje chyba do wszystkiego.

A poza tym to bardzo pomaga mi wyluzowane podejście do wszystkiego co robię, a jestem zwykle bardzo nerwowa i dopiero kiedy nie spinam się za bardzo to sprawy mi wychodzą. To chyba tak jak z tym Twoim prawkiem zlasu :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zlasu 21 lip 2010, 22:37
Jakoś szczególnie wyluzowany to nie byłem :) Za to w ciągu tamtego roku z kolejnymi egzaminami sporo mi dała rada, którą usłyszałem kiedyś od terapeutów, żeby w dążeniu do celu skupiać się na tym co chcę osiągnąć, a nie na tym, czego chcę uniknąć, żeby nie uciekać przed porażką, tylko dążyć do sukcesu.

Sortuj wg