Metoda ustawień rodzinnych Berta Hellingera

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Monika40 20 maja 2007, 19:28
Czy ktos słyszał o metodzie ustawien rodzinnych Berta Hellingera,w odniesieniu do leczenia depresji? Ja juz nie wiem co robic, leki nie dzialaja, na terapie na razie przez najbizszych kilka tygodni po prostu nie mogepojsc. Lapie sie wszystkiego :shock:

przez murti 21 maja 2007, 10:21
witam
Tak to jest bardzo dobra metoda Bralem raz w tym udzial Dziewczyna ktora ustawiala nas jako czlonkow swojej rodziny (grupa studentow) byla zaszokowana tym co wyszlo wszystko sie zgadzalo i wiele bylo do naprawy
polecam

przez blackwitch 21 maja 2007, 12:51
Czesc!:) Bralam udział w takich warsztatach jako obserwator. Pózniej chcialam poustawiac, ale jakos sie nie zlozylo. Z tego co tam widzialam to wydaje mi sie ze metoda ta moze pomoc, wiec moze powinnas sprobowac.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Adea 21 maja 2007, 13:42
Czy ktoś może opisać na czym konkretnie polega ta metoda?

przez murti 21 maja 2007, 14:05
Znalazlem cos z innej beczki

http://forumhumanitas.ipbhost.com/index ... wtopic=357

To jest ostrzezenie przed Hellingerem Nie czytalem calego Nie wiem jakie naprawde sa poglady tego goscia i jego nastawienie do ludzi ale jezeli to prawda to kicha Jednak sama metoda w sobie to ustawianie moze napewno wskazac konflikty panujace w grupie i je uswiadomic Chyba wszystko zalezy tu od terapeuty ktory to prowadzi

A tu opis na czym to polega:

http://www.konstelacje.x12.pl/

przez little_Nadia 21 maja 2007, 14:40
Czytałam o tym kiedyś w "Olivii". Nawet mi się spodobało, ale po tym, co przeczytałam w 1. linku, zmieniam zdanie.

przez Monika40 21 maja 2007, 15:48
Dlatego wlasnie pytam tutaj, bo w necie spotkalam sie z roznymi opiniami, od zachwytow po jej wyklinanie od czci i wiary,natomist osobiscie znam kilka osob , ktore w tychze ustawieniach braly udzial i podobno efekty okazaly sie rewelacyjne,( z tym ze zadna z nich nie byla chora na depresje) mialy natomiast ogromne problemy w relacjach na co dzien.... Z tymi linkami , to sami wiecie jak to jest, mozna znalezc tysiace na kazdy interesujacy nas temat, zarowno pozytywnych jak i negatywnych. Metoda Hellingera jest dosc "mloda " ... moze dlatego tyle kontrowersji wokol ,sama nie wiem, kazda nowa idea musi przejsc przez swoistego rodzaju "droge przez meke" . Po rozmowach ze znajomymi, ktorzy ja zastosowali skalnialabym sie raczej zeby pozytywnie o niej myslec , szkoda tylko ze nia mam mozliwosci wysluchania efektow jesli chodzi o depresje

przez jasna owca 22 maja 2007, 04:17
moj przyjaciel, zupelnie przypadkowo, znalazl sie na takiej terapii, w roli 'ustawianego', byl zaszokowany emocjami zarowno wlasnymi jak i reszty 'rodziny', mam na mysli jakas dziwna prawde i prawidlowosc odzwierciedlanych relacji

przez marco321 04 cze 2012, 16:43
Byłem kilka dni temu pierwszy raz na ustawieniach według Berta Hellingera. Faktycznie dla osoby, która pierwszy raz bierze udział w ustawieniach, to może być mały szok !!! Moim zdaniem wszystko nie jest dla każdego. Osoba, która myśli o udziale w ustawieniach, sama powinna podjąć tą decyzje, czy to jest dla niej ! Może być taka sytuacja, że nerwica czy depresja wynika z systemu rodzinnego... można też poprosić prowadzącego ustawienia, żeby zrobił ustawienie w stosunku do nerwicy czy depresji...
Ceny za ustawienie są bardzo różne od 100 do 500 zł za jedno ustawienie, ja akurat trafiłem na niską ceną bo tylko 100 zł.
Jest sporo filmów z kursów -ustawień B. Hellingera na Youtube i na chomikuj.pl...
Efekty po ustawieniu nastąpiły u mnie praktycznie tego samego dnia i z każdym dniem są bardziej widoczne i odczuwalne.
W poniższych linkach jest sporo informacji o ustawieniach:
http://gwiazdy.com.pl/component/content ... zcym-polu-
http://www.silvaultramind.pl/instruktor ... ngera.html

Sortuj wg