Depresja a problemy z tarczycą.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez 331ania 13 maja 2007, 20:59
Nelka leki od tarczycy nie mają nic wspolnego z seronilem więc możesz brać i te leki i te.Ja biorę też seronil od kilku dni więc bedziemy miały to samo:)Nie wolno przerywać leków bez konsultacji z lekarzem i odnosi się to tak samo do leków od tarczycy jak i do antydepresantów bo odsatawienie i jednych i drugich wiąże się z przykrymi konsekwencjami.Z apetytem też tak miałam,seronil troche zatrzymał tę żarłoczność ;) ale dziś np.pożarłabym chyba z 5 czekolad :mrgreen: ale się powstrzymuję ;)
ExModerator

przez Nelka 13 maja 2007, 21:07
Dzięki! :)

Ja biorę od wczoraj ale przez 14 dni tylko 10 mg, czyli tak malutko...ale to chyba dlatego dostałam by nie czuć nagminnie skutków ubocznych...fajnie wiedzieć, że ktoś tez niedawno zaczął :)...zawsze rażniej we dwoje ;)...tak wiem, że leczenie jest istotne, a przerwanie może mieć tragiczne konsekwencje...jak z cenami leków na tarczycę? ;)
Żyć, nie-umierać!

przez 331ania 13 maja 2007, 23:12
Nelka taniocha:)około 6zl na dwa miesiące chyba:)
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nelka 13 maja 2007, 23:50
Dzięki!!!

Cieszę się, że to mnie raczej nie zrujnuje ;)...mimo wszystko szukam pracy...chciałabym iśc na terapię.
Żyć, nie-umierać!

przez Munia 14 maja 2007, 09:53
Cześć.
Ja tez mam hashimoto.
Leczę się na depresję już 2 rok:(
Co prawda miałam przerwę prawie roczną ale jednak teraz wróciłam do prochów:(
Teraz biorę asertin.

przez 331ania 14 maja 2007, 11:07
Więc widać że tarczyca ma duży wpływ na naszą psychikę:(Lekarz miał rację.Witam w klubie depresyjnych tarczycowców :mrgreen:
ExModerator

przez Róża 14 maja 2007, 12:58
Eh,to i ja się dołączam :(
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez 331ania 14 maja 2007, 13:39
Róża też tarczycówka? ;) :mrgreen:
ExModerator

przez Róża 14 maja 2007, 19:40
Oj też niestety.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez Pefekt 15 maja 2007, 12:20
A ja dopiero będę miał wizytę o endokrynologa, ale póki co wiem tyle, że

a. mam TSH 7,84
b. rozpoznanie Przewlekłego Zapalenia Tarczycy na USG (to jest ta cała choroba Hashimoto?)
c. do endokrynologów są pieruńskie kolejki

Generalnie: Niech to szlag! :twisted:

przez Kaja007 15 maja 2007, 12:38
Ja też mam podejrzenie o tarczyce, ale lekarze mnie ostatnio tak zdenerwowali (odsyłali od jednego specjalisty, do drugiego i tak w kółko, nikt nie chciał wydać zaświadczenia na badania, bo niby nie może :evil: zwariować można). Dlatego poczekam jeszcez trochę i nie będę robić teraz żadnych badań. A jak u Was wykryli tarczycę :roll: :?:
"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart
A czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart
I zapominać chcę tak często jak się da
Że nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart"

przez Pefekt 15 maja 2007, 13:22
Kaja007 napisał(a):A jak u Was wykryli tarczycę :roll: :?:

Ja poskarżyłem się mojemu lekarzowi POZ na bardzo szybkie zgrzewanie się. Jak ludzie chodzą na wiosnę jeszcze w czapkach i szalikach, to ja już muszę rozpinać kurtkę. O noszeniu plecaka na plecach mogę zapomnieć, bo po kilkunastu metrach zaczynam zdychać z gorąca. Jak rok temu była zima z temperaturami rzędu -20 stopni, to ja chodziłem w kurtce przeciwdeszczowej... Oczywiście stojąc na przystanku marzłem, ale wystarczyło przejść parę kroków i mogłem się rozpinać. :P

Dostałem skierowanie na badanie krwii i wyszło mi znacznie podwyższone TSH, co jest objawem niedoczynności tarczycy (co jest swoją drogą ciekawe o tyle, że przegrzewanie się jest raczej objawem nadczynności).

Jak lekarz zobaczył to TSH, to zrobił taaaaakie oczy (ponoć u facetów taki wynik to rzadkość), kazał robić USG tarczycy (które, jak pisałem wyżej, wskazuje na Przewlekłe Zapalenie Tarczycy) i w podskokach biec do endokrynologa.

przez Zepco 18 maja 2007, 21:10
W ogóle problemy z tarczycą u mężczyzn to rzadkość.
Nie martw się, u mnie też było na początku takie wysokie i też było wielkie zdziwienie, bo w zasadzie ludzie tyją przy tego typu dolegliwościach a ja jestem chudy jak patyk. :)
Ale takie są hormony nigdy nie wiadomo czego się można po nich spodziewać. ;)

przez Nelka 18 maja 2007, 22:37
Uhm...i Endo oczywiście będzie wiedzieć jakim lekiem Seronil jest? ;)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:51 pm ]
Byłam dzisiaj u Endo...i jakoś tak dziwnie było...moje TSH wynosi 0,021, a Pani powiedziała, że ona nie widzi jakbym miała nadczynność, że to może być tylko zly wynik TSH....no przyznam, że mnie to trochę skolowało :/...mam teraz zrobić badanie T4 i T3...poza tym Endo upiera się dać mi pigułki anty na moje nieregularne okresy...wrr...czy z lekami na depresję mozna brać pigułki? :>
Żyć, nie-umierać!

Sortuj wg