Psycholog, psychiatra czy pedagog ? Kogo wybrać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Ccv 05 lip 2007, 23:19
To chyba przypomina natręctwo, a skoro sam widzisz, że coś jest nie tak i przeszkadz ci to w życiu, to jak najbardziej powinieneś skorzystać z pomocy specjalisty. Co do leków - tabletki nie działają od tak, na chwilę: "wezmę dziś, to będzie lepiej, nie wezmę jutro, to będzie gorzej". Działanie leków powinno ci pomóc uporządkować myśli - na efekt trzeba będzie poczekać, ale jak już przyjdzie, to na pewno będzie dużą ulgą. Tabletki nie działają ogłupiająco jak np. alkohol, więc raczej nie powinno się tu mówić o "sterowaniu".
Ccv

przez yeti 05 lip 2007, 23:40
powinnienes isc do specjalisty jak najszybciej, im szybciej tym lepiej... napewno na tej wizycie, lekarz nie pstryknie palcami i nie bedzie odrazu lepiej, bo w przypadku dolegliwości natury psychologicznej na efekty trzeba poczekac... oczywiści, nie koniecznie dostaniesz odrazu tabletki, może się także bez nich obejść, jest przecież też przychoterapia. Powinnieneś spróbować, nic nie tracisz a możesz zyskać wiele :) Powodzenia:)

przez punkcik 06 lip 2007, 00:37
Zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o to, żeby tabletka decydowała o nastroju. Moim zdaniem o zmianie nastroju powinien decydować sam człowiek, a jakiś problem tkwi w psychice i trzeba jakoś to zmienić. Nie "tabletkowo". Może jednak pójdź do specjalisty - ot tak, najpierw na próbe, żeby zobaczyć jak będzie. Kto wie, może to coś da?...
I'll keep digging till
I feel something.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez blackwitch 06 lip 2007, 09:22
Vasil ja też myślę że powinieneś iść. Jak szłam pierwszy raz to miałam stresa ale trafiłam na bardzo fajnych ludzi- zarówno psyhiatre jak i psychologa. Zalezy skad jestes, ja ci moge polecic kogos z wrocławia, ale mozesz tez poszukac w miastach i tam sa opinie ludzi o róznych lekarzach i psychologach wiec sobie poczytaj i sie wybierz. Pozdrawiam:)
“You can't always sit in your corner of the Forest and wait for people to come to you... you have to go to them sometimes.” Winnie the Pooh

przez staram się 06 lip 2007, 09:52
głupie pytanie pewnie że warto twoja chyba jedyna deska ratunku tam sie wyleczyć możesz

przez Mona75 06 lip 2007, 09:55
Witaj Vasil. Specjaliści rozumieją nasze problemy, uwierz. Jeśli chodzi o leki, to nie jest tak, że jesteś "sterowany odgórnie", czasami są potraebne. Ja brałam leki 5 miesięcy, było trochę skutków ubocznych, ale nie aż takich jakie pokutują w mitach o psychotropach. Jak widać nie uzależniłam się. Terapia daje dobre efekty i lekarz odstawił mi leki. Koledz Ci raczej nie pomogą, bo nie mają takich myśli jak Ty. Myślę, że warto iść do lekarza.

przez vasil 06 lip 2007, 17:35
Hej,
dzięki za odpowidzi! Chyba jednak zastanowię się nad pójściem do psychologa. I teraz moje dalsze pytanie: muszę mieć skierowanie od lekarza rodzinnego albo coś w tym stylu? Czy po prostu idę do psychologa i się umawiam na konkretną godzinę.

przez Neśka 06 lip 2007, 17:37
Ja musiałam mieć skierowanie, choć wyczyałam, że aby iść do psychologa go nie trzeba. Ale odstwaili mnie za pierwszym razem z kwitkiem, mówiąc, żebym przyszła ze skierowaniem.

Pozdrawiam.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą ! (św. Augustyn)

przez yeti 06 lip 2007, 18:09
Do psychologa trzeba a do psychiatry nie trzeba, tak było w moim przypadku ;)

psychiatra

przez marcin2 03 lut 2008, 11:18
czesc,
mam krótkie pytanie...
chcialbym isc do psychiatry bo mam depresje...
gdzie w krakowie mozna sie do jakiegos dobrego
specjalisty udac? biore pod uwage raczej wizyte
prywatna gdyz chce sie z tym uporac tak szybko
jak jest to mozliwe :)

jakies namiary, wskazowki?
z gory dzieki

przez .Tomek 03 lut 2008, 18:52
Namiary: Dział "Oferty" Temat "Kraków" Jest podpięty może tam znajdziesz info ;) Jak nie to dopiero wtedy się zakłada temat. Jeżeli przeglądałeś i tam nie znalazłeś to zwracam honor ;)

Pozdrawiam.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

Sortuj wg