Szpital

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

szpital psychiatryczny

przez animka 21 paź 2006, 22:47
jesli osoba jest pełnoletnia, bedzie chciała popełnić samobójstwo (zostanie odratowana) to czy trafia ona do szpitala psychiatrycznego przymusowo ? jak to z tym jest wogóle? :cry:
Trudno jest iść przez życie wieloma drogami jednocześnie ...

przez Gods Top 10 21 paź 2006, 22:53
Samobójstwo to nie jest wyjście. Tym bardziej, że popełnia się ja pod wpływem "wycinka" życia, a skutki są nieodwracalne.
Napisz do mnie, jeśli potrzebujesz wyrzucić z siebie to, co czujesz.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez Radison 21 paź 2006, 23:14
Zgadzam się, że samobójstwo to żadne rozwiązanie :!:

Nie trzeba o tym myśleć jak się postępuje z odratowanymi samobójcami. Pomyśl co się musi dziać w ich umysłach - chcieli skazać się na nieistnienie, czasem tylko dlatego, żeby ktoś im w tym przeszkodził, a przecież prędzej lub później zobaczą, że nic gorszego zrobić nie mogli.

Napisz, proszę, co Cię skłania do takich refleksji, wierzę, że znajdzie się jakaś pociecha.
Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Moim lekarzem nie może być nikt z rodziny?

przez STARYWYGA 23 paź 2006, 18:13
Witajcie
Chce się dostać na odział dzienny przy szpitalu psychiatrycznym w Warszawie
Niestety lekarz nie zgadza się gdyż na tym oddziale pracuje psycholog który jest moim kuzynem
Lekarz twierdzi ze tak nie można ze rodzinę nie leczy rodzina
Czy to prawda

przez Gods Top 10 23 paź 2006, 19:24
Obawiam się, że lekarz ma rację.
Psycholog powinien być dla Ciebie obcą osobą (która wzbudza jednak zaufanie), byś mógł łatwiej mówić o tym, co Cię gnębi.
A w stolicy jest tylko jeden taki oddział, więcej nie ma ?
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez kukubara 23 paź 2006, 19:33
Posluchaj czy kuzyn pracuje tylko na tym oddziale..ja nie widze przeszkod..inna sytuacja bylaby gdyby prowadzil grupe w ktorej Ty bedziesz sie leczyl.To juz mijaloby sie z celem...jest bardzo fajny osrodek przystanek wczesniej..tez na Sobieskiego..ale nie pamietam dokladnego numeru ulicy.Pozdrawiam.
"wypromuj milosc ..specu od reklamy"

przez STARYWYGA 23 paź 2006, 20:33
Nazwę miasta zmieniłem specjalnie
natomiast tem psycholog jest niestety głownym psychologiem tego odziału

przez Toshiro 23 paź 2006, 20:44
STARYWYGA napisał(a):Lekarz twierdzi ze tak nie można ze rodzinę nie leczy rodzina
Czy to prawda

Lekarz ma racje. Ustalony wcześniej stosunek emocjonalny nie jest wskazany w żadnej relacji lekarz-pacjent (tutaj zostałoby to całkowicie złamane ponieważ lekarz nalezy do grona osób bliskich).
„Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że największa katastrofa ich życia może być równocześnie najpotężniejszą łaską z możliwych.” Eckhart Tolle

przez Liz 23 paź 2006, 21:29
Widzisz z Twoich słów wnioskuje,że bardzo chcesz ,by Cie odratowano.Znam to,ale to nie jest wyjście.Pozdrawiam
Liz

przez ludi 24 paź 2006, 10:24
to dziala w ta strone
jesli masz mniej niz 18 lat i taka sytlacja sie zdazy nikt nie wladuje cie do osrodka moga to zrobic tylko twoi rodzice albo sami albo na wniosek lekaza

jesli masz 18 lat to lekaz moze ci zalecic pobyt w osrodku lub cie na niego przymusowo skierowac to wszytsko zalezy od wynikow badan w najgorszym wypdaku moga cie pozbawic praw doroslego i znowy bedziesz niepelnoletnie w swietle prawa
4,12,2006 popełnił samobójstwo
niech te posty beda nauka

przez iman 26 paź 2006, 01:15
No i ja niestety muszę to potwierdzić- nie tylko w obrebie rodziny, ale i w przypadku gdy jakakolwiek inna relacja łączy Ciebie z psychologiem, nie powinien on ciebie prowadzić. Jezeli wybitnie zależy Tobie na tym oddziale, to mozesz spróbować wynegocjowac, żeby prowadził Ciebie wyjątkowo psycholog z innego oddziału, bo jeśli to jest szoital psychiatryczny, to z pewnościa mają tych psychologów więcej. Jeśli natomiast zależy Tobie na kuzynie, to on sam juz powinien wiedzieć najlepiej, że nie może z Toba pracować, bo ujmując to najprościej- nie byłby obiektywny.

Szpital sposobem na leczenie depresji?

przez natalia-czerwona 16 gru 2006, 14:18
Od ponad pół roku leczę się na depresję psychotyczną, jednak jej objawy towarzyszą mi od blisko sześciu lat. Dostawałam różne leki, jednak żaden nie przyniósł większych efektów. W skali depresji Becka otrzymałam 51 pkt. Mam myśli i plany samobojcze, jak na razie bez nieudanych prób. Od jakiegoś czasu psychiatra proponuje mi szpital. Czy powinnam się zgodzić? Jakie są Wasze doświadczenia ze szpitalami? Czy na tak silną depresję najlepsza jest hopsitalizacja?
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

przez melancholik 16 gru 2006, 14:43
Witaj:)
Jesli masz myśli i plany samobójcze najlepiej byłoby zdecydowac sie na hospitalizacje.
Ja mam za sobą dwa pobyty w szpitalach.
1.Oddział leczenia depresji w Krakowie. Wyspecjalizowany oddział gdzie uzyskałem naprawde dużą pomoc.
2. Psychoterapeutyczny Oddział Leczenia Chorób afektywnych gdzie 'przywrócono mnie trochę "do pionu" ale za to nasiliły sie inne objawy.
Wydaje mi sie ze ważne jest aby to był Oddział Szpitala specjalizujący sie w leczeniu depresji bowiem wkładanie różnych schorzeń do " jednego worka" moze prowadzic do nieporozumien.
Pozdrawiam. .zycze zdrowia.

przez natalia-czerwona 16 gru 2006, 15:27
Drogi Melancholiku!
W moim przypadku istnieje jeszcze jeden problem. Mianowice jestem niepełnoletnia. Brakuje mi kilka miesięcy do 18stki. Więc w grę wchodzą jedynie oddziały dla dzieci.
Serdecznie dziękuję za odpowiedź!
"Z popiołu
Wstanę płomiennowłosa
By połknąć mężczyzn jak powietrze."

Sortuj wg