Szpital

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez laven 08 cze 2007, 21:24
Ja bym poszłą do szpitala, tylko nie wiem, czy jest ze mną na tyle źle by tam iść. W tym sensie patrzę czy jest taka potrzeba. Co innego mój lekarz, a co innego tamci. A nie chcę siedzieć z myślą, że męczę się byle czym, gdzie ludzie naprawdę bardzo cierpią. Bo to jest tak, że jestem w fatalnym stanie bo nie wychodzę z domu, ale z drugiej strony jest dobrze, bo nie leżę cały dzień w łóżku z nożem w ręku. Ja się najzwyczajniej w świecie boję potraktowania mnie jak głupiego dzieciaka, który sam wmawia sobie jakieś głupoty. Już nie mam siły słuchać więcej pretensji, że powinnam coś ze sobą zrobić.
A z tym zamieszaniem już rozumiem. Nie zauważyłam tej wypowiedzi. Przepraszam.

przez Samanta 08 cze 2007, 21:30
A wg Ciebie , co bedzie najlepsze? Idz za glosem serca. Zrob to co uwazasz, bo jesli się wycofasz, mozesz zalowac, a tego napewno nie chcesz.
Ja rowniez nie wychodzę z domu, ale chodze na terapie itd..

przez laven 08 cze 2007, 21:42
Naprawdę nie wiem co robić. Wstrzymam się z myśleniem o tym. Pogadam z lekarzem i wszystko będzie jasne. Może powie, że nie muszę iść i koniec dylematu. Zobaczymy. Dzięki. Pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Samanta 08 cze 2007, 21:47
A więc pogadaj porozmawiaj z lekarzem i jesli mozesz, daj nam znac o swojej decyzji. Pozdrawiam serdecznie.

przez 331ania 08 cze 2007, 21:54
laven napisał(a):Nie zauważyłam tej wypowiedzi. Przepraszam.

nie masz za co przepraszać kochana bo to Twoje dobro jest najważmniejsze i to tylko Ty podejmiesz decyzję w tym temacie a ja wierzę że będzie dobrze bo wcześniej czy pózniej ta choroba da się przezwyciężyć ale nietety to jest uzależnione tylko od nas.Ja już się o tym przekonałam.Wiem że lekarz dobierze najlepszą dla Ciebie alternatywę.Ściskam Cię mocno ;)
ExModerator

przez Nelka 08 cze 2007, 22:15
Kieruje pytanie do osób, które już były w szpitalu...

...czy powiedziano Wam - juz mniej więcej na poczatku - na jak dlugo widzą, że należałoby zostać...czy to raczej z czasem wychodzi?...czy to zależy od "przypadku"?...czy podpisuje się papierki, że od...do się będzie napewno?
Żyć, nie-umierać!

przez Samanta 08 cze 2007, 22:21
Więc w moim przypadku mówiono, ze jakieś 3-4 tygodnie. A byłam jakies 3 miesiace(gdizes tam napisałam,ze 4 -moj błąd, oglądałam wypisy,pomyliłam się o miesiąc-mniejsza z tym). (wliczam przepustki itd) Wiesz, to zalezy od przypadku, jak dlugo beda badac co ci jest itd. Jak wystawią diagnoze, dostajesz wypis , gdzie pisze co masz dalej robic, jakie leki itd
Ostatnio edytowano 08 cze 2007, 22:25 przez Samanta, łącznie edytowano 1 raz

przez Nelka 08 cze 2007, 22:24
Dzięki ;)

Za tydzien lekarz...spytam delikatnie.
Żyć, nie-umierać!

przez 331ania 08 cze 2007, 22:27
nie jest to ustalone na początku pobytu bo wszystko wychodzi w "praniu",często jest tak że stan zdrowia bardzo szybko się poprawia ale też jest czasem tak że można się gorzej poczuć po przybyciu-dlatego ciężko od razu lekarzom powiedzieć jak długo ma trwać pobyt.Osobiście wiem z doświadczenia że ludzie przebywają do 3 lub dwóch miesięcy max, jeśli zle się czują.Ja byłam 3 miesiące kiedy po raz pierwszy się zgłosiłam,lecz do ostatniej chwili nie wiedziałam kiedy wyjdę,zresztą byłam w takim stanie że mnie to nie interesowało :(

Nelka napisał(a):czy podpisuje się papierki,
jedyne co się podpisuje to zgoda na leczenie farmakologiczne i upoważnienie osoby która będzie informowana o stanie zdrowia.
Tak więc wszystko zależy od przypadku ;)
Ostatnio edytowano 08 cze 2007, 22:29 przez 331ania, łącznie edytowano 1 raz
ExModerator

przez Samanta 08 cze 2007, 22:27
Nie ma sprawy.
Daj znać jaka zapadła decyzja:) a szpital napewno pomoze. Bedziesz wiedziec na czym stoisz.

przez Nelka 08 cze 2007, 22:37
i upoważnienie osoby która będzie informowana o stanie zdrowia.

tzn?...jakiej osoby?...kogos odemnie czy lekarza?

Dam znać...a jakżeby inaczej ;)...za tydzień oprócz psychiatry, psycholog tez mnie czeka...istna sielanka ;)
Żyć, nie-umierać!

przez Samanta 08 cze 2007, 22:41
To czekamy:) mnie tez za tydzien czeka psycholog.
tymczasem powodzenia i trzymaj się:)

przez Nelka 08 cze 2007, 22:47
Samanta Będe się starać nie puścic ;)

A tak na powaznie...chodzisz prywatnie do psychologa czy z NFZ?...i jak czesto?...ja to drugie i boje się, że bede mieć wizyty raz na 5 tygodni :/
Żyć, nie-umierać!

przez Samanta 08 cze 2007, 22:51
To dobrze:)

Ja chodze z NFZ i mam wizyty/terapie co półtora tygodnia, a czasem nawet raz na tydzień.
Nie bój się, napewno tak nie bedzie. A dlugo chodzisz do psychologa?

Sortuj wg