Potrzebuję wsparcia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Potrzebuję wsparcia

przez NN4V 05 paź 2016, 08:35
New-Tenuis napisał(a):To i ja coś napiszę. :)
Wydaje mi się, że Twój kolega Cię podrywa i kokietuje - całkiem świadomie uśmiechał się do komórki i nie zareagował od razu, gdy chciałaś odejść z grilla. Sprawdza Twoją reakcję. To trochę taki pojedynek - kto pierwszy pęknie i zrobi krok dalej. Myślę jednak, że on jest w takich "pojedynkach" bardziej od Ciebie doświadczony. Ty wydajesz mi się bardziej prostolinijna i delikatna od niego. Nie wiem, o co mu może chodzić. Możliwe, że tylko o seks...

A ja odniosłem właśnie wrażenie, że być może jest gejem, bo na co by czekał skoro dziewczyna generalnie mu przychylna. (Znaczy, na jego miejscu bym nie czekał. Szczególnie, że podobno autorka atrakcyjna jest.)

New-Tenuis napisał(a):.. Zastanów się, czy na pewno do siebie pasujecie i czy warto niszczyć fajne koleżeństwo czy przyjaźń dla związku, który może się rozpaść. Może lepiej byłoby poczekać, może się trafi ktoś bardziej do Ciebie podobny i tak jak Ty prostolinijny?..

No tak, to jakby okrutnie głodnemu rozbitkowi z bezludnej wyspy powiedzieć: "Zastanów się, czy ta kiełbasa Ci pasuje, może pojutrze przywiozą lepszą".

New-Tenuis napisał(a): Bo ja nie lubię takich gierek i z mojego doświadczenia wynika, że są one bardzo powierzchowne i mają niewiele wspólnego z prawdziwymi głębokimi uczuciami... Moja rada: obserwuj go, ale niech to on działa - niech to on wykona pierwszy krok. Nie daj się mu zmanipulować.

Już się dała zdestabilizować emocjonalnie. Czekanie to trwanie w cierpieniu. Z najprawdopodobniejszym nieszczęśliwym zakończeniem.
Lepszym wydaje się wyjaśnić sytuację i podjąć działanie w zależności od zdeklarowanych intencji kolesia. Może to po prostu nieśmiały prawiczek-stulejarz i nie wie jak się ogarnąć w nowej sytuacji.
Może sam tkwi w milionie durnowatych rozkmin typu: "co też panna miała na myśli?".
Zwykła rozmowa może tą sytuacje wyklarować, tylko w pewnych wariantach jedynym sensownym rozwiązaniem może okazać się zmiana pracy.
Nie jest łatwo wyplątać się z uwikłania w emocje własnych wyobrażeń.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Potrzebuję wsparcia

przez agusiaww 05 paź 2016, 08:49
Taaa jasne niesmiały itd, ludzie ale bzdury piszecie. Facet najpierw niby gada o randkach ale oficjalnie panny nie przedstawił jako swojej dziewczyny, nie zna jego znajomych, nie zaprosił na wesele, znowu zapchaj dziura, a flirtuje z inna przez komorke i tyle. Pewnie znowu sie sprawdzi to co tu napisałam, czego nie zycze autorce ale trzeba realnie odbierac pewne sytuacje. Faceci sa prosci jak cep, jakby mu zalezało to by sie starał i od razu przedstawił znajomym. Nawet w pracy nie wiedza ze chodza na randki :roll:

Co do autorki: nie wazne co kto tu napisze bo i tak w jego głowie nie siedzimy, zapytaj go wprost jak ocenia Wasza relacje i co dalej. Bo mowic mozna wiele, ale liczą sie czyny. :shock:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Potrzebuję wsparcia

przez NN4V 05 paź 2016, 09:10
agusiaww napisał(a):Taaa jasne niesmiały itd, ludzie ale bzdury piszecie. Facet najpierw niby gada o randkach ale oficjalnie panny nie przedstawił jako swojej dziewczyny, nie zna jego znajomych,...

Osobiście (jeśli w ogóle) przedstawiam dziewczynie znajomych, niż znajomym (kolejną) dziewczynę. :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Potrzebuję wsparcia

przez Rabinizm 05 paź 2016, 12:28
agusiaww napisał(a):Taaa jasne niesmiały itd, ludzie ale bzdury piszecie.

Skąd wiesz, że bzdury? Mamy inne punkty odniesienia, chociażby ze względu na inny poziom przemyśleń, więc trudno jednoznacznie stwierdzić, co nimi jest, a co nie jest.
Poza tym mogłabyś się zdziwić, jak faceci potrafią być nielogiczni i uwikłani we własne emocje.

Potrzebuję wsparcia

przez salir 05 paź 2016, 12:37
Jak kolega zaproponowal nocleg na firmowej imprezie to nie wstydzil sie wyskoczyc ze swoja propozycja natomiast zaprosic na wesele to juz niesmialy :?
Dalej nie wchodzilabym w zadna relacje...

Potrzebuję wsparcia

przez Ḍryāgan 05 paź 2016, 12:42
Ja w tę nieśmiałość też nie wierzę :-)
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Potrzebuję wsparcia

przez agusiaww 05 paź 2016, 17:40
Rabinizm, wiesz jak ktos mial mało stycznosci z facetami albo romantycze odniesienia to zawsze bedzie tak sobie tłumaczył.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Potrzebuję wsparcia

przez Rabinizm 05 paź 2016, 18:39
agusiaww napisał(a):Rabinizm, wiesz jak ktos mial mało stycznosci z facetami albo romantycze odniesienia to zawsze bedzie tak sobie tłumaczył.

Niekoniecznie. ;) Ale dyskusja nie o tym, więc koniec offtopu.

Potrzebuję wsparcia

przez vera1005 05 paź 2016, 23:33
Rabinizm napisał(a):
New-Tenuis napisał(a):Pewnie dlatego, że ten mężczyzna jest jeszcze emocjonalnym chłopcem i prawdopodobnie nieprędko dorośnie.

Ja też właśnie odnosze takie wrażenie że niestety dzieciuch troche z niego.

Dzisiaj jednak mnie zaskoczył. Mam urodziny i przysłał mi wieczorem pocztą kwiatową bukiet 9 żółtych róż. Oczywiście bardzo się ucieszyłam i sprawdziłam intepretacje. 9 róż oznacza razem na zawsze, jednak kolor żółty nie jest zbyt pozytywny. Rano w pracy pytał się czy lubie niespodzianki i puścił mi oczko jak składał życzenia przy wszystkich i komplementował jak ja to dzisiaj wyjątkowo pięknie wyglądam.

Potrzebuję wsparcia

przez vera1005 05 paź 2016, 23:57
Dodam jeszcze że do bukietu był dołączony liścik z teksem "Dużo zdrowia!" i czekoladki.

Potrzebuję wsparcia

przez Ḍryāgan 06 paź 2016, 07:00
vera1005, może i byłbym skłonny uznać, że coś tam jest na rzeczy - chociaż osobie, którą "tylko" lubię i z którą się przyjaźnię zapewne też byłbym skłony wysłać kwiaty (zapewne symbolika miłosna to byłyby bardziej czerwone róże, tak się chyba przyjęło). Życzenia mało osobiste, chyba, że ostatnio chorowałaś jakoś bardziej. W sumie nie wiemy jak bliskie były wasze relacje, tzn. jak bliska była wasza przyjaźń, bo jeśli bliska to wiele punktów bywa po prostu zbieżnych i trudno odczytać czy to po prostu przyjacielski gest czy coś więcej. W sumie z friendzone czasem trudniej wejść w inną relację niż jak się od razu zaczyna tę inną relację. Na pocieszenie --> czasem się udaje (sam jestem tego przykładem)
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Potrzebuję wsparcia

przez NN4V 06 paź 2016, 07:54
Dla mnie w sumie bez różnicy, czy manipulant, czy niedojda. Odstrzeliłbym w obu przypadkach.
A za niedojdą wskazuje fakt, że wolny facet nie podbija do wolnej i atrakcyjnej panny mimo wyraźnych sygnałów przyzwolenia - zresztą wcale niekoniecznie, by się od razu z nią żenić.
Bo gdzie korzyść z tej "manipulacji"?
Może po prostu jest gejem i potrzebuje koleżanki.

Potrzebuję wsparcia

przez salir 06 paź 2016, 07:57
Mily gest z niespodzianka...ale nie nadinterpretuj...zolte roze, albo chlopak zupelnie nieobeznany albo on po prostu chce Ci mieszac w glowie, nie wiem. Pisz dalej co sie dzieje...:)

Potrzebuję wsparcia

przez Korat 06 paź 2016, 12:51
vera, jakoś intuica mi mówi, że ten chłopak może rozczarować. Zatroszcz się o siebie, szkoda życia żeby czuć się z samym sobą źle. Z tego co słyszałem w twojej sprawie terapia może być bardzo skuteczna.
Co cię nie zabije, to uczyni niepełnosprawnym.

Ayahuasca
Psylocybina
LSD

Sortuj wg