Nieszczęśliwy człowiek, przegrane życie, brak sił na zmianę

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez atic 12 paź 2016, 08:26
trudno znaleźć motywację do walki i nadrabiania zaległości jeśli nie ma się jakiegoś silnego poczucia sensu tego wszystkiego, a dodatkowo przyczyny tych zaległości nadal gdzieś tam w człowieku tkwią, dlatego ja niemal rozpaczliwie poszukuje sensu życia w różnych filozofiach i systemach duchowych, od dłuższego czasu już, chce najpierw ustalić o co tu wogóle chodzi bo jak o nic to :pirate:
atic

przez Korat 13 paź 2016, 07:19
Nie da się być spokojnym myśląc globalnie, codziennie jakieś dziecko na świecie pada ofiarą pedofila, to i wiele innych takich smaczkow sprawia, że można zwariować. Jesteśmy za malutcy by się z tym mierzyć , nic taka chłosta na psychice nie daje, lepiej się skupić na swoim malym lokalnym świecie i postarać się o twórcze więzi, gdy ma się kogoś Bliskiego inne rzeczy stają się ważne.
Co cię nie zabije, to uczyni niepełnosprawnym.

Ayahuasca
Psylocybina
LSD

przez AndreDA 13 paź 2016, 15:23
Ja często, zbyt często łapię się na tym, że się właśnie zamartwiam światem , złem. A to pedofilia, gwałty, handel ludźmi, a to trwający upadek zachodniej cywilizacji, spiski. Przyszłość, przeszłość. To nie ma sensu, wręcz myślę o tym tak często, bo łatwiej mi się martwić czymś na co nie mam wpływu niż własnym życiem, w którym mógłbym coś zmieniać.

O "twórcze więzi" to jednak dla takich osób jak ja trudno. Kilka lat temu łatwiej zawierałem znajomości przez internet. To był inny internet. Wtedy był duży ruch na przeróżnych forach, dzisiaj są pustki. Wtedy się kogoś poznawało, lubiło i dawało adres email albo numer gg, dzisiaj ludzie chcą facebooka, numer telefonu albo gadać na skypie. Kiedyś w internecie ceniono przede wszystkim anonimowość, dzisiaj ludzie pokazują wszystkim każdy szczegół swojego życia prywatnego. Normalsi przejęli sieć. Kiedyś był nowy wspaniały świat i jego kolonizacja, przygoda, ciemny las i droga, na jednym kroku zbójcy, na innym zbłąkani podróżni jak my, od czasu do czasu karczma gdzie można było się schronić. A dzisiaj walnęli tu autostradę, posterunek policji, bank i urząd skarbowy. Na zachodzie nawet zaczynają pozywać ludzi do sądu za niepoprawne politycznie wypowiedzi w sieci. Ech.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg