Sposób na depresje o którym mało się mówi

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez smgt 16 wrz 2016, 15:41
Usłyszałem kiedyś na mszy jak ksiądz mówił, że przyczyną depresji jest myślenie tylko o sobie. Trochę wątpiłem w to,
poza tym wydawało mi się, że skoro ja jestem w złym stanie to mi najpierw należy się pomoc a dopiero później innym (i to był błąd) . Jednak spróbowałem zająć się problemami innych osób, nawet tymi mniejszymi problemami od moich, robić dobre uczynki i stał się cud depresja zniknęła, pojawiła się duża chęć do życia, motywacja. Tylko wydaje mi się że nie ma co aż tak mocno przesadzać z tymi uczynkami i CIĄGŁYM myśleniem o innych. Polecam wszystkim.

przez Rabinizm 16 wrz 2016, 15:52
smgt napisał(a):Usłyszałem kiedyś na mszy jak ksiądz mówił, że przyczyną depresji jest myślenie tylko o sobie. Trochę wątpiłem w to,

Chyba miał na myśli użalanie się nad sobą, które rzeczywiście jest destruktywne.

Być może to zależy od cech osobowości, jednak mnie nigdy satysfakcji nie dawało spychanie swoich problemów na dalszy plan i zajmowanie się innymi. Prędzej czy później pustka powracała.

przez JERZY62 16 wrz 2016, 16:02
Cudów nie ma.
♪♪♪

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez misty-eyed 16 wrz 2016, 16:22
smgt,
smgt napisał(a):Usłyszałem kiedyś na mszy jak ksiądz mówił, że przyczyną depresji jest myślenie tylko o sobie.
, to niemądre uproszczenie. Depresja jest bardzo ciężką chorobą ciała i duszy...przyczyna nie jest oczywista.
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

przez salir 16 wrz 2016, 16:39
Jakos trudno mi w to uwierzyc ale moze czucie bycia potrzebnym komus pomaga i samo pomaganie na pewno jest satysfakcjonujace ale czy leczy od razu z depresji...moze w lzejszych przypadkach... :?
Ten kto przezyl depresje prawdziwa i ciezka nigdy by tak nie powiedzial...

przez JERZY62 16 wrz 2016, 16:47
smgt napisał(a):Jednak spróbowałem zająć się problemami innych osób, nawet tymi mniejszymi problemami od moich, robić dobre uczynki i stał się cud depresja zniknęła, pojawiła się duża chęć do życia, motywacja.

Po prostu, zajołeś się czymś a to dobrze wpływa na nerwy, kojąco... do tego jak się to trochę lubi... ale jak trudno czasami się czymś zająć, ja to wiem... działanie, jakiekolwiek, jest o nieeebo lepsze niż rozmyślanie o tym że się źle czuje.
♪♪♪

przez Malarz cieni 16 wrz 2016, 16:50
Napiszę, jak ze mną było. Przy ciężkiej depresji nic mi nie pomagało, żadna aktywność. Dopiero leki postawiły mnie na nogi. Jest to więc kwestia bardzo indywidualna.
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

przez salir 16 wrz 2016, 16:52
J3RZY62 napisał(a):ja to wiem... działanie, jakiekolwiek, jest o nieeebo lepsze niż rozmyślanie o tym że się źle czuje.

Jesli masz na to sile...

przez Neurotica_Lostica 18 wrz 2016, 12:27
Gorzej jakby się okazało, że nikt nie potrzebuje Twojej pomocy - co wtedy robić?
Poza tym można wpaść w kolejną pułapkę i po prostu żyć życiem innych, zapominając całkowicie o sobie. Co zrobisz, jak osoba, której pomagasz, nagle umrze? Depresja wróci z powrotem?
Możliwe, że to jest zbyt wyolbrzymione podejście, ale również jest to ciekawy temat to przemyślenia.
Mój dzienniczek, gdzie spisuję mą depresję...
-> lostica.blogspot.com

przez ekspert_abcZdrowie 18 wrz 2016, 14:24
smgt, rozmyślanie o sobie i swoich problemach czy użalanie się nad sobą może pogłębiać depresyjny nastrój. Wątpię jednak, że pomaganie innym i koncentracja na problemach innych jest cudownym "lekiem" na depresję. To zbyt daleko idące uproszczenie, skrót myślowy. Osoby cierpiące na ciężki epizod depresji niejednokrotnie nie są w stanie zrobić wokół siebie nawet najprostszych czynności samoobsługowych, nie mówiąc już o pomocy innym. Możliwe, że w Twoim przypadku jałowe rozmyślanie o sobie zastąpiłeś konstruktywną aktywnością, czyli świadczeniem pomocy na rzecz innych, co oczywiście może satysfakcjonować i poprawiać nastrój. Jeśli tak, to świetnie. Nie każdy jednak w depresji ma tyle energii i motywacji, by chociażby wyjść z domu. To kwestia indywidualna...
Psycholog

przez NN4V 20 wrz 2016, 07:12
Tym niemniej wkręt w programowanie procków uodparnia na zawody miłosne. :D
Powoduje wyparcie myśli wzbudzających niepożądane emocje.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Sortuj wg