Depresja egzystencjalna - jak sobie z nia radzic?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Paweł1979 07 wrz 2016, 14:01
Stracona100 napisał(a):Paweł1979, po co mam tam jechać? Żyję tu i teraz i choć jest mi ciężko, szukam TU miejsca dla siebie. Wiele rzeczy mi się nie podoba, ale skoro nie mam na nie wpływu nie będę "walczyła z wiatrakami" ani irytowała się tym, że jest jak jest. Staram się unikać rzeczy/sytuacji/informacji które mnie irytują a skupić się na tym, co mi się podoba. Mało jest tego - to prawda, ale coś tam się da uskubać. Nie ma sensu rozpamiętywać przeszłości ani tej "niewygodnej" rzeczywistości, bo życie nieuchronnie mija. Lepiej skupić się na tym, co z tego całego "góvna" można wybrać dla siebie.
Trzeba przyjąć istniejącą sytuację (olać ją) i zająć się sobą. Jeśli tego nie zrobisz... (moim zdaniem) zginiesz.

Ja tez. Dlatego tu jestem. Ale po prostu nie daje rady tutaj wytrzymac. Nie umiem odnalezc sie w ciasnym polskim grajdolku ala PiS plus Kosciol. jak sama zauwazylas slusznie, jednostka wobec ogolu nic nie znaczy wiec moze lepiej jesli znowu wyjade? Szkoda tylko bedzie wielu lat pracy, ktora wlozylem aby cos zbudowac tutaj, gdzie jest moj dom.

przez Wołodi 07 wrz 2016, 14:13
Paweł1979 napisał(a):Tez moglbym napisac, ze wedlug mnie Ty jestes taki a nie inny ale czy w ogole wniesie to cos do dyskusji?

Wiesz, jest takie powiedzenie, ze jak czlowiek spotyka idiote i zaczyna z nim dyskutowac, to ktos z boku moze ich ze soba pomylic.

Zalapales aluzje czy trzeba kilku z Was kupic spadochron?

No i wyszło gunwo z tyłka..
zbanowany

przez Paweł1979 07 wrz 2016, 14:15
Wołodi napisał(a):
Paweł1979 napisał(a):Tez moglbym napisac, ze wedlug mnie Ty jestes taki a nie inny ale czy w ogole wniesie to cos do dyskusji?

Wiesz, jest takie powiedzenie, ze jak czlowiek spotyka idiote i zaczyna z nim dyskutowac, to ktos z boku moze ich ze soba pomylic.

Zalapales aluzje czy trzeba kilku z Was kupic spadochron?

No i wyszło gunwo z tyłka..

Brawo :).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez WolfMan 07 wrz 2016, 17:23
Wołodi napisał(a):Oj Pawełek ;) Według mnie to ty zwyczajnie jesteś bufon i utajony narcyz. Poważni ludzie którzy coś osiągnęli w życiu śmieją się z politowaniem nad takimi rozkminiaczami pozbawionymi złudzeń jak ty. Zblazowany chłoptaś z Ciebie a nie żaden doświadczony przez los. Werter zakichany kurka wodna..

Przychylam się tej opinii ;)
Paweł1979, Najpierw chwalisz ten zachód europy,póżniej znowu ganisz że też chujovo-to się może w końcu dobrze zastanów ;)

przez sówka 08 wrz 2016, 10:29
No i ja coś takiego przeżyłam.
Po stracie ogromnej dla mnie.
I pewnego dnia wychodząc z depresji (tej jakby fizycznej ;))zaczełam mieć dość takiej siebie-zawieszonej, oddzielonej od wszystkich i od wszystkiego, "utopionej" w swojej stracie, nizadowolonej, narzekającej, "widzącej" koszmarność świata-tak jakby inni tego nie widzieli, nie tracili, nie błądzili i nie mieli dość.
Mają, a żyją, tworzą, nawiązują więzi z innymi, lubią coś w swoim życiu, chcą czegoś od życia, lub po prostu skromnie żyją. I to był moment, w którym wznowiłam terapię i dziękuję samej sobie za to ;)
Powiem jedno, nic gorszego niż taka nieutulona tęsknota i rozpacz po stracie nie może przytrafić się człowiekowi-to zaprzeczenie życia, procesu rozwoju i drogi "do przodu". A cierpienie wcale nie uszlachetnia i nie prawdą jest, że to co nie zabija to wzmacnia. Więc dobrze się "otrząsnąć", pójśc po leki, terapię, znaleźć pasję i żyć pomimo straty. Mi pomogło tez stwierdzenie "nie tylko tobie się to przydarzyło, nie ty jedna". Po takim zawieszeniu w próżni trudno wraca się do życia. Ja uczę sie wychodzić z domu. o pracy i powrocie do 100% życia na razie nie myślę, ale małymi krokami chcę przezwyciężać lęk, rozpacz, tą niesprawiedliwą i okrutną stratę, którą przeżyłam inaczej to juz tylko kaplica. ;) straty nie odkręcę, nie wymarzę, nie cofnę, ale mogę próbować żyć z nią. Kur.. ale sie rozgadałam :D :pirate:

przez Paweł1979 08 wrz 2016, 11:05
WolfMan napisał(a):
Wołodi napisał(a):Oj Pawełek ;) Według mnie to ty zwyczajnie jesteś bufon i utajony narcyz. Poważni ludzie którzy coś osiągnęli w życiu śmieją się z politowaniem nad takimi rozkminiaczami pozbawionymi złudzeń jak ty. Zblazowany chłoptaś z Ciebie a nie żaden doświadczony przez los. Werter zakichany kurka wodna..

Przychylam się tej opinii ;)
Paweł1979, Najpierw chwalisz ten zachód europy,póżniej znowu ganisz że też chujovo-to się może w końcu dobrze zastanów ;)

Rozmowa z Wami jest absolutnie bezcelowa. Odczuwam, ze mam do czynienia z ludzmi, ktorzy poza schemat typu praca-rodzina-dom nie wychodza. I chocby z tego wzgledu nie sadze, aby dalsza dyskusja byla mozliwa.

Zachod Europy pomimo ogromnego syfu, glownie za sprawa USA, ma sporo dobrego do zaoferowania: liberalne podejscie do wielu kwestii zyciowych, popyt na rzeczy wyzsze (wiadomo-kto ma wiecej kasy tego i stac na odbior np sztuki z wyzszej polki_, duzy nacisk na ochrone srodowiska naturalnego, dobrze rozwiniety system opieki socjalnej oraz elastyczny rynek pracy. Polska zanej z tych rzeczy nie ma. Miala natomiast inna wspaniala ceche, ktora niestety gdzies przepadla: slowianska goscinnosc i zasade ,,Bog w dom". Ale ludzie wola wyscig szczurow od swojej tradycji. Sa nienasyceni.

Zycze przyjemnego teorteyzowania na swoj temat i swoje problemy.

przez Wołodi 08 wrz 2016, 14:01
Paweł1979 napisał(a):Rozmowa z Wami jest absolutnie bezcelowa. Odczuwam, ze mam do czynienia z ludzmi, ktorzy poza schemat typu praca-rodzina-dom nie wychodza. I chocby z tego wzgledu nie sadze, aby dalsza dyskusja byla mozliwa.

Zachod Europy pomimo ogromnego syfu, glownie za sprawa USA, ma sporo dobrego do zaoferowania: liberalne podejscie do wielu kwestii zyciowych, popyt na rzeczy wyzsze (wiadomo-kto ma wiecej kasy tego i stac na odbior np sztuki z wyzszej polki_, duzy nacisk na ochrone srodowiska naturalnego, dobrze rozwiniety system opieki socjalnej oraz elastyczny rynek pracy. Polska zanej z tych rzeczy nie ma. Miala natomiast inna wspaniala ceche, ktora niestety gdzies przepadla: slowianska goscinnosc i zasade ,,Bog w dom". Ale ludzie wola wyscig szczurow od swojej tradycji. Sa nienasyceni.

Zycze przyjemnego teorteyzowania na swoj temat i swoje problemy.

Żywot typowego Janucha pastucha =/ gimbostencjalne rozterki nad kondycją społeczeństwa. Zachód europy ma te wszystkie fajności kosztem europy wschodniej, wyzyskiwania jej. Znacjonalizuj zachodnie korpo na terenie Polski, weź za ryja urzędasów jakich tylko się da a Polska stanie się tygrysem europy z jej wypracowaną przez stulecia m.in. poprzez zabory i okupację zaradnością i twardym charakterem. A zachodniaki będą tylko piszczeć z rozłożonymi łapkami że fashysm spłacając pożyczki stanom i żółtym tak jak typowy polak kredyt hipotetyczny.
zbanowany

przez Paweł1979 08 wrz 2016, 14:21
Jestes elektoratem PiSu?

przez elo 08 wrz 2016, 14:31
ej dobra zalozmy ze jest ten dawny system - jak sobie wyobrazasz swoje zycie? kim bys byl? co bys robil?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Paweł1979 08 wrz 2016, 18:17
Zostalbym ministrem jakiegos departamentu a na klamce powiesilbym kartke z napisem ,,Pan ma relaks".

przez elo 09 wrz 2016, 01:01
no tak myslalam ze pewnie trollujesz ale jeszcze chcialam sie upewnic

szkoda mi tylko tych wszystkich ludzi ktorzy sie produkowali w temacie
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Paweł1979 09 wrz 2016, 08:10
elo napisał(a):no tak myslalam ze pewnie trollujesz ale jeszcze chcialam sie upewnic

szkoda mi tylko tych wszystkich ludzi ktorzy sie produkowali w temacie

A co mozna robic, skoro wiekszosc z tych ludzi egzystuje na poziomie nieswiadomego zaprogramowania przez tzw. spoleczenstwo, nie umiejac nawet popatrzec krytycznie na nawet najprostsze rzeczy ze swojego zycia? Dopoki nie zrozumiecie, ze cywilizacja, w ktorej zyjemy, to syf ktory powoli nas zabija, nie dogadamy sie w ogole.

przez Paweł1979 09 wrz 2016, 08:20
Ale nie o tym bylo. Nie padla zadna odpowiedz na moje pierwsze, podstawowe pytanie. Wiec kto tu trolluje?

przez neon 09 wrz 2016, 08:32
Paweł1979 napisał(a):Dopoki nie zrozumiecie, ze cywilizacja, w ktorej zyjemy, to syf ktory powoli nas zabija, nie dogadamy sie w ogole.

To rozumie wielu ludzi, ale wielu też wie ze trzeba jednak zyc dalej, albo zgnić.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

Sortuj wg