Depresja egzystencjalna - jak sobie z nia radzic?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Paweł1979 29 sie 2016, 11:53
Stracona100 napisał(a):
Paweł1979 napisał(a):Albo znajdziesz inny cel, albo pozostaniesz w miejscu, w którym obecnie się znajdujesz.

I wlasnie o tym proboje mowic od poczatku tyle ze malo kto to rozumie. Nie wiem, jak znalezc nowy cel.

przez WolfMan 29 sie 2016, 11:57
Paweł1979, Puszczają Ci zwieracze,żeby tylko w koło Ciebie nie zalał ludzi gówniany deszcz.
neon juz Ci też swoje napisał.
Co do gula nie ma obaw jestem w świetnej formie,Twoje wypociny traktuje jako swoisty ,,kabaret,, tworzony jednak przez nieudolnego ,,indywidualistę,, ;)

przez Paweł1979 29 sie 2016, 12:02
WolfMan napisał(a):Paweł1979, Puszczają Ci zwieracze,żeby tylko w koło Ciebie nie zalał ludzi gówniany deszcz.
neon juz Ci też swoje napisał.
Co do gula nie ma obaw jestem w świetnej formie,Twoje wypociny traktuje jako swoisty ,,kabaret,, tworzony jednak przez nieudolnego ,,indywidualistę,, ;)

Chyba lubisz jego zapach, skoro ciagle tu wracasz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez WolfMan 29 sie 2016, 12:18
Jestem estetą i raczej mi gówno ani gówniane życie nie pachnie.
W lepszych klimatach się dobrze czuję ;)

przez Paweł1979 29 sie 2016, 12:19
WolfMan napisał(a):Jestem estetą i raczej mi gówno ani gówniane życie nie pachnie.
W lepszych klimatach się dobrze czuję ;)

Widac nawet poziom estetyczny - pochwalanie czasow dzisiejszych, gdzie estetyka sprowadzona zostala do uniformizmu, kiczu oraz kultu materii ponad inne wartosci.

przez Stracona100 29 sie 2016, 12:24
Paweł1979 napisał(a):
Stracona100 napisał(a):
Paweł1979 napisał(a):Albo znajdziesz inny cel, albo pozostaniesz w miejscu, w którym obecnie się znajdujesz.

I wlasnie o tym proboje mowic od poczatku tyle ze malo kto to rozumie. Nie wiem, jak znalezc nowy cel.

W poszukiwaniu celu nikt Ci nie pomoże - tylko Ty wiesz czego oczekujesz od życia i ile czasu, energii i samozaparcia jesteś wstanie zainwestować w jego osiągniecie. Jeśli jednak wyznaczysz sobie taki cel, który już na starcie wyda Ci się nieosiągalny, to nawet nie zaczynaj.
Najlepsza jest metoda "małych kroczków" - czyli zbliżanie się do celu głównego poprzez pokonywanie kolejnych etapów (osiąganie małych celów). Małe osiągnięcia budują i dają siłę, by iść dalej i dalej w wyznaczonym przez siebie kierunku.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez WolfMan 29 sie 2016, 12:26
Paweł1979, Trochę się mylisz,są na tym świecie piękne rzeczy nie mające nic wspólnego z kiczem i tandetą

przez Paweł1979 29 sie 2016, 12:26
Stracona100 napisał(a):W poszukiwaniu celu nikt Ci nie pomoże - tylko Ty wiesz czego oczekujesz od życia i ile czasu, energii i samozaparcia jesteś wstanie zainwestować w jego osiągniecie. Jeśli jednak wyznaczysz sobie taki cel, który już na starcie wyda Ci się nieosiągalny, to nawet nie zaczynaj.
Najlepsza jest metoda "małych kroczków" - czyli zbliżanie się do celu głównego poprzez pokonywanie kolejnych etapów (osiąganie małych celów). Małe osiągnięcia budują i dają siłę, by iść dalej i dalej w wyznaczonym przez siebie kierunku.

Probowalem wszystkiego, o czym mowisz ale jak mowie, doszedlem do etapu w ktorym nie widze sensu w tym, co bylo dotychczas moim celem. Dlaczego tak sie stalo, rowniez juz wspomnialem. A nowego celu nie mam.

I tu potrzebuje informacji, jak wyjsc z takiego polozenia.

przez Paweł1979 29 sie 2016, 12:27
WolfMan napisał(a):Paweł1979, Trochę się mylisz,są na tym świecie piękne rzeczy nie mające nic wspólnego z kiczem i tandetą

Nie jest pewien ale chyba mamy odmienne poczucie tego, czym jest piekno.

przez Stracona100 29 sie 2016, 12:41
Paweł1979 napisał(a):...I tu potrzebuje informacji, jak wyjsc z takiego polozenia.

Ja nie znam innej możliwości, jak samodzielne znalezienie sobie innego celu, sensu swojego istnienia.
Wszelkie podpowiedzi i pomysły nie mają sensu, bo nie będą "Twoje".
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez Paweł1979 29 sie 2016, 12:54
Do nie mnie przychodza zadne odpowiedzi odnosnie nowego celu. Zyje tym, co chcialem robic ale co nie jest juz mozliwe i nie wiem, jak sie stamtad wydostac.

przez depresja24h 29 sie 2016, 14:13
A co Cię pociąga w ochronie środowiska? Dlaczego akurat to wydaje Ci sensowne? Bo rozumiem ze to jest dla Ciebie wartościowe. Może mógłbyś być leśniczym, zająć się hodowla kwiatów?

przez Paweł1979 29 sie 2016, 15:38
depresja24h napisał(a):A co Cię pociąga w ochronie środowiska? Dlaczego akurat to wydaje Ci sensowne? Bo rozumiem ze to jest dla Ciebie wartościowe. Może mógłbyś być leśniczym, zająć się hodowla kwiatów?

Po pierwsze dlatego, ze wychowalem sie w bliskim kontakcie z natura. Po drugie, ze czlowiek ciagle nie zdaje sobie sprawy, jak wazna jest ochrona srodowiska naturalnego, aby sam mogl zyc w szeroko pojetym zdrowiu. Po trzecie ma to glebszy sens bo jestesmy czescia ekosystemu i robiac cos dla niego, robimy tez cos dla siebie samego.

Na temat lesnika to juz lata temu myslalem i gadalem z ludzmi pracujacymi w zawodzie - stanowczo odradzaja chyba ze ma sie parcie do ekstra ciezkiej pracy fizycznej, chlania wody, wspolpracy z klosownikami itp. Oczywiscie nie wszyscy lesnicy tacy sa, jednak wiekszosc z nich to nie sa ludzie, ktorzy sa naprawde zainteresowani ochrona srodowiska. Dla nis las to pieniadz z pozyskanego drewna, i tyle. Poza lesniczym sa jeszcze zawody typowo naukowe, wymagajace ogromnej wiedzy przede wszystkim z zakresu biologii, chemii i innych nauk scislych. Plus bardzo male szanse na dostanie roboty, bo ta sfera budzetowki jest jedna z najslabiej dotowanych i oplacanych a na uniwerku zostaja jednostki konczace tego typu studia. No i wiek - w wieku 40 lat malo kto bezie chcial przyjac niedoswiadczonego nowicjusza gdzie roboty jest tyle, ze sami nie wyrabiaja.

Zostaje cos prywatnego.

przez Neurotica_Lostica 01 wrz 2016, 15:33
Skoro tyle próbujesz i próbujesz i nie możesz znaleźć tego celu - to daj sobie z nim spokój i żyj bez celu. :P Ktoś Cię biczem smaga i oczekuje celu?

Życie nie musi mieć jakiegoś celu, żeby było wartościowe i piękne. Cały bajer z życiem polega na tym, że życie jest celem samym w sobie i tyle. :P
Mój dzienniczek, gdzie spisuję mą depresję...
-> lostica.blogspot.com

Sortuj wg