czy wszystkie kobiety doświadczają gwałtów w życiu?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Michellea 19 lip 2016, 16:50
cyklopka napisał(a):Nie będę roztrząsać, czy zgłaszać, czy nie zgłaszać, niestety mamy takie prawo, że gwałty ciężko udowodnić, a jeszcze potrafią ofiarę upokorzyć na przesłuchaniach szukając "okoliczności łagodzących".

Teraz to już nawet nie ma sensu roztrząsać czy zgłaszać, bo dowodów już nie ma :(

cyklopka napisał(a):Zdecydowanie powinnaś zwiększyć częstość swojej terapii. Na pewno możesz zaufać terapeutce i swoim bliskim, a nawet wielu osobom na forum. Pamiętaj o swoich pasjach, swoich sukcesach, nawet jeśli teraz czujesz się słaba i przestraszona, to za jakiś czas wrócisz do rzeczy, które kochasz, zaczniesz wychodzić do ludzi.

Ściskam cię mocno!

+1

przez czarnobiała mery 20 lip 2016, 10:38
Szczerze mówiąc, po przeczytaniu, że jestem współwinna innych gwałtów i że mam się wstydzić, miałam ochotę w ogóle już nie wchodzić na forum ani nie odzywać się do żadnych ludzi. Tym razem prawie nikomu o tym nie powiedziałam, tak strasznie głupio rozmawiać o tym, zwłaszcza że to kolejny raz. Nie powiedziałam nawet najbliższym mi osobom, a co dopiero miałabym mówić jakimś obcym ludziom na policji. Zupełnie nie jestem na to gotowa. Bałabym się, że i tak nic nie udowodnię. Ja go nie znałam, ale on wiedział kim jestem. Bałabym się wyjść na ulicę, jeszcze bardziej bym się bała, jeśli nic by mu nie zrobili. Dzięki wam za dobre słowa.

przez Lucyfer 20 lip 2016, 12:12
czarnobiała mery, idź z tym do psychologa (i policję) a nie tutaj na forum. Tutaj każdy może pisać i mało konstruktywnych rzeczy znajdziesz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michellea 20 lip 2016, 13:01
czarnobiała mery, zadbaj teraz przede wszystkim o siebie, a pluciem w Internecie się nie przejmuj, bo nie warto. To normalne, że teraz boisz się wyjść do ludzi, ale trzeba to przepracować, sama wiesz, że tak nie powinno być. Czy zgłosić to zdecydujesz sama. Może warto byłoby poinformować policję, że jakiś w okolicy grasuje, może coś zapamiętałaś z wyglądu. Masz kogoś kto Cię wspiera?

przez Arhol 21 lip 2016, 12:04
kolejne shitposty będą nagradzane warnami.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Korat 25 lip 2016, 12:28
czarnobiała mery nie ma nawet w najmniejszym stopniu twojej winy w tym, że ktoś jest zwyrodnialcem i cie skrzywdził. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla skrzywdzenia drugiej osoby, zwłaszcza nie ma żadnego usprawiedliwienia dla zadania tak poważnych ran.

Nie mam pojęcia skąd skrzywdzone kobiety są w większej grupie ryzyka na kolejne skrzywdzenie, ale to się dzieje i w moim otoczeniu również to spotkało jedną osobę.

Bardzo mnie poruszyło to co cie spotkało, chociaż jestem poraniony w zupełnie innej sferze i nigdy nie zrozumiem twojego bólu, to jako bardzo cierpiący człowiek wiem, że warto być dla samego siebie jak dla kogoś kogo się bardzo kocha.

przez czarnobiała mery 29 lip 2016, 12:39
Dziękuję wam. Dzisiaj zrobiłam badanie beta-hcg i nie jestem w ciąży. Chociaż to dobre. Na pewno zmieniło się moje podejście do ludzi. Nie jestem już taka przyjacielska dla każdego, jak byłam.

przez czarnobiała mery 27 wrz 2016, 19:03
Jestem zupełnie załamana. Koleś zaraził mnie wirusem hpv. Wydałam już około 1000 zł na leczenie. Mam potworny lęk, że umrę niedługo na raka z powodu tego wirusa :( Zgłosiłam to do prokuratury około miesiąca temu. Ale nie wiem, czy oni w ogóle coś z tym robią. Zrezygnowałam z terapii. bo terapeutka dziwnie mnie traktowała. Faktycznie byłam mało rozmowna, a ona na ostatniej terapii zapytała mnie, czy mam coś do powiedzenia, albo czy chcę ją o coś zapytać, czy też mamy zakończyć szybciej terapię i pójdę do domu. Potem jeszcze raz spytała, czy chcę coś powiedzieć. Nic nie powiedziałam. To powiedziała, że mam iść do domu. I skończyła dużo szybciej terapię. Ale jak miałam rozmawiać z osobą, która zadała mi beztrosko pytanie "I jak wrażenia z prokuratury?" Ogólnie nie potrafiła ze mną o tym rozmawiać i czułam się tam jeszcze bardziej upokorzona. Nie wiem, czy ona w ogóle mi wierzyła. A jeśli wierzyła, to zbagatelizowała problem. I jeszcze radośnie powiedziała, że możemy przecież rozmawiać na każdy inny temat. A mnie inne tematy teraz nie martwią. Biorę teraz 200 sertraliny i 45 mirzatenu i resztę. I mimo wszystko czuję wielką depresję.

przez Lusesita Dolores 27 wrz 2016, 19:16
czarnobiała mery, O Boże. Strasznie Ci współczuje. Dobrze że to zgłosiłaś. Ale nie wiem czy nie powinnas iśc tez na policje w tej sprawie i zgłosić im to też.
Terapeutka faktycznie wykazała mało empatii. Ale nie wiem czy dobrze zrobiłas rezygnujac z terapii. :(
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez iiwaa 27 wrz 2016, 20:25
czarnobiała mery napisał(a):Dziękuję wam. Dzisiaj zrobiłam badanie beta-hcg i nie jestem w ciąży. Chociaż to dobre. Na pewno zmieniło się moje podejście do ludzi. Nie jestem już taka przyjacielska dla każdego, jak byłam.

Zrób badania na inne choroby weneryczne i wirus hiv.
Spokojnie, wirus hpv nie musi od razu prowadzić do raka szyjki macicy.

Nie myślałaś o tym, żeby uzyskać pomoc prawną? Miałabyś "łatwiej" podczas postępowania przygotowawczego w prokuraturze i rozpoznawczego w sądzie.
Mogłabyś - przez pełnomocnika - być oskarżycielem posiłkowym, obok publicznego - prokuratora.
I wtedy prokuratura na pewno by "coś" zrobiła.

Nie można tu mówić o winie, chociaż nauka (zwana wiktymologią) wskazuje, że niektóre osoby mają predyspozycje do stania się pokrzywdzonymi.

NN4V - co rozumiesz przez przemoc seksualną?

przez czarnobiała mery 27 wrz 2016, 20:46
Szczerze mówiąc, to ja już nie wierzę, że cokolwiek dobrego może mnie spotkać w życiu. I mam przeczucie, że niedługo umrę: albo na tego raka, albo on mnie zabije za to, że to zgłosiłam. Znalazłam jego dane, nazwisko.
Byłam na policji najpierw, ale na policji kobieta w ogóle nic nie zrobiła, powiedziała, że to jest mało prawdopodobne, żeby mu coś udowodnić. Robiłam badania na kiłę i hiv, wyszły negatywne, ale lekarz powiedział, że na hiv muszę powtórzyć, bo dopiero po trzech miesiącach rozwija się choroba. Szczerze mówiąc, to ja już nie mam pieniędzy na te wszystkie badania. To na hpv kosztowało 250 zł. A skąd mam wziąć prawnika? Byłam w cik i tam rozmawiałam z prawniczką, ona mi coś doradziła, no ale powiedziała, że ja muszę załatwiać wszystko sama.

przez Wołodi 27 wrz 2016, 21:10
Bardzo dobrze zrobiłaś że poszłaś od razu do prokuratury. Policja często zlewa takie sprawy. Słyszałem o tym że po pierwszym ataku wzrasta ryzyko następnego i ma to być skutkiem tego że psychika aby sobie ulżyć przestaje zwracać uwagę na oznaki zagrożenia z zewnątrz żeby nie zwariować i tak jak osoba bez takich doświadczeń w określonej sytuacji np. przeszłaby na drugą stronę ulicy tak ofiara napaści nie robi tego, nie myśli o tym żeby w miarę normalnie funkcjonować. Jakoś taka była tego wymowa. Właśnie dlatego musisz iść na terapię żeby ten proces odwrócić bo może cię to spotkać znowu. Może zamiast rozmawiać o tym z randomowym terapeutą poszukaj specjalizującego się w pomocy ofiarom przestępstw? Hmm może kup sobie zwierzątko? Jak zaczniesz być za kogoś odpowiedzialna np. taką małą włochatą kupkę co lubi sypiać na Twojej poduszce i ani myśli zejść :D to powinnaś odnaleźć w sobie chęć do życia. Trzymaj się, jeszcze dużo życia ci zostało :)

Odpowiadając na pytanie - zależy co uznać za gwałt. Feministki uwielbiają powoływać się na badanie według którego 91% mieszkanek akademików pada jego ofiarą. Po zagłębieniu się w metodologię czekają nas takie smaczki jak np. to że zgwałconą jest kobieta która odbyła dobrowolne zbliżenie po alkoholu bo ten mógł ograniczyć jej racjonalne rozumowanie (kobieta i racjonalność xDD).
zbanowany

przez miziam 27 wrz 2016, 23:28
Wołodi napisał(a):Odpowiadając na pytanie - zależy co uznać za gwałt. Feministki uwielbiają powoływać się na badanie według którego 91% mieszkanek akademików pada jego ofiarą. Po zagłębieniu się w metodologię czekają nas takie smaczki jak np. to że zgwałconą jest kobieta która odbyła dobrowolne zbliżenie po alkoholu bo ten mógł ograniczyć jej racjonalne rozumowanie (kobieta i racjonalność xDD).

Uważasz, że to odpowiedni wątek do podważania racjonalności kobiet?

przez iiwaa 27 wrz 2016, 23:46
czarnobiała mery napisał(a):Szczerze mówiąc, to ja już nie wierzę, że cokolwiek dobrego może mnie spotkać w życiu. I mam przeczucie, że niedługo umrę: albo na tego raka, albo on mnie zabije za to, że to zgłosiłam. Znalazłam jego dane, nazwisko.
Byłam na policji najpierw, ale na policji kobieta w ogóle nic nie zrobiła, powiedziała, że to jest mało prawdopodobne, żeby mu coś udowodnić. Robiłam badania na kiłę i hiv, wyszły negatywne, ale lekarz powiedział, że na hiv muszę powtórzyć, bo dopiero po trzech miesiącach rozwija się choroba. Szczerze mówiąc, to ja już nie mam pieniędzy na te wszystkie badania. To na hpv kosztowało 250 zł. A skąd mam wziąć prawnika? Byłam w cik i tam rozmawiałam z prawniczką, ona mi coś doradziła, no ale powiedziała, że ja muszę załatwiać wszystko sama.

Prawnika się bierze zwykle z kancelarii. Bezpłatnie dostaniesz poradę, nie pozałatwia z Tobą wszystkiego.

Nie umrzesz.
Policja zwykle tak - niestety - robi.
Co do prokuratury - ja mam mieszane odczucia.

Sortuj wg