Jak poczuć wsparcie samemu?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez zordon54 04 lip 2016, 12:54
Nie mam nikogo, mam tylko terapeute, nie potrafie znalezc sobie kogos kto by mnie wspieral, jak dac sobie poczucie wsparcia samemu?

przez Lucid Dream 04 lip 2016, 13:35
wymyśl sobie przyjaciela :P
F34.1 | F60.6
Wellbutrin XR 150 mg od 05.11.2016

Ólafur Arnalds - Hægt, kemur ljósið
http://www.youtube.com/watch?v=QY4NZuOFebU

przez Białoczarna 04 lip 2016, 16:29
Też mnie to zastanawia. Może ktoś odpowie? Wymyślanie sobie przyjaciół to nie jest dobry pomysł,ale można pisać na forum.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lucid Dream 04 lip 2016, 19:42
Do wspierania jest potrzebny drugi człowiek i nie ma co kombinować. Kontakt z kimś przez internet jest dobrą alternatywą.
Wiele samotnych osób jest na tym forum i warto kogoś odpowiedniego szukać :)
F34.1 | F60.6
Wellbutrin XR 150 mg od 05.11.2016

Ólafur Arnalds - Hægt, kemur ljósið
http://www.youtube.com/watch?v=QY4NZuOFebU

przez nic się nie stało 04 lip 2016, 20:33
Odczucie samotności jest bardziej odczuwalne gdy jest powiązane z wewnętrznym lękiem.
Można przepracować to z terapeutą, psychiatrą, zapisać się na grupową psychoterapię albo na oddział dzienny, terapię zajęciową.
nic się nie stało

przez nic się nie stało 04 lip 2016, 20:44
Mi od czasu do czasu pomaga suplementacja witaminy B i magnezu na niepokój.
nic się nie stało

przez joha 04 lip 2016, 23:22
Białoczarna napisał(a):Też mnie to zastanawia. Może ktoś odpowie? Wymyślanie sobie przyjaciół to nie jest dobry pomysł,ale można pisać na forum.

Musisz mieć piłkę i flamaster. Reszta przyjdzie sama :smile:
joha

przez Białoczarna 04 lip 2016, 23:27
Joha, Dowciapny jesteś. :nono:
nic się nie stało, a co to jest ten lęk wewnętrzny?

przez zordon54 05 lip 2016, 01:57
od razu przepraszam za przydlugawy post, dziekuje za przeczytanie

bo ja wiem, wymyślanie sobie przyjaciela może dać zalążek do schizofrenii
albo ktoś będzie sobie fantazjował w głowie, przezywając świat relacji w wyobraźni, czyli tak jak ja robię.

zastanawia mnie tylko dlaczego czasem człowiek... potrzebuje samotności? np introwertycy.. niektórzy tak maja ze potrzebują wyciszenia.. jakie procesy w mózgu lub umyśle wtedy zachadza? jakie są różnice miedzy mną a kimś takim?

wiem ze pytanie z tematu głupie..

ktos napisal ze przepracowac to moge z terapeutą.. ale teraz wakacje i terapii nie ma..
ktos napisal ze mozna isc na grupową.. ale z doswiadczenia wiem ze u mnie to sie nie sprawdza.. wtedy tworze sobie dwa swiaty.. jeden ten prawdziwy czyli moje zycie a drugi swiat to od czasu do czasu gdzies tam spotkania w jakiejs poradni
a internetowe relacje to zdecydowanie nie jest obecnosc drugiego czlowieka.. na czatach lub forach czlowiek czuje iluzje wsparcia.. sprawdzone wiele razy
a moze wygrac wojne samotnie na pustyni tak jak Jezus poszedl medytowac na pustynie przeciez samotnie.. (wiem poplynalem, to tylko metafora, jakby co jestem agnostykiem, blagam, tylko nie kazcie mi isc do kosciola...)

a jesli upieracie sie ze nie ma wsparcia bez drugiej osoby to jestem uwieziony.. bo potrzebuje wsparcia, ale nie umiem budowac relacji z innymi wiec jestem w czarnej dupie jak miedzy mlotem i kowadlem
w takim razie jesli przykladowo za rok uda mi sie to wsparcie otrzymywac i miec relacje z innymi, bo powiedzmy ze sie wylecze, to co robic w tym etapie przejsciowym w chwilach braku poczucia wsparcia mojej osoby? przeciez nie wybiegne do ludzi i nie bede krzyczal dookola zeby dali mi wsparcie

przez Lucid Dream 05 lip 2016, 08:18
zordon54 napisał(a):zastanawia mnie tylko dlaczego czasem człowiek... potrzebuje samotności? np introwertycy.. niektórzy tak maja ze potrzebują wyciszenia.. jakie procesy w mózgu lub umyśle wtedy zachadza? jakie są różnice miedzy mną a kimś takim?

Introwertycy też potrzebują kontaktów z ludźmi, ale mniej. Czasem muszą odpocząć trochę od ludzi aby sobie porozmyślać lub wyciszyć się przy dobrej książce/muzyce.

zordon54 napisał(a):a internetowe relacje to zdecydowanie nie jest obecnosc drugiego czlowieka.. na czatach lub forach czlowiek czuje iluzje wsparcia.. sprawdzone wiele razy

ale takie internetowe znajomości można przenieść na spotkania i wtedy będzie fizyczny kontakt z człowiekiem. Można też wymienić się telefonami i dzwonić do siebie, jest to też ciekawa alternatywa.

zordon54 napisał(a):a moze wygrac wojne samotnie na pustyni tak jak Jezus poszedl medytowac na pustynie przeciez samotnie.. (wiem poplynalem, to tylko metafora, jakby co jestem agnostykiem, blagam, tylko nie kazcie mi isc do kosciola...)

Medytacja nie jest złym pomysłem, można w ten sposób pozbyć się potrzeby bycia wspieranym :)
Polecam przeczytać książkę "Potęga teraźniejszości"

przez nic się nie stało 05 lip 2016, 13:17
Białoczarna napisał(a):nic się nie stało, a co to jest ten lęk wewnętrzny?

Taka moja robocza nazwa na ciągłe uczucie nieuzasadnionego albo wyolbrzymionego niepokoju.

zordon54 napisał(a):zastanawia mnie tylko dlaczego czasem człowiek... potrzebuje samotności?

może potrzebuje spokoju, żeby się skoncentrować na swoich myślach?
zordon54 napisał(a):np introwertycy.. niektórzy tak maja ze potrzebują wyciszenia..jakie są różnice miedzy mną a kimś takim?

Introwersja nie utrudnia życia. Natomiast zaburzenie tak.
zordon54 napisał(a):ktos napisal ze przepracowac to moge z terapeutą.. ale teraz wakacje i terapii nie ma..
ktos napisal ze mozna isc na grupową.. ale z doswiadczenia wiem ze u mnie to sie nie sprawdza.. wtedy tworze sobie dwa swiaty.. jeden ten prawdziwy czyli moje zycie a drugi swiat to od czasu do czasu gdzies tam spotkania w jakiejs poradni
a internetowe relacje to zdecydowanie nie jest obecnosc drugiego czlowieka.. na czatach lub forach czlowiek czuje iluzje wsparcia.. sprawdzone wiele razy

Terapii zajęciowej nie odrzuciłeś?
Są terapie w wakacje na oddziałach dziennych.
zordon54 napisał(a):a jesli upieracie sie ze nie ma wsparcia bez drugiej osoby to jestem uwieziony.. bo potrzebuje wsparcia, ale nie umiem budowac relacji z innymi wiec jestem w czarnej dupie jak miedzy mlotem i kowadlem

Budowanie relacji to trudna sztuka, ale zawsze można niezobowiązująco zagadać, jak Ty tu na forum i dostałeś wsparcie ludzi bez budowania relacji.
zordon54 napisał(a):przeciez nie wybiegne do ludzi i nie bede krzyczal dookola zeby dali mi wsparcie

Zrób happening.
nic się nie stało

przez elo 05 lip 2016, 13:46
zordon54 napisał(a):bo ja wiem, wymyślanie sobie przyjaciela może dać zalążek do schizofrenii
co prosze? niby ktorej schizofrenii?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Nihil 05 lip 2016, 14:23
elo rozumiem zjadlo juz swoje cukierki - heh, nic go dzisiaj na mieście nie śledziło, CIA mu w myślach przez satelity nie czytalo ? ;) Ach, gdyby tak jeszcze ci Plejadianie w nocy nie porywali ... :D
Ostatnio edytowano 05 lip 2016, 14:28 przez Nihil, łącznie edytowano 1 raz
robaki-biedaki xD

przez wiejskifilozof 05 lip 2016, 14:27
Wymyślony przyjaciel,nie zawsze idzie w parzę.Że schizofrenią.

Sortuj wg