Jak zmienić swoje myślenie?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Białoczarna 04 lip 2016, 23:14
Nie, mnóstwo osób wychodzi z trudnych sytuacji. Ja jak napisałam powyżej dużo zmarnowałam. Nie potrafię się od tego uwolnić, a może niepotrzebnie do tego wracam?"Zawsze mówiłam wyrwę się, zrobię coś i kim jestem? Brat się ożenił ,wyprowadził a ja mimo to nic nie zrobiłam, już chyba się utwierdziłam w przekonaniu że jestem do niczego. Już nie było wymówki, źle bo są awantury itd.Dużo straciłam na przejmowanie się, analizowanie sytuacji ,płakanie, zamiast działanie. Może jakbym wcześniej poszła po pomoc psychologiczną...byłabym teraz w innej sytuacji.Sama już nie wiem czy to lenistwo, czy jakieś zaburzenia."
Nigdy nawet jak miałam w miarę samopoczucie nie czułam tej energii życiowej, powera, wiecie "razem młodzi przyjaciele". Cały czas miałam w głowie to co dzieje się w moim domu i to mnie tłumiło . Sama nie wiem.

przez joha 05 lip 2016, 10:11
Białoczarna napisał(a):Nie, mnóstwo osób wychodzi z trudnych sytuacji.

Sądzę, że wątpię. Zobacz ile czasu biedny Detektyw siedzi na forum i nikt się nad nim nawet nie zlitował. Facet czyta książki, nie ma nałogów, nic tylko brać. A tu nic :bezradny: Myślę, że z tych wszystkich depresji, takich prawdziwych, wychodzi garstka a reszta męczy się przez całe życie.
joha

przez Białoczarna 05 lip 2016, 23:17
Nie mam depresji, jestem nieudacznikiem życiowym :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kiya 05 lip 2016, 23:29
Białoczarna, witaj w klubie
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez Białoczarna 06 lip 2016, 00:13
Jakim klubie?nie sądzę byś i ty była tym kim ja.
Nie wiem , co mam zrobić, przez lęk, obawy, zamiast żyć inaczej wszystko zaprzepaściłam. Nie wiedziałam czego chcę, nie skończyłam studiów, tylko rozmyślałam, analizowałam, beczałam, wegetowałam,i tak dociągnęłam do teraz.Że albo coś zrobię na 100% albo nic. Zwariowałam całkiem, wstyd mi przed ludźmi, na nic już nie liczę. Powiecie to zamknij ...W dodatku zdziczałam, mało co mówię, bo niby o czym? Wszystkiemu jestem winna, sama sobie to zrobiłam.Już w wieku 23 lat wiedziałam, że nic ze mnie nie będzie, w sumie od zawsze.

przez joha 06 lip 2016, 00:22
Czy naprawdę myślisz, że jesteś jedyna? Są nas miliony :mrgreen: Beznadziejni, nieudaczni, do niczego, których nikt nigdy nie chciał, którzy nic nigdy nie osiągnęli i nie osiągną. Ktoś musi zamiatać ulice i siedzieć na kasie w markecie. No ktoś kurde musi, prawda?
joha

przez Białoczarna 06 lip 2016, 00:38
Nie rozumiesz. Są sprzedawcy, zamiatacze, itd. I czują się ze sobą świetnie,żyją,mają cele, rodziny, marzenia.Żyją ubogo,prosto. Jakoś tak wszystkiego nie analizują.Żyją, a nie wegetują. Na kasach to już nawet po studiach siedzą...mnie na kasę nawet nie chcą to jak mam się czuć. Brak pracy coraz bardziej mnie dobija.Brakuje mi tzw."powera" , wiary i optymizmu.

przez Michellea 06 lip 2016, 00:41
Białoczarna, im bardziej będziesz sobie wmawiać, że nic Ci się nie uda, tym większe prawdopodobieństwo, że tak będzie. Też czasem mówię, że jestem nieudacznikiem, wiele rzeczy mi się nie udaje, wiele czasu i okazji zmarnowałam, z wieloma rzeczami sobie nie daję rady, mam poczucie bycia gorszą, ale ciągłe utwierdzanie się w tym nie pomaga. Można ponarzekać, wyrzucić to z siebie, ale żeby coś zmienić trzeba czasem zrobić coś trudnego.

joha, Ty w prawie każdym wątku piszesz o swoim nieudacznictwie. To już jest nudne, a Białoczarnej z pewnością nie pomoże :roll:

przez joha 06 lip 2016, 00:44
Michellea napisał(a):joha, Ty w prawie każdym wątku piszesz o swoim nieudacznictwie. To już jest nudne, a Białoczarnej z pewnością nie pomoże :roll:

Masz rację, od teraz będę podkreślał, jak strasznie nudnym jestem człowiekiem.
joha

przez Michellea 06 lip 2016, 00:49
Obrazek

przez joha 06 lip 2016, 00:54
Białoczarna napisał(a):Brakuje mi tzw."powera" , wiary i optymizmu.

Nikt Ci nie da swojego optymizmu, swojej wiary, swojej siły. To tak nie działa. Ktoś może Cię tym zarazić, ale musiałabyś być najpierw otwarta na takie doświadczenie. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie, czego tak naprawdę pragniesz, czego Ci brakuje?
joha

przez Białoczarna 06 lip 2016, 01:00
Michellea, nie no... nie robię tego codziennie. Ale czasem jak mnie najdzie to wolę to wrzucić przykładowo tu niż być z tym sama.
Tylko, wiesz jak coś robisz, ale nie ma efektu idzie się załamać. Szukam tej pracy i dochodzę do wniosku, że nikt mnie nie chce. To przytłacza, wyklucza ze społeczeństwa.Po co w ogóle mam coś robić? takie myśli mnie nachodzą, pusty dom, nie mam motywacji.

przez Michellea 06 lip 2016, 01:22
Znam takie myśli i poczucie rezygnacji. Po co próbować skoro i tak się nie uda. A potem okazuje się, że coś nas ominęło. Niestety trzeba się spiąć i zrobić czasem coś, na co nie mamy siły ani ochoty. Brak działania pogłębia depresję imo. I piszę to chociaż sama jestem teraz w niezłym dołku.
A jak szukasz tej pracy? Może źle do tego podchodzisz?

przez Białoczarna 06 lip 2016, 01:32
Znaczy ja cały czas działam. Jak nie ma odezwu ...to dobija.Nie chodzę, z założeniem , że będzie lipa. Choć może podświadomie czuję, że nic z tego nie będzie. W dodatku małe miasto, małe możliwości, brak konkretnego wykształcenia, mam co sama sobie zrobiłam, zapracowałam. I nie wiem jak z tego wybrnąć.

Sortuj wg