Jak zmienić swoje myślenie?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Białoczarna 29 cze 2016, 22:44
Robiłam kiedyś owy test...i niby wyszło mi, że mam depresję,ale jakoś sceptycznie podchodzę do tego takich testów, bo niekiedy mam dobre momenty .
Spróbuję łykać magnez, witaminy, i podnosić swoją wartość. Zrobię badania, a potem się zobaczy.

przez Reynevan 30 cze 2016, 15:49
Dlaczego nie widzę ostatniej wypowiedzi Białoczarnej, mimo że wiem, że napisała post? Moderacjo, wiesz o co kaman?
Reynevan

przez Michellea 30 cze 2016, 16:08
Mój post też znikł, a potem powrócił :lol:
Jakaś cenzura?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reynevan 30 cze 2016, 16:17
pewnie #dobrazmiana dosięgnęła foruma
Reynevan

przez NN4V 01 lip 2016, 08:12
Reynevan napisał(a):pewnie #dobrazmiana dosięgnęła foruma

Hehe... i Ciebie dopadnie "dobra zmiana". :mrgreen:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Reynevan 01 lip 2016, 11:06
"Tej siły już nie powstrzymacie!"
Reynevan

przez wiejskifilozof 01 lip 2016, 12:10
E,towarzystwo o co chodzi ? Bo,nie kumaty jestem ?

przez shira123 01 lip 2016, 12:11
jak zmienic myslenie? ja mam 35 lat i zawsze bylam pesymistka, zamartwialam sie na zapas, czesto bylam wrecz chora z nerwow no i
uwazalam ze mam pecha. cos sie nie udalo? no tak, przeciez ja mam pecha

niedawno przeczytalam b.madra ksiazke'' jak przestac sie martwic i zaczac zyc''

teraz moje myslenie zmienilo sie zupelnie-stalam sie optymistka:)) teraz ja pocieszam innych, nie oni mnie.
przeanalizowalam moje zycie wstecz i widze mnostwo pozytywnych zdarzen, oprocz negatywnych
wcale nie mam pecha:))
teraz ciesze sie kazda chwila i optymistycznie patrze na swiat i wszystko zaczelo mi sie udawac:)
naprawde optymizm przyciaga szczescie:)

przez Stracona100 01 lip 2016, 22:53
shira123 zazdroszcze tak prostej i skutecznej metody :)
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez Abbdonon 02 lip 2016, 13:57
Witaj,

Przedewszystkim tak jak ze statkiem najtrudniej będzie Ci zacząć pierwszy tydzień-drugi-trzeci. W swoich działaniach musisz być konsekwentna, nie użalać się nad sobą i zagryźć zęby. Po pierwsze musisz sobie uzmysłowić Co jest powodem twoich myśli( ktoś ci tak powiedział czy sama to kreujesz ) potem dlaczego? Po Drugie musisz sobie napisać DOKŁADNIE co chcesz zmienić a potem jak to zrobić. Po trzecie ( najtrudniejsze) Konsekwetnie działać tzn walczyć z przeciwnościami Losu, Bliskich i samego siebie. Ważna rolę będzie odrywać walka z głosem wewnętrznym( który będzie wymyśał 1000 powodów byś nie dała rady ) O mojej walce z depresją sposobach na nią znajdziesz na moim blogu.(http://walkaomarzeniaiozyciemamjejedno.blox.pl/htm)
3maj sie i działaj

przez Białoczarna 02 lip 2016, 20:35
hehe, też nie wiem czemu mój post zniknął...nic niestosownego nie napisałam. Wyraziłam tylko wątpliwość co do testu Becka;)

przez alone05 02 lip 2016, 22:06
jesteś nieśmiała, więc masz niską samoocenę i nie wierzysz w siebie, ale nie przejmuj się tym, że nie masz pracy, najważniejsze to mieć jakieś hobby/zainteresowania i mieć znajomych, przyjaciół, którzy mogą pomóc.

przez Białoczarna 02 lip 2016, 22:25
Przejmuję się, bo młodością to ja nie kipię. Przyjaciół nie mam, znajomi się wykruszają. Zresztą o czym miałabym z nimi mówić?
Ja od zawsze uważałam, miałam poczucie bycia do niczego,gorszości, różnych myśli depresyjnych. I mając 16 lat, i 19 i 23...
Skąd? Nikt specjalnie mną się nie interesował,czułam się zbędna . W szkole też byłam wyizolowana. Zamknęłam się w sobie.A może zawsze taka byłam? W gimnazjum moja wydawałoby się przyjaciółka znalazła sobie lepsze znajome. Wtedy czułam się strasznie samotna,nie miałam z kim rozmawiać i w szkole i w domu. Potem nie nawiązałam żadnych trwałych przyjaźni,czy znajomości.U mnie w domu "braciszek" wojował po alkoholu i to on był w centrum.
Zawsze mówiłam wyrwę się, zrobię coś i kim jestem? Brat się ożenił ,wyprowadził a ja mimo to nic nie zrobiłam, już chyba się utwierdziłam w przekonaniu że jestem do niczego. Już nie było wymówki, źle bo są awantury itd.Dużo straciłam na przejmowanie się, analizowanie sytuacji ,płakanie, zamiast działanie. Może jakbym wcześniej poszła po pomoc psychologiczną...byłabym teraz w innej sytuacji.Sama już nie wiem czy to lenistwo, czy jakieś zaburzenia.

przez Białoczarna 04 lip 2016, 22:49
Co o tym myślicie?

Sortuj wg