Jak zmienić swoje myślenie?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Michellea 28 cze 2016, 22:12
Białoczarna napisał(a):Chociaż obawiam się iść ...już nie jestem nastolatką, a poza tym moje życie nigdy nie było pełne sukcesów. Większość osób z depresją miała wcześniej radość życia.,poczucie sensu. Ja nie pamiętam takiego stanu.

Przecież depresja nie dotyczy tylko nastolatek. Zresztą większość nastolatek ma związaną ze swoim wiekiem chandrę czy zmienność nastrojów, nie depresję.
Ja też nie pamiętam poczucia sensu w życiu.

Białoczarna napisał(a):Poza tym ostatnio usłyszałam od kogoś , że chory na depresję patrzy w ścianę ,a nie pisze w inernecie. :?

Co za głupoty. Depresja może mieć różne nasilenie i dużo też zależy od tego jakie ktoś ma usposobienie. Bo jeśli np. lubisz śmieszkować, to w depresji też możesz to robić. Poza tym sporo tu takich w ciężkiej depresji, a jednak nie tylko gapią się w ścianę.

przez NN4V 28 cze 2016, 23:03
Stracona100 napisał(a):Moim zdaniem powinnaś iść do psychiatry, tylko on może stwierdzić, czy to depresja czy nie i będziesz miała sprawę jasną....

Nie tylko.
Nawet bezpieczniej by było, gdyby autorka użyła jednak środka polecanego przez bedzielepiej.
Wkładając nieco inteligencji i wysiłku może sama się najlepiej zdiagnozować.
Psychiatra diagnozuje na podstawie opowiadanej bajki, nie czuje towarzyszących emocji.
Dlatego diagnozy psychiatrów relatywnie często (względem innych specjalizacji) bywają nietrafne.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez grash00per 28 cze 2016, 23:59
BIałoczarna,

P***dol to :) Żyj po swojemu i sraj na innych. Jak sie komus nie podoba ze sie nie usmiechasz to niech wy****dala :) To Twoja sprawa jest i Twoje życie. Bądź sobą taka jaka jesteś w tej głowie. Nie wstydź się niczego bo to że nie skończyłaś studiów, może chciałaś ale nie wyszło, najwyraźniej nie musiałaś :) Jak bedzie okazja i zechesz to sobie zrobisz. A narazie to miej wy***bane i rób to co Ci sie podoba i to co pragniesz (no tylko tak zebys za bardzo nikomu krzywdy nie zrobila!). Pozdrawiam i zycze powodzonka w odnajdywaniu ukrytego siebie. Wybij gdzies szybe albo cos. Zbluzgaj sąsiadke którą zawsze zbluzgać chciałaś. Albo wypij kawe w kociej kawiarni. Co Cie beda obchodzic inni :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michellea 29 cze 2016, 00:34
grash00per napisał(a):wypij kawe w kociej kawiarni.

O, to jest świetny pomysł :105:

przez NN4V 29 cze 2016, 06:55
Co to jest jest "kocia kawiarnia"? Mój futrzak nie ogarnia... :lol:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez cotton candy 29 cze 2016, 08:33
Cześć,

mi bardzo pomogła zwykła gumka, którą miałam na nadgarstku (np. z apteki).
W momencie gdy w głowie zaczynały kłębić się złe myśli strzelałam nią tak by bardzo bolało i w myślach mówiłam sobie: stop!
Zazwyczaj później wyobrażałam sobie różne rzeczy, gdzie bym pojechała itp...

Już naście lat mam problemy ze sobą i muszę przyznać, że to dało mi jakąś ulgę.
Zajęło oczywiście trochę czasu ale było watro,

przez Białoczarna 29 cze 2016, 09:25
co raz lepsze te rady...strzelanie do siebie z gumki :lol: raczej nie skorzystam.
NN4V ,ale to nie jest dobry środek... bedzielepiej sama to chyba przyznaje.Nie wiem czy piszesz to poważnie czy dla beki. :D

przez Stracona100 29 cze 2016, 09:50
Białoczarna to bardzo dobrze, że robisz sobie różne inne badania, bo czasem właśnie jakieś niedobory/nadmiary w naszym organizmie powodują podobne objawy. Możesz też zrobić sobie test na depresję - pełno tego tutaj i w necie.
Co do wizyty u psychiatry - rozumiem Twoje obawy, bo też je miałam. Taki lęk jest naturalny, ale naprawdę nie ma się czego obawiać. Wprawdzie konieczne jest opowiedzenie o sobie najbardziej przykrych spraw, ale bez tego lekarz nie będzie mógł stwierdzić, co nam dolega.
Co do depresji, to występuje ona w kilku odmianach. Podobne objawy daje też dystymia czy osobowość depresyjna.
Tylko lekarz może stwierdzić, co Ci dolega, dlatego nie wahaj się, tylko idź. Poznasz diagnozę i zdecydujesz co robić dalej - nikt do niczego Cię nie będzie zmuszał.
Powiem Ci jeszcze, że ja również nie jestem już nastolatką a moja depresja też towarzyszy mi od dziecka.
U mnie zdiagnozowano depresję endogenną.

przez ladywind 29 cze 2016, 11:37
...

przez Reynevan 29 cze 2016, 15:27
Białoczarna napisał(a):NN4V ,ale to nie jest dobry środek... bedzielepiej sama to chyba przyznaje.Nie wiem czy piszesz to poważnie czy dla beki. :D

Co jest złego w używaniu inteligencji? Skoro psychiatrzy z reguły są z nią na bakier, to dlaczego nie lepiej ich wyręczyć?
Ja dzięki konowałom podjęłam leczenie przyczynowe na własną rękę, bo wolę umrzeć z powodu własnych błędów niż jakiegoś zadufanego w sobie ignoranta. :pirate:
Reynevan

przez Michellea 29 cze 2016, 19:11
NN4V napisał(a):Co to jest jest "kocia kawiarnia"? Mój futrzak nie ogarnia... :lol:

Tu masz przykład: http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowar ... -cafe.html

przez Stracona100 29 cze 2016, 19:51
Wspaniały pomysł! Bardzo mi się podoba taka "kocia kawiarnia" :great: :brawo: :brawo: :brawo:
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez Kiya 29 cze 2016, 21:27
Stracona100 napisał(a):Możesz też zrobić sobie test na depresję - pełno tego tutaj i w necie.

Chyba nie masz na myśli tych testów typu "czy jesteś smutny"? Te testy mogą powiedzieć Ci tylko tyle, ile już wiesz - że źle się czujesz. Nie powiedzą, czy masz depresję, bo równie dobrze możesz mieć cukrzycę, boreliozę, problemy z tarczycą, niedobory różnych minerałów, jak to już zresztą było powiedziane, nawet przez Ciebie :P
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez Stracona100 29 cze 2016, 22:06
Kiya wiem, że testy są różne i różnej "jakości" ale dla kogoś kto porusza się "po omacku" mogą być przydatne, np. taki test Becka. Zawsze to jakaś wyjściowa "ocena" stanu naszej kondycji psychicznej.

Dla nas (praktyków) tu na forum to może być śmieszne, ale dla "nowych" pomocne.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Sortuj wg