wszystko przestało sprawiać mi przyjemność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ahoj 04 cze 2016, 23:01
Człowiek jest/może być wartościowy na różnych poziomach, np. bezwartościowy jako partner, ale wartościowy udzielając się charytatywnie. Można być wykształconym i oczytanym ale co z tego, skoro nikt się z nami nie chce spotykać ani wiązać? Wartościowość na jednym polu i bezwartościowość na innym. Szczęśliwsi są ci, którzy są coś warci na wielu płaszczyznach.
ahoj

przez warrior11 05 cze 2016, 09:09
lulinasky,
Skupianie się na sobie może prowadzić do egocentryzmu,który jest jedną z głównych przyczyn
nerwic i zaburzeń osobowości.Myślę,że autor wątku jest nadmiernie skupiony na sobie i akurat
w jego przypadku byłoby zdrowsze odwracanie uwagi od siebie na "zewnątrz" i wychodzenie ze
ze zbytniego przejmowania się samym sobą.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez lulinasky 05 cze 2016, 09:16
warrior11

To jest śmiała diagnoza.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez warrior11 05 cze 2016, 09:18
lulinasky, czemu śmiała?

przez lulinasky 05 cze 2016, 09:25
warrior11

Z co tego napisał zależy mu na kontaktach z ludźmi

jeszcze nie miałem nikogo (ani nawet nie byłem tego bliski) i to chyba jest dla mnie najbardziej odczuwalne

przez warrior11 05 cze 2016, 09:42
lulinasky,
Ale ja nie pisałem nic o kontaktach z ludźmi.Zresztą egocentryzm może być właśnie u niego przyczyną,
trudności w tych kontaktach.

przez Piotrek1996 09 cze 2016, 23:09
Tutaj mogę się wypowiedzieć, mogę chyba nawet pomóc skoro sam mam więcej cech intro, plus taką izolację od ludzi i zmuszanie się do wyjścia przezwyciężyłem.

Eh... zacznij od tego, iż pracuj, dużo pracuj nad sobą, swoim myśleniem, zachowaniem. (nie jest to prawda, że gdy człowiek przez jakiś czas skupi się na sobie to będzie egoistą potem. poza tym jak nas widzą, tak nas piszą, więc gdy jesteśmy zadowoleni, idziemy wyprostowani, dbamy o swój wygląd to inaczej całkowicie ludzie na nas reagują to nie jest żadne odkrycie). Mi pomógł sporo wykład Susan Cain, proszę: http://www.ted.com/talks/susan_cain_the ... anguage=en możesz ustawić na polskie napisy, jeśli masz problemy z angielskim. Podobno napisała także książkę, która też jest świetna podobno z tego co czytałem na lubimy czytać i podobnych stronach, jednak nie czytałem danego tytułu także nie mogę się wypowiedzieć.

Skoro o książkach o cechach charakteru mowa to kupiłem jedną, przeczytałem w całości dość dawno. Polecam mocno, bo wyjaśniła mi wiele spraw. Mowa o "Introwertyzm to zaleta". Nie jest droga specjalnie mym zdaniem, a świetnie porusza sprawy mózgu, ma wiele cennych rad, sposoby, osoby wymienione które były/są intro i odniosły sukces(Einsten, Michael Jordan itd).
Ogółem dużo czytaj o tym także w internecie na odpowiednich stronach. Tutaj masz świetny wpis i blog zarazem: http://michalpasterski.pl/2013/06/sila-introwertykow/

A jeśli chodzi o związek. Nie przejmuj się tym za mocno. Ludzie zakochują się prawdziwie mając 20 kilka lat albo jeszcze później, a Ty jesteś młodziutki. Gdzie Ci się śpieszy?

No a odnośnie przejmowania. Spróbuj zamieć negatywne myśli na pozytywne. Zamiast narzekać, że ktoś Ci nie odpisał to pomyśl, że przynajmniej masz przyjaciół, nawet jeśli to jest garstka prawdziwych. Inni nie mają całkowicie. Pomyśl o tym, że masz ręce, nogi, a są ludzie bez kończyn, którzy mimo wszystko mają motywację do życia itp.

Mam nadzieję, iż chociaż odrobinę pomogłem. Jeśli chcesz to napisz mi wiadomość. Trzymam za Ciebie kciuki oraz życzę powodzenia! :great:

przez SmokingCat 12 cze 2016, 20:58
Ja czułam się podobnie jak Ty, nawet będąc w związkach. I...one nic nie zmieniły w moim myśleniu i odczuwaniu świata. Nadal czułam się nudna, nieciekawa, nic nie sprawiało mi przyjemności. Ważne, aby zacząć "akceptować siebie"-jakkolwiek banalnie to brzmi. Być może nawet te związki utrudniły mi dojrzeć - skupiałam się na "nas", a nie na sobie. Terapia? może warto spróbować, powodzenia.
taki to urok nigdy nic nie mieć

http://szkicowana.wordpress.com/

Sortuj wg