wszystko przestało sprawiać mi przyjemność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez introwertyp123 31 maja 2016, 00:34
na starcie chciałbym się przywitać ze wszystkimi - jestem nowy na forum.
mam 19 lat, ostatnimi czasy przechodzę dosyć poważny "kryzys"... wszystko co robiłem na codzień przestało mi sprawiać jakąkolwiek przyjemność, wszystko mnie nuży. w wieku 19 lat jeszcze nie miałem nikogo (ani nawet nie byłem tego bliski) i to chyba jest dla mnie najbardziej odczuwalne, co prawda mam przyjaciół/kolegów, ale to nie to samo. jest to na pewno powiązane z moją chorobliwą nieśmiałością i introwertyzmem (czytałem trochę i wyszła mi osobowość unikająca/lękliwa), nie potrafię w ogóle nawiązywać kontaktów z dziewczynami, mimo, że nie jestem hmm "brzydki". mam jednak wrażenie, że nie jestem zbyt ciekawą osobą i potencjalna wybranka po prostu nudziłaby się ze mną... posiadam też straszną tendencję do nadmiernego przeżywania własnych niepowodzeń, nawet błahostek typu "nie odpisała mi", potrafię się tym zadręczać większość dnia. wszystko to składa się na to, że jestem totalnie nieszczęśliwy, a z dnia na dzień to coraz bardziej...
proszę o jakieś porady/komentarze itp, z góry dziękuję.

przez lulinasky 04 cze 2016, 17:34
Jesteś dość mlody, więc nie załamuj się. Ważne, żebyś zaczął coś robić i nie przejmował się niepowodzeniami. Np. znalazł swoją pasje, kobietom (mężczyzną zresztą tez) imponuje kiedy ma się swoją pasje, zajęcie. Nie skupiaj się na innych, tylko na sobie. Mozesz tu pisać i traktowac to jako forme treningu.

przez warrior11 04 cze 2016, 17:43
lulinasky, skupianie się na sobie wcale takie zdrowe nie jest:p
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lulinasky 04 cze 2016, 19:04
warrior11

Dlaczego?

przez ahoj 04 cze 2016, 19:36
introwertyp123 napisał(a):(...)mam jednak wrażenie, że nie jestem zbyt ciekawą osobą i potencjalna wybranka po prostu nudziłaby się ze mną(...)

Dobra intuicja. Nuda jest mordercą związków. Jeśli jesteś nudny i jeszcze nie byłeś w związku, to musisz przestać być nudny. Inaczej się nie da.
posiadam też straszną tendencję do nadmiernego przeżywania własnych niepowodzeń, nawet błahostek typu "nie odpisała mi", potrafię się tym zadręczać większość dnia.

Zła postawa. Bardzo zła. Każdy tak ma na początku. Jeśli zrozumiesz ococho w tym wszystkim, to będziesz miał dużo dziewczyn. Jeśli nie, to zostaniesz dłużej na tym forum :)
ahoj

przez lulinasky 04 cze 2016, 19:44
Nie wmawiajcie chłopakowi, że bycie w związku czy posiadanie dziewczyny coś weryfikuje. Niech skupi się na własnym rozwoju i generalnie na ludziach, a fajna dziewczyna sama pojawi się na horyzoncie.

przez ahoj 04 cze 2016, 19:51
Oczywiście, że weryfikuje. Fajna dziewczyna nie pojawi się, jeśli i on nie będzie "fajny".
ahoj

przez lulinasky 04 cze 2016, 19:57
ahoj
Znam troche mieszanych par,przeciwieństw.Pewnego siebie brzydala manipulatora i śliczną dobrą dziewczynę. Dziewczynę urody miernej i przy tym głupią oraz pracowitego inteligentnego przystojniaka. Szczególnie w tym wieku, gdzie cżłowiek jest mało cwany jeszcze.

przez ahoj 04 cze 2016, 20:02
Może widzisz tylko pozory a nie dostrzegasz czegoś, co jest głębiej?
ahoj

przez lulinasky 04 cze 2016, 20:04
Widzę pozory pod stertą innych pozorów.

przez Michellea 04 cze 2016, 20:11
warrior11 napisał(a):lulinasky, skupianie się na sobie wcale takie zdrowe nie jest:p

Ja bym powiedziała, że zbytnie tak, ale czasem trochę czasu człowiek musi sobie poświęcić.

ahoj napisał(a):Jeśli jesteś nudny i jeszcze nie byłeś w związku, to musisz przestać być nudny. Inaczej się nie da.

Dla każdego "nudny" oznacza co innego. Dla mnie nudni są np. faceci, którzy może są przystojni i mają jakieś pasje, ale za to nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa.

ahoj napisał(a):Oczywiście, że weryfikuje.

Co takiego?

przez ahoj 04 cze 2016, 20:24
Michellea napisał(a):
ahoj napisał(a):Oczywiście, że weryfikuje.

Co takiego?

Odpowiem nieco żartobliwie, że to jak "próba wody" dla kobiety oskarżonej o czary. Jeśli ktoś jest wartościowy to kogoś znajdzie, jeśli nie jest, to nie znajdzie. Proste. Nie ma powodu, by doszukiwać się tutaj głębi. Natura jest pod tym względem prosta, bezpośrednia i nie przejmuje się naszymi uczuciami. Może nas boleć oglądanie tzw. patologii płodzącej dzieci ponad stan, ale to właśnie ona, z punktu widzenia Natury, odniosła "sukces".
ahoj

przez Michellea 04 cze 2016, 20:52
Jeśli dla Ciebie posiadanie lub nieposiadanie partnera weryfikuje, czy ktoś jest wartościowy czy nie...

ahoj napisał(a):Natura jest pod tym względem prosta, bezpośrednia i nie przejmuje się naszymi uczuciami. Może nas boleć oglądanie tzw. patologii płodzącej dzieci ponad stan, ale to właśnie ona, z punktu widzenia Natury, odniosła "sukces".

Obecnie chyba jednak coraz częściej ponosi porażki. Więc jak to jest? Ta natura wcale nie taka silna...

przez alone05 04 cze 2016, 22:02
Przeczytaj książkę "Jak przezwyciężyć nieśmiałość i lęk przed ludźmi" Ruth Searle, nie piszcie takich głupot, że jak ktoś jest sam to jest bezwartościowy, bo to jest nieprawda, są ludzie, którzy pomagają charytatywnie, pomagają przyjaciołom i są ogólnie pożyteczni i wartościowi.

Sortuj wg