miloscwnecie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

miloscwnecie

przez Rosa26 29 kwi 2016, 17:13
lucy1979 napisał(a):
NN4V napisał(a):
Rosa26 napisał(a):.... Nawet psychologowie uważają, ze potrafią być oparte na mocniejszej więzi, bo odległość wymaga więcej zaangazowania, zaufania i otwartości, jeśli się chce związek utrzymać, co na przydzłość może być solidnym fundamentem, ale nei musi... wszystko zalezy od ludzi, od chęci. ....

Chyba katolscy "psychologowie".
Oni najchętniej sprowadziliby związki do literek na ekranie.
Pieprzenie w bambus fanatyczki.

:great:

A co ma piernik do wiatraka? :roll:
Tworzycie sami jakieś własne ideologie i szufladki :bezradny: A wystarczy zapytać własnego terapeutę :roll:
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

http://niewygodnieszczere.blogujaca.pl

ObrazekObrazek
https://www.facebook.com/niewygodnieszczere/?ref=hl

miloscwnecie

przez Reynevan 29 kwi 2016, 17:54
Rosa26 napisał(a):A wystarczy zapytać własnego terapeutę :roll:

Tierapeuta jako alfa i łamaga. Podobnie jak blogerzy i znafcy z portali typu poradnikzdrowie.pl
Reynevan

miloscwnecie

przez Rosa26 29 kwi 2016, 18:08
Reynevan napisał(a):
Rosa26 napisał(a):A wystarczy zapytać własnego terapeutę :roll:

Tierapeuta jako alfa i łamaga. Podobnie jak blogerzy i znafcy z portali typu poradnikzdrowie.pl

Dzięki tym "alfom i łamagom" jak to określiłeś wiele osób wraca do równowagi psychicznej, jeśli chodzi o terapeutów. Jak można ich porównywać do blogerów? :shock: No ale... to już bez sensu gadanie jak ktoś gada nie ważne co, byle gadać nawet od rzeczy.
Umieszczam w ignorowanych, szkoda mi nerwów.
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

http://niewygodnieszczere.blogujaca.pl

ObrazekObrazek
https://www.facebook.com/niewygodnieszczere/?ref=hl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

miloscwnecie

przez NN4V 01 maja 2016, 06:43
Rosa26 napisał(a):....: A wystarczy zapytać własnego terapeutę :roll:

1. O ile się posiada.
2. Wystarczy czytać książki.
3. Najlepiej zapytać księdza - ci wiedzą wszystko najlepiej.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

miloscwnecie

przez bittersweet 02 maja 2016, 11:12
losted25 napisał(a):hej, jakies 2 lata temu poznalam chlopaka w necie kilka lat starszy jednak mimo roznicy wieku dobrze nam sie rozmawialo, rozmawialismy ponad rok z kilkoma przerwami nigdy sie nie spotkalismy ale wiem naprawde wiele o nim. Poniewaz od pazdziernika mialam zaczac studiowac chcialam studiowac w tym samym miescie co on jednak nie dostalam sie. W chwilli obecnej studiuje 450km od niego on w tym czasie poznal dziewczyne, nie utrzymujemy ze soba kontaktu(on przerwal), ale nie potrafie sobie z tym poradzic i przestac o nim myslec, moze to sie wydac glupie i smieszne ale to byl taki "ideal" dla mnie ...on szczesliwy z nia ..ja sama rozbita psychicznie ...nie moge poradzic sobie z bolem ...moze ktos cos poradzic?
Ideał by nie zerwał z Toba kontaktu, wiec on wcale ideałem nie jest. WIesz o nim tylko tyle, co on sam napisał o sobie, wiec w gruncie rzeczy niewiele. Pewnie rozmawiał z kilkoma takimi jak Ty, teraz przestałąs być potzrebna i Cie spławił. Mam nadzieje, ze moje uwagi wyrwa Cie z trochę z marzen o "ideale". Ten ideał był istniał tak naprawdę tylko w Twojej głowie. Tesknisz za czyms, czego nigdy nie było.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

miloscwnecie

przez JużTuByłem 02 maja 2016, 20:56
losted25 Jesli byłaś w stanie wyidealizować osobę ,której nigdy nie widziałaś na oczy do tego stopnia ,że czujesz duży ból psychiczny i nie potrafisz sobie z tym poradzić ,to mogę śmiało stwierdzić,że masz osobowość marzycielską i od dawna uciekałaś w swój wykreowany przez umysł świat.Troche jak dziecko z autyzmem.Masz tak,że potrafisz kilkanaście razy przeżywać negatywną sytuację w swojej głowie nawet nie zuważając momentu kiedy zaczyna się odtwarzanie tego co było godzine temu? Odcinasz się nieświadomie na jakiś czas od rzeczywistości tzw.długi flashback ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

miloscwnecie

przez NN4V 03 maja 2016, 10:12
JużTuByłem napisał(a):losted25 Jesli byłaś w stanie wyidealizować osobę ,której nigdy nie widziałaś na oczy do tego stopnia ,że czujesz duży ból psychiczny i nie potrafisz sobie z tym poradzić ,to mogę śmiało stwierdzić,że masz osobowość marzycielską i od dawna uciekałaś w swój wykreowany przez umysł świat.Troche jak dziecko z autyzmem....

Budowanie wyobrażeń o osobach znanych wirtualnie dotyka praktycznie każdego. Konieczna jest spora dawka samokontroli, by popadania w idealizowane nieznanego uniknąć. Z punktu widzenia psychologii zjawisko znane i dobrze opisane. Porównanie do autyzmu wydaje się bezprzedmiotowe.

miloscwnecie

przez cyklopka 03 maja 2016, 12:02
JużTuByłem, u mnie angażowanie się w relacje, które były wytworem wyobraźni, a miały bardzo słabe lub zerowe odbicie w rzeczywistości, było uznane za objaw psychotyczny.

U borderline'owców też się zdarzają takie sytuacje.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

miloscwnecie

przez NN4V 03 maja 2016, 23:02
cyklopka napisał(a):JużTuByłem, u mnie angażowanie się w relacje, które były wytworem wyobraźni, ...
Raczrej nie o to tu się rozchodzi. Idealizacja wyobrażeń osoby nie jest kreowaniem nieistniejącej relacji - choć może do tego prowadzić.

Sortuj wg