Nie jest dobrze - straciłam potrzebę kontaktów z ludźmi

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez NN4V 26 kwi 2016, 16:32
wielbłądzica napisał(a):...Części z nas w dzieciństwie przekazano, ze nie wolno być egoistą i trzeba żyć z ludźmi w zgodzie. ....

"W zgodzie" można interpretować rozmaicie.
Przede wszystkim dobrze jest żyć w zgodzie ze sobą. Nie zatracać własnej osobowości i pragnień dla konformistycznej poprawności społecznej.
A ludzi własnym działaniem bez istotnej potrzeby nie krzywdzić.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Arhol 26 kwi 2016, 18:10
NN4V napisał(a):
wielbłądzica napisał(a):...Części z nas w dzieciństwie przekazano, ze nie wolno być egoistą i trzeba żyć z ludźmi w zgodzie. ....

"W zgodzie" można interpretować rozmaicie.
Przede wszystkim dobrze jest żyć w zgodzie ze sobą. Nie zatracać własnej osobowości i pragnień dla konformistycznej poprawności społecznej.

Obrazek
Gibe this man a cookie and wódka.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Stracona100 26 kwi 2016, 18:26
NN4V napisał(a):Przede wszystkim dobrze jest żyć w zgodzie ze sobą. Nie zatracać własnej osobowości i pragnień dla konformistycznej poprawności społecznej.

Zgadzam się w całej rozciągłości :brawo: Z tym, że drugie zdanie czasem trudno jest zrealizować :?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stracona100 26 kwi 2016, 18:32
magic napisał(a):rola maskotki DDA... jeżeli wiesz o czym pisze...

Nie wiem. Jestem DDA, ale nie korzystałam z żadnej terapii i może dlatego nie znam tego określenia.

przez Stracona100 26 kwi 2016, 18:41
wielbłądzica napisał(a):... gdy potrzebna jest mi energia tylko dla siebie to czuję się z tym dziwnie. Tak jakbym robiła fochy albo sceny...

No właśnie, też tak miałam, niestety.

To, że teraz izolujesz się nie oznacza, że będzie tak przez cale życie. Te doświadczenia mogą sprawić, że się przepoczwarzysz w lepszą wersję siebie. Życie wewnętrzne wcale nie musi być uboższe niż to na zewnątrz. Gdy powrócisz już ze swojej wewnętrznej wędrówki może się okazać, ze będziesz miała coś ważnego do przekazania.

Pewnie tak jest, tylko trochę mało czasu mi już zostało :?

Niby jesteśmy w grupie, a tak naprawdę każdy jest sam. Dlatego pożyteczniej dla nas jest najpierw nauczyć się dobrze żyć samemu ze sobą.

Problem jest jak kolejność jest odwrotna :bezradny:

przez Stracona100 26 kwi 2016, 18:45
Reynevan napisał(a):
wielbłądzica napisał(a):Części z nas w dzieciństwie przekazano, ze nie wolno być egoistą i trzeba żyć z ludźmi w zgodzie. Przynajmniej tak mi mówiła moja zaburzona matka. Stąd gdy potrzebna jest mi energia tylko dla siebie to czuję się z tym dziwnie. Tak jakbym robiła fochy albo sceny. Choć wiem, że w tym momencie widzę siebie przez okulary mojej matki.

Mnie na szczęście udało się z tego wyleczyć, a wszelkie upomnienia o dostosowaniu się do większości kwituję śmiechem. ;)

Zazdroszczę. Bardzo.

Reynevan napisał(a):
wielbłądzica napisał(a):Niby jesteśmy w grupie, a tak naprawdę każdy jest sam. Dlatego pożyteczniej dla nas jest najpierw nauczyć się dobrze żyć samemu ze sobą.

A to - myślę - jest sednem mądrości i/lub refleksyjności. Odcięcie się od szumu pomaga wykształcić własny światopogląd, który jest szczególnie istotny, by funkcjonować w harmonii. Z reguły ludzie niechętni myśleniu próbują zagłuszyć swoje stany emocjonalne i umysłowe.

Złota myśl :great:

przez Stracona100 26 kwi 2016, 18:47
wielbłądzica napisał(a):
Stracona100 napisał(a):Nie wiem ile masz lat, ale mam wrażenie, że takie myślenie sprzyja ludziom młodym. Nie boisz się, że z wiekiem zmienisz zdanie i poczujesz się samotny?

Odpowiem ze swojej perspektywy. Myślę, że jeśli ktoś pozostawi swoją głowę otwartą na nowe doświadczenia, to wiek nie będzie stanowił ograniczeń, żeby wprowadzić zmiany.

"Pozostawić głowę otwartą" chyba nie jest łatwo w pewnym (starszym) wieku.

przez Stracona100 26 kwi 2016, 18:53
Reynevan napisał(a):... Mam przy tym nadzieję, że kiedyś założę własną rodzinę. ;)...

Czyli solo, ale jednak tylko przez jakiś czas :smile: To najlepsze (i nieco zbyt idealne) rozwiązanie :mrgreen:

przez wielbłądzica 26 kwi 2016, 19:06
Stracona100 napisał(a):
wielbłądzica napisał(a):
Stracona100 napisał(a):Nie wiem ile masz lat, ale mam wrażenie, że takie myślenie sprzyja ludziom młodym. Nie boisz się, że z wiekiem zmienisz zdanie i poczujesz się samotny?

Odpowiem ze swojej perspektywy. Myślę, że jeśli ktoś pozostawi swoją głowę otwartą na nowe doświadczenia, to wiek nie będzie stanowił ograniczeń, żeby wprowadzić zmiany.

"Pozostawić głowę otwartą" chyba nie jest łatwo w pewnym (starszym) wieku.

można myśleć, że człowiek uczy się tylko do 18 r.ż. albo że człowiek uczy się przez całe życie.
znana mi starszyzna też mówi mi, że na starość trudno się zmienić i nic w tym kierunku nie robi, ale w głębi serducha cierpi i głośno oznajmia to cierpienie światu.

przez Stracona100 26 kwi 2016, 19:37
wielbłądzica napisał(a):...znana mi starszyzna też mówi mi, że na starość trudno się zmienić i nic w tym kierunku nie robi, ale w głębi serducha cierpi i głośno oznajmia to cierpienie światu.

Nic nie robi, bo kto w dzisiejszych czasach zwraca uwagę na potrzeby starych? Nikt. I nie ma się co dziwić. Starość nie jest cool i nie ma w tym nic dziwnego.

przez wielbłądzica 26 kwi 2016, 22:35
Stracona100 napisał(a):
wielbłądzica napisał(a):...znana mi starszyzna też mówi mi, że na starość trudno się zmienić i nic w tym kierunku nie robi, ale w głębi serducha cierpi i głośno oznajmia to cierpienie światu.

Nic nie robi, bo kto w dzisiejszych czasach zwraca uwagę na potrzeby starych? Nikt. I nie ma się co dziwić. Starość nie jest cool i nie ma w tym nic dziwnego.

Stary już raczej sam wie czego potrzebuje i może kombinować jak to osiągnąć.

przez NN4V 27 kwi 2016, 06:49
Zakonnice rozprawiają o seksie. :mrgreen:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Stracona100 27 kwi 2016, 09:36
wielbłądzica napisał(a):Stary już raczej sam wie czego potrzebuje i może kombinować jak to osiągnąć.

Pod warunkiem, że nie jest zbyt stary, bo wtedy możliwości ma już bardzo ograniczone.

NN4V - a skąd wiesz, że "zakonnice"? :smile:

przez wielbłądzica 27 kwi 2016, 15:51
Stracona100 napisał(a):
wielbłądzica napisał(a):Stary już raczej sam wie czego potrzebuje i może kombinować jak to osiągnąć.

Pod warunkiem, że nie jest zbyt stary, bo wtedy możliwości ma już bardzo ograniczone.

Jak wmówisz sobie, że już nic nie możesz, to tak będzie.

Sortuj wg