Poczucie samotności, odrzucenia i "powrotu do przeszłości"

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Poczucie samotności, odrzucenia i "powrotu do przeszłości"

przez Arhol 13 kwi 2016, 12:16
szrama napisał(a):Masz rację, przedstawiłeś mi to czego sam nie widziałem chodź takie myśli w głowie się tliły. Po prostu miałem nadzieję, że istnieje na świecie ktoś kto czuje jak ja i jest gotów się poświęcić jak ja, a, że czułem się samotny, to jak ktoś z problemami się odzywał to myślałem, że to właśnie ta odpowiednia osoba.

Ale tego typu poświęcenie nie jest zdrowe,ani dla ciebie,ani dla takiej osoby bo opcja
A)dana osoba cię oleje
B)Będzie przytłoczona twoją potrzebą bliskości i gotowością nie tylko do skoczenia w ogień,ale i usmażenia tam zafajdanej kiełbasy,pianek i karkówki.
C)Spotykając kobite typu "Matka Teresa z kalkuty" gdzie jedno i drugie będzie chciało się poświęcić dla drugiego w ogóle hurr durr,pogrzebiecie się sami ciągle myśląc o poświęceniu i pętli własnych problemów.

By to moim zdaniem miało jakiś sens,obie strony muszą być choć pi razy drzwi jednostkami autonomicznymi,niezależnymi zwłaszcza emocjonalnie od innych.
Jeśli któraś strona się zbyt przywiązuje,to taki układ cholera trafi prędzej czy później.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg