Depresja a szkoła/studia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja a szkoła/studia

przez vifi 18 mar 2013, 00:48
xkuro_nekox, Z tego co wiem można załatwić nauczanie indywidualne czy coś w tym stylu jeśli masz stwierdzoną FS.

Depresja a szkoła/studia

przez xkuro_nekox 18 mar 2013, 01:34
Nie wiem, czy takie rozwiązanie by mnie jeszcze bardziej nie pogrążyło. Ten minimalny kontakt z ludźmi w szkole czasami był dla mnie kołem ratunkowym, bo nie mając się do kogo odezwać popadam w paranoję. Z drugiej strony oszczędziłoby mi to naprawdę sporo stresu...

Depresja a szkoła/studia

przez napieecie 18 mar 2013, 19:51
Cześć ludzie, ja mam problem taki, że mam już jakieś 40-50 dni do matury, jakbym teraz się zaczął uczyć to jeszcze bym dał rade to przyzwoicie napisać jeśli bym robił w sumie jakieś 70-80 zadań dziennie. Pomagając sobie książką. Jednak mam wrażenie że mi to zajmie cały dzień, jakieś 9 godzin i wtedy automatycznie daje sobie spokój. Cholernie jestem zestresowany tą całą maturą i jestem trochę w kropce.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja a szkoła/studia

przez awodwanrazc 20 mar 2013, 16:53
napieecie, matura to bzdura. Wiem, jak to brzmi dla maturzysty, ale serio. Znakomita większość osób, które do niej podchodzą, jakoś ją zdają, więc dlaczego akurat Ty miałbyś być tym, który nie zda? Myślę, że za dużo od siebie wymagasz, 70 zadań dziennie, to każdy by się zniechęcił. Ustal sobie jakąś normę, którą jesteś w stanie wykonać bez poświęcania temu całego dnia, rób przerwy, np. 10 zadań, obiad, następne 10, spacer, następne 10, coś tam, co Ci przyjemność sprawia. Efekty wcale nie będą gorsze, bo ważne, że będziesz robił cokolwiek i to regularnie. Lepsze to niż nierobienie niczego, prawda?
Dasz radę, wierzę w Ciebie :)

Depresja a szkoła/studia

przez mark123 20 mar 2013, 21:35
Ja zdałem maturę pisemną bez jakichś bardzo dużych problemów, natomiast co do ustnej to byłem prawie pewien, że nie zdam, ale zdałem jakimś cudem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Depresja a szkoła/studia

przez momagn 05 kwi 2013, 00:39
A ja studiuję zagranicą. Wyjechałam półtora roku temu, sama, bez nikogo z rozpoczynającą się depresją. I z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej, czuję że w końcu zawalę, że nic z tego nie będzie, że moje marzenia o skończeniu medycyny zostaną spalone na panewce. Już nawet nie mam siły walczyć o moje studia, o moje marzenia. A każda kolejna porażka i świadomość bezsilności sprawiają, że czuję się coraz gorzej...

przez voyager256 01 sie 2013, 22:20
gina napisał(a):A ja jestem matką 17-latka który powtarza trzeci rok gimnazjum. Oceny-katastrofa. Byłam już u szkolnego psychologa, robiliśmy testy w poradni psychologiczno-pedagogicznej i wszyscy mi mówią że zdolny, niezwykle inteligentny,nie ma z nim żadnych kłopotów wychowawczych,dobrze ułożony,grzeczny,tylko dlaczego nie chce się uczyć, tego nie wie nikt. Mam z nim kontakt świetny, gadamy o wszystkim,jest tylko jeden temat tabu-szkoła. Zapytam,dlaczego wagarujesz? Cisza. Chcesz skończyć to gimnazjum? Cisza. Nie potrafię,nie umiem,nie mam siły,cierpliwości... W kwestii nauki kompletny brak kontaktu,nawet wzrokowego,no,przesadziłabym,on wzrusza ramionami,taką mam odpowiedz na każde pytanie.Czy ktoś może ma jakiś pomysł?

Może rozwiązaniem byłaby zmiana szkoły np. na prywatną?
Może nie chce iść do liceum bo będzie starszy?
Może któryś z jego znajomych domyśla się przyczyn (np. rówieśnik z 1 klasy ) ?

Depresja a szkoła/studia

przez fleuve 08 wrz 2013, 16:31
Muszę napisać,
strasznie się boję, nie mogę myśleć, nie umiem myśleć. Nie umiem się uczyć, skoncentrować, cokolwiek spamiętać. A bardzo zależy mi na studiach. Czuję się jak takie małe dziecko, dzieciątko, jak mam być odpowiedzialna, silna. Sorki za ten jęk. Dam sobie radę ;_;
fleuve

Depresja a szkoła/studia

przez hyperactive 30 lis 2013, 13:00
Witam,

Ktoś może już ma doświadczenie w tej sprawie...
Jest jakaś szansa, żeby ubiegać się o indywidualne nauczanie mając chorobę afektywną dwubiegunową (CHAD) ?
"Wytrwałość - nie siła, czy inteligencja - jest kluczem do wykorzystania pełni twego potencjału" - Winston Churchill

Depresja a szkoła/studia

przez Ziomal4321a 03 gru 2013, 01:49
Jestem na I roku informatyki po raz drugi (w zeszłym roku to samo, ale zawaliłem przez pewnie depresję) i znowu się dzieje. Mam depresje od 2 tyg. raz byłem na zajęciach, jutro spr. i nawet nie zajrzałem do notatek, nie mam motywacji i ochoty.
Jak już otworzę zeszyt to jest duży sukces...

Czy też tak macie, że obawiacie się powrotu na zajęcia? Ja tak miałem od 3kl technikum i to się dzieje do teraz. Brak obecności w szkole, a ja zamiast iść to myślę sobie "co o mnie pomyślą, że co ja tu robie?!" i same tego typu sprawy.

Jutro, a w zasadzie to dziś mam na 10 i spróbuję się zmotywować i pójść... :oops:
"Przeszłość to ziejąca otchłań, próbujesz od niej uciec, ale im dłużej uciekasz, tym głębsza, straszniejsza rośnie za tobą. Jej krawędzie ocierają twoje pięty. Ale musisz odwrócić się i stawić jej czoła"

Depresja a szkoła/studia

przez hyperactive 03 gru 2013, 10:21
Ziomal4321a,

Też tak miałem nie raz. Najgorzej już zacząć nie chodzić, wtedy później trudno jest wejść z powrotem na dobrą drogę.
Ja powinienem być na 4-ym roku, a jestem na 2-im. Także się nie przejmuj, nie jesteś sam z tym.
Dla osób z zaburzeniami psychicznymi uczelnia wyższa w Polsce to STRES, STRES i jeszcze raz STRES.
"Wytrwałość - nie siła, czy inteligencja - jest kluczem do wykorzystania pełni twego potencjału" - Winston Churchill

Depresja a szkoła/studia

przez Ziomal4321a 03 gru 2013, 11:49
hyperactive, Dzięki, to mnie pocieszyłeś :D. Najlepsze jest ta świadomość, że sam sobie kopię dołek. Po prostu strasznie się "boję" iść na uczelnię z obawy jak zareaguje reszta. Miałem dzisiaj pójść i dupa... Jutro muszę się zmusić, bo tyle czasu mnie już nie było... :-|
"Przeszłość to ziejąca otchłań, próbujesz od niej uciec, ale im dłużej uciekasz, tym głębsza, straszniejsza rośnie za tobą. Jej krawędzie ocierają twoje pięty. Ale musisz odwrócić się i stawić jej czoła"

Depresja a szkoła/studia

przez trombeczka 03 gru 2013, 12:05
Inni zareagują normalnie - czyli tak jakby nigdy nic (a nauczyciele - pewnie masz zwolnienie, więc też problemu nie będzie), co najwyżej będą Ci zazdrościć, że zdałeś sprawdzian, a nie chodziłeś. Studenci już tak mają, że raz po raz nie bywają na zajęciach :mrgreen:
Edyta
Wenlaflaksyna
Escitalopram

Depresja a szkoła/studia

przez hyperactive 03 gru 2013, 12:10
Ziomal4321a,

Właśnie, masz zwolnienie ? Ja nie jeżdżę, a nie mam zwolnień :papa: Na wszystkich ćwikach już wykorzystałem limit, dziś przekroczyłem barierę nie jadąc na dwa takie zajęcia. Pozdro.

Sortuj wg