Depresja a szkoła/studia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja a szkoła/studia

przez pisanka 15 maja 2012, 20:14
dominika92 lekarze, żeby móc wykonywać swój zawód muszą uczyć się podstaw psychiatrii, jest to warunek konieczny na studiach. a, że nie wszyscy może chcą wykorzystywać tą wiedzę w swoich praktykach medycznych to co innego. wielu lekarzy nie uznaje chorób psychologicznych. Twierdzą oni, że są to zwykłe problemy, a nie choroby i szukają wytłumaczenia w swoim fachu (kardiolog w chorobach serca, neurolog w chorobach mózgu itd) dlatego zwykle ufamy psychiatrą, bo to oni zajmują się stricte naszą psychiką. Do nich zwracają się osoby w wyjątkowych potrzebach, dlatego łatwej jest takim osobom zaufać psychiatrze niż kardiologowi. Aczkolwiek zgadzam się, że nie wszyscy lekarze mają do tego kompetencje, ale nie oznacza to, że mieć ich zgodnie z tokiem ich nauczania nie powinni ;) (teoretycznie każdy lekarz powinien umieć zdiagnozować każdą chorobę również psychiatryczną i w związku z tym powinien skierowywać już o specjalisty - nie chodzi o to, żeby neurolog leczył dolegliwości żołądkowe, tylko, żeby potrafił je chociaż odnaleźć).

Laima, nie bardzo rozumiem? :?

Depresja a szkoła/studia

przez Ferdynand k 15 maja 2012, 20:19
Kiedyś uczyłem się szybko nie musiałem powtarzać nic w domu uczyłem się rzeczy poza programem nauczania a teraz nie mogę cały dzień nauczyć się na jeden przedmiot! Zadania z matematyki robię 3 razy dłużej dodatkowo mam bardzo nie miłą matematyczkę, która jeszcze bardziej mnie dołuje. Gdyby w szkole wiedzieli że biorę SSRI tylko by mi z tego powodu dokuczali. :mhm: :zonk: :bezradny:
Naczelny Użyszkodnik

Depresja a szkoła/studia

przez nube 15 maja 2012, 20:43
pisanka napisał(a):każdy lekarz na kompetencje do wykrywania chorób psychologicznych. internista, lekarz rodzinny, neurolog, kardiolog itp mogą wykryć zaburzenia depresyjne i leczyć je farmakologicznie tak jak psychiatra. Nie może prowadzić terapii, ani nic pochodnego, ale leki przepisywać może i diagnozować tak samo.

Co do leczenia farmakologicznego, to się nie zgodzę. ;) Zdecydowanie większość leków w zakresie leczenia psychiatrycznego może wypisać tylko psychiatra. Lekarze innych specjalizacji wymagają potwierdzenia psychiatry, że pacjent leczy się farmakologicznie i dopiero wtedy są skłonni wypisać receptę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja a szkoła/studia

przez Ferdynand k 15 maja 2012, 20:53
Neurolog też jest lekarzem "od głowy" i może przepisać leki

-- 15 maja 2012, 21:01 --

przecież SSRI SNRI działają na układ nerwowy
Naczelny Użyszkodnik

Depresja a szkoła/studia

przez pisanka 15 maja 2012, 21:42
i często leki stosowane w psychiatrii są wykorzystywane w leczeniu np. epilepsji itp i odwrotnie

Depresja a szkoła/studia

przez Lady Em. 15 maja 2012, 23:09
dokładnie. Mam brata z padaczką i on bierze podobne leki do moich.
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

http://www.onedepression.blox.pl

Depresja a szkoła/studia

przez dans 16 maja 2012, 01:45
Ja w szkole nie moge sie skupic (zwlaszcza jak wszyscy obecni), w domu jak cos czytam to nie wiem co czytam, mam trudnosci duze z przedmiotami scislymi (kojarzenie faktow, uzywanie wzorow [podstawianie etc]), idzie mi sto razy gorzej niz w gimnazjum. Teraz zbliza sie czerwiec, z matematyki mam same 0 (unikanie szkoly) i 1, bede probowal to poprawic ale od srodka mnie ta mysl o matematyce i niezdaniu piecze i zzera, ciagle ten ciezar za mna chodzi i tylko go moge zabic snem. Bede probowal iprowizowac jak do tej pory.. jak nie zdam to nie wiem co to bedzie.. za 2 lata matura i tragicznie to widze.
Obrazek
Hi, I hate You.

Depresja a szkoła/studia

przez pisanka 16 maja 2012, 08:37
Lady Em. dokładnie, ja mam siostrę z padaczką i podobna sytuacja. Jak brakowało mi leków to ona mnie ratowała i odwrotnie, bo przez pewien czas brałyśmy to samo. Potem jej zmienili i zwiększyli dawkę, więc koniec z siostrzaną pomocą ;)

Depresja a szkoła/studia

przez Ferdynand k 16 maja 2012, 15:03
Lady Em wiele leków antydepresyjnych są przepisywane na padaczkę itd ale mam pytanie czy podobno niektórych chorych na depresję
badano stwierdzono małą ilość jonów magnezu wpłynie mózgowo-rdzeniowym oraz niedobory wit B czy to działa próbowałaś??????
Naczelny Użyszkodnik

Depresja a szkoła/studia

przez Lady Em. 16 maja 2012, 15:12
wykończony, brałam witaminę B i omega3. Nie odczułam dużej różnicy ale pewnie pomaga skoro psychiatra mi to poleciła.
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

Depresja a szkoła/studia

przez Ferdynand k 16 maja 2012, 15:12
Znaczy się magnez podobno daje jakies efekty w nawet 7 dni ;)
Naczelny Użyszkodnik

Depresja a szkoła/studia

przez Lady Em. 16 maja 2012, 15:15
wykończony, wow. To spróbuj brać, na pewno Ci nie zaszkodzi ;)
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

Depresja a szkoła/studia

przez Ferdynand k 16 maja 2012, 15:26
Ja odczuwam lekką różnicę pije napoje izotoniczne jem warzywa przepisano mi też takie pastylki magnez potas

-- 16 maja 2012, 15:27 --

Co wow?
Naczelny Użyszkodnik

Depresja a szkoła/studia

przez Lady Em. 16 maja 2012, 15:30
wykończony, to super :smile: na pewno Ci to nie zaszkodzi. Witaminy to same zdrowie, a przy lekach już w ogóle. Poza tym potrafią one poprawić samopoczucie, szczególnie przy depresji.

Hmm mam zawieszone zajęcia w szkole, bo czekam na decyzję starostwa odnośnie moich indywidualnych... Siedzę więc całymi dniami w domu i czuję się fatalnie, ale pewnie lepiej niż gdybym chodziła do szkoły... :bezradny:
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

Sortuj wg