Depresja a szkoła/studia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja a szkoła/studia

przez Kiya 08 mar 2012, 18:40
pisanka, marzy mi się taka szkoła, ale nic takiego nie mam w okolicy :(
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Depresja a szkoła/studia

przez Lady Em. 08 mar 2012, 18:50
Ja dziś z powodu mojej cudownej depresji odwołałam lekcje. Jutro mam 3 i sprawdzian. Nie mam siły na to wszystko :why:
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

http://www.onedepression.blox.pl

Depresja a szkoła/studia

przez pisanka 09 mar 2012, 22:37
Kiya to przyjedź do mojej szkoły :) No szkoła jest ok, ale w ten weekend nie mam ochoty do niej iść. Obiecałam sobie, ze już następnym razem pójdę, i nadrobię zaległości. ale jutro i w niedziele nie mam ochoty. totalnie mam ochotę odpocząć od ludzi, zwłaszcza, że następny weekend mam pracujący, więc nie zobaczę się z rodzicami. I wmawiam sobie, że powodem jest zmęczenie i chęć wyleczenia tego leciutkiego katarku, który dla mnie jest przewlekłą grypą czy czymś tam innym, czyli po prostu z powodu choroby, a nie strachu przed ludźmi i wzięciem odpowiedzialności za nieprzygotowanie się do zajęć

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja a szkoła/studia

przez dzieckosmutku 26 mar 2012, 21:18
Cześć...
Nie mam pojęcia, jak to się stało, że trafiłam na to forum, ale zaczęłam czytać i pomyślałam, że zarejestruję się, napiszę, może nie wyśmiejecie.
Cała jestem w nerwach, jutro kolokwium, a ja siedzę, patrzę w ścianę albo idę do łazienki i zaczynam nagle ryczeć. Myślałam, że moje huśtawki mam już za sobą, a tu wróciły w najmniej odpowiednim momencie.
Studiuję już czwarty rok, od jakiegoś roku nie miałam większych problemów depresyjnych na studiach, wydawało mi się, że wszystko idzie dobrze, zaczęłam zaocznie kurs pedagogiczny, chciałam znów być ambitna jak kiedyś, a teraz myślę, że chyba przesadziłam - nie dla mnie tyle wyzwań na raz. Boję się, że teraz w najgorszym czasie, kiedy wszystko mi się spiętrzyło, będę tak siedzieć i wspominać wszystkie złe rzeczy, bać się na zapas, zamiast walczyć i iść naprzód...

Depresja a szkoła/studia

przez Flav 03 kwi 2012, 21:34
A ja właśnie rzuciłam studia :( I tak bym nie zdała, nie w takim stanie.
il faut porter encore en soi un chaos pour pouvoir mettre au monde une étoile dansante

Depresja a szkoła/studia

przez Ferdynand k 15 maja 2012, 18:58
Witam jestem tu nowy. Mam depresję powiedział mi to lekarz. Uczę się w liceum nie mogę się skupić na lekcjach i zad domowych.
Ciągle jestem zmęczony.Neurolog przepisał mi leki SSRI biorę je dopiero od paru dni.
Naczelny Użyszkodnik

Depresja a szkoła/studia

przez dogomaniaczka 15 maja 2012, 19:01
wykończony, tylko nie mów że neurolog Ci "zdiagnozował" depresję?

Depresja a szkoła/studia

przez Ferdynand k 15 maja 2012, 19:29
Nie neurolog ale lekarz rodzinny diagnozą i leczeniem depresji może się zajmować wielu specjalistów.
Jestem fizycznie zdrowy ale czuje się fatalnie od dłuższego czasu nie odczuwam radości z niczego jestem od rana przemęczony
czuję się mały nieporadny i słaby kiedyś nie miałem też problemów ze skupieniem uwagi. POMOCY :why:
Naczelny Użyszkodnik

Depresja a szkoła/studia

przez dogomaniaczka 15 maja 2012, 19:31
Moim zdaniem takie rzeczy diagnozować ma PSYCHIATRA, który ma właściwe ku temu kompetencje, a nie lekarz rodzinny. Wybierz się na wizytę, dostaniesz skierowanie do psychologa i rozpoczniesz terapię.

Depresja a szkoła/studia

przez Marsal2 15 maja 2012, 19:36
Dokładnie tak jak napisała dominika92, lekarz rodzinny może "zdiagnozować" dla siebie depresje i wysłać Cię do specjalisty, to jest do psychiatry, żeby to potwierdzić bądź zdementować.
Marsal2

Depresja a szkoła/studia

przez pisanka 15 maja 2012, 19:38
każdy lekarz na kompetencje do wykrywania chorób psychologicznych. internista, lekarz rodzinny, neurolog, kardiolog itp mogą wykryć zaburzenia depresyjne i leczyć je farmakologicznie tak jak psychiatra. Nie może prowadzić terapii, ani nic pochodnego, ale leki przepisywać może i diagnozować tak samo. mi nerwicę lękową zdiagnozował internista i zanim psychiatra to potwierdził to długie miesiące już się leczyłam farmakologicznie na nerwice.
To jest tak samo jak np. psycholog może zdiagnozować depresje, a nie jest to przecież lekarz ;)

tak czy siak, każdy lekarz może to wykryć.

Depresja a szkoła/studia

przez dogomaniaczka 15 maja 2012, 19:41
pisanka, nie przekonuje mnie to..ja miałam do czynienia z lekarzami, którzy zielonego pojęcia nie mieli o nerwicy lękowej. Wręcz mnie wyśmiewali...Oj jak ja bym chciała, żeby lekarze byli na tyle kompetentni by wiedzieć co to nerwica lękowa i depresja..Wtedy może nie miałabym takiego wielkiego problemy..większość z nich nie ma o tym zielonego pojęcia...
Jakie oni mają kompetencję by diagnozować? Mogą zasugerować i powinni wysłać do psychiatry.o

Depresja a szkoła/studia

przez Laima 15 maja 2012, 19:45
pisanka, wykładowczyni ode mnie uczy również w reklamie rysunku.Mówi,że tam fajnie tylko dużo rysowania jak dlam nie to również problem,ale za to nie ma łaciny.
Ps. może zrobisz nam reklamę Stowarzyszenia :P

Do nauki zmotywowała mnie Wenla.Jest zaje_fajnie.Na Franku nic mi się nie chciało.Ze skupieniem uwagi u mnie w miarę,gorzej z pamięcią zwłaszcza długotrwałą.
Laima

Depresja a szkoła/studia

przez Ferdynand k 15 maja 2012, 20:08
Niedługo wybiorę się do psychiatry.Podobno w ostatnim czasie lekarze różnych specjalizacji douczają się o chorobach takich jak
depresja nerwica to zawód do, którego trzeba się douczać całe życie
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg