Depresja a szkoła/studia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja a szkoła/studia

przez Abbey 03 lut 2012, 21:58
emme_4, najgorsze jest to, że oni nie chcą rozmawiać. Ojciec po prostu mnie zbywa tekstem, że 'ma dość jęczenia w robocie'. Jednak umówiłam się z pedagogiem - ma przemówić ojcu do rozumu, choćby miało się walić i palić, będzie próbować powiedzieć mu, że JEST problem, bo według niego go NIE MA. Bo według nich tak ma być; szkołaszkołaszkołaszkołaszkołasenszkołaszkołaszkoła.
Jeśli uznają, że zmyślam i nie ma po co iść do psychologa/psychiatry, będę zdeterminowana, by pokazać im, że coś jest na rzeczy. I mam gdzieś konsekwencje.
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Depresja a szkoła/studia

przez Lady Em. 03 lut 2012, 22:11
Vett, moi rodzice też nie słuchali, myśleli że zmyślam, że szkoła jest najważniejsza i wgl.
Tylko nie rób tego co ja! :( jeśli chcesz im pokazać, umów się do psychologa najpierw sama - jest taka możliwość. Potem on porozmawia z rodzicami. Pomyśl nad takim rozwiązaniem. :smile:
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

http://www.onedepression.blox.pl

Depresja a szkoła/studia

przez Abbey 03 lut 2012, 22:27
emme_4, o, nie wiedziałam o takiej opcji. Szkoda tylko, że jestem z zadupia... No ale szukajcie, a znajdziecie :D
Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja a szkoła/studia

przez Lady Em. 04 lut 2012, 09:56
Vett, dokładnie :D na pewno gdzieś w okolicy jest poradnia zdrowia psychicznego. Poszperaj w internecie :D
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

Depresja a szkoła/studia

przez Sorrow 07 lut 2012, 16:23
Próbuję się dowiedzieć jakie są warunki zaliczenia i profesorowie mnie zbywają. No /cenzura/ mać :x .

Poza tym próbuję się uczyć i w ogóle mi to nie idzie. Ciągłe cierpienie i masa problemów i wrogiej działalności powoduje, że nie widzę co pisze.

Depresja a szkoła/studia

przez Lady Em. 09 lut 2012, 15:24
Sorrow, mam to samo :( zero skupienia, nic nie mogę ogarnąć. Ehh... :(
Vett, i jak tam?
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

Depresja a szkoła/studia

przez Sorrow 09 lut 2012, 17:40
Chciałbym, żeby było normalnie. Żeby już była praca i kasa. Jak jest kasa, to można jechać, nawet jak działa zło, można kupić dobro i jest OK. A tak? Do dupy.

Do tego miałem się dzisiaj spotkać z ojcem w sprawie opłat za studia. Szedłem pół miasta do jego biura a tu nikogo nie ma. Nawet nie raczył zadzwonić że go nie będzie. No /cenzura/ mać.

Depresja a szkoła/studia

przez ladywind 09 lut 2012, 17:45
Sorrow napisał(a):Chciałbym, żeby było normalnie. Żeby już była praca i kasa. Jak jest kasa, to można jechać, nawet jak działa zło, można kupić dobro i jest OK. A tak? Do dupy.

Do tego miałem się dzisiaj spotkać z ojcem w sprawie opłat za studia. Szedłem pół miasta do jego biura a tu nikogo nie ma. Nawet nie raczył zadzwonić że go nie będzie. No /cenzura/ mać.

nie do końca jest tak, że jak jest praca i kasa to nagle się wszystko zmienia na lepsze. Co z tego że mam prace i kase jak sie czuje do dupy i nic mnie nie cieszy. A dobra kupić się nie da :P
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Depresja a szkoła/studia

przez Sorrow 09 lut 2012, 17:48
Da się. Np. jedzenie jest dobre. Idzie się do sklepu i się je kupuje.
Jedzenie w restauracji - jeszcze lepsze - tak samo, kupuje się je.
Dobra książka jest dobra, też można ją kupić. Można kupić mnóstwo dobra, w przeróżnych postaciach.

ladywind napisał(a):nie do końca jest tak, że jak jest praca i kasa to nagle się wszystko zmienia na lepsze. Co z tego że mam prace i kase jak sie czuje do dupy i nic mnie nie cieszy.

To co innego. Poza sprawami psychicznymi, to jak jest praca i kasa to wiele zmienia się na lepsze - człowiek ma co jeść, ma gdzie mieszkać, może rozmawiać z ludźmi, może chodzić do szkoły, itd.
Generalnie Ja mam głównie problemy związane z moją sytuacją i ze sprawami rzeczywistymi. Nie mam np. takich motywów że wszystko jest dobrze a Ja się czuję do niczego.

Depresja a szkoła/studia

przez ladywind 09 lut 2012, 17:59
Sorrow napisał(a):Da się. Np. jedzenie jest dobre. Idzie się do sklepu i się je kupuje.
Jedzenie w restauracji - jeszcze lepsze - tak samo, kupuje się je.
Dobra książka jest dobra, też można ją kupić. Można kupić mnóstwo dobra, w przeróżnych postaciach.

Generalnie Ja mam głównie problemy związane z moją sytuacją i ze sprawami rzeczywistymi. Nie mam np. takich motywów że wszystko jest dobrze a Ja się czuję do niczego.

Ale kiedy mentalnie się źle czujesz to nie zawsze ma się ochotę do tej pracy iść, są osoby które prace porzucają itd.
A jesli czujesz się dobrze to wtedy nie masz problemu z czymkolwiek.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Depresja a szkoła/studia

przez Abbey 09 lut 2012, 18:04
emme_4, coś się ruszyło. Pedagog zrobiła swoje i powiedziała ojcu, że chcę się spotkać z psychologiem. Ten oczywiście chciał mi wcisnąć jakąś książkę do poczytania o psychologii, pytał się, czy serio chcę, czy to jakiś żart, no i dziś dopytywał się o szczegóły: kiedy, facet czy kobieta itd. Czuję, że na jednej wizycie się skończy :? Że to nic nie da itd. No i mam dziwne wyrzuty sumienia, że to wszystko nie ma sensu, a ja sobie coś uroiłam. :? :?
Obrazek

Depresja a szkoła/studia

przez Lady Em. 09 lut 2012, 21:57
Vett, to super że coś się ruszyło. Słuchaj, wizyta u psychologa da Twojemu ojcu na pewno dużo do myślenia. Moi też mi powtarzali, że nie jest potrzebny mi psycholog, tylko porządne lanie. I widzisz jak sprawa wygląda.
Poza tym psycholog nie zostawi Cię z Twoim problemem, tylko postara się pomóc. Na pewno zaleci wizytę u psychiatry. Trochę więcej wiary w to że się uda i będzie dobrze! :D

To cholerne indywidualne. Nie wiem czy chcę widzieć moją babkę od chemii u mnie w domu. Grr. :hide:
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

Depresja a szkoła/studia

przez Abbey 09 lut 2012, 23:15
emme_4, nie wyobrażam sobie moich nauczycieli w moim domu... Przynajmniej byłaby motywacja do sprzątania :lol:
Boję się tej wizyty, ale jeśli nie teraz, to nigdy. Muszę się podreperować. No i muszę spisać listę pytań. Zacznę już jutro, żeby niczego nie zapomnieć :mrgreen:
Obrazek

Depresja a szkoła/studia

przez kornelia_lilia 09 lut 2012, 23:19
emme_4, masz nauczanie indywidualne? Myślałam, że szkołę zmieniłaś.
Vett, trzymam kciuki.
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Sortuj wg