Depresja a szkoła/studia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Depresja a szkoła/studia

przez dogomaniaczka 24 sty 2011, 22:16
michał88, przecież mówi dziewczyna że nie ma ochoty :roll: pomyśl, że może jej z tym trudno, nie ma do tego nic liczba postów.

lakuda, ja Ci mówię że dasz radę, to Twoje przeznaczenie dziewczyno, widać jak kochasz zwierzęta..ja zresztą też..ale chemia to dla mnie czarna magia :mrgreen:
dogomaniaczka

przez lakuda 30 sty 2011, 22:07
koleżanka już zaczęła mnie straszyć, że w pierwszym tygodniu nauki, poza typowymi wejściówkami, będą 2 wielkie koła w dodatku ćw z 1,5 godz przedłużyli do 3ch godzin :why: :why: :why:
tak bardzo się boję...
chcę studiować, a z drugiej strony boję się,l że nerwy mi padną..
jutro wizyta u terapeuto-psychiatry..
i co mam mu powiedzieć.. ??
jestem zdruzgotana..
w dodatku bez auta, z bólem zęba i z wyrzutami sumienia :cry:

-- 30 sty 2011, 21:08 --

michał88, a skąd w ogóle jesteś?
nie wiem, czy mogę Ci zaufać..
lakuda

przez Imre 30 sty 2011, 22:50
lakuda, uważaj żebyś się zbyt negatywnie nie nakręciła. Wiadomo, że nie będzie łatwo, ale jeśli teraz zaczniesz za bardzo rozmyślać o potencjalnych przeciwnościach, to może się okazać, że zaczniesz się bać swoich wyobrażeń, które będą zdecydowanie gorsze od rzeczywistości.
Wiem, że nie ma magicznego przycisku "stop" żeby zatrzymać tę nerwową machinę, ale po prostu uświadom sobie, że te wizje to tylko wizje. Masz moje wirtualne wsparcie i będzie dobrze, choć na pewno niełatwo, szczególnie na początku.
W realu też masz kogoś kto Cię wspiera, więc chyba warto zawalczyć, nie? ;)
Imre

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lakuda 30 sty 2011, 23:25
Imre, no mam.. w realu.. czyli jakieś 366 km od miejsca docelowego :cry:
ale dziękuję za ciepłe słowa.. nie wiem zupełnie co powiedzieć jutro terapeucie.. a tak już byłam pozytywnie nastawiona :(
lakuda

Depresja a szkoła/studia

przez michał88 31 sty 2011, 10:49
Moim zdaniem im bardziej zaczniesz się przejmować tym bardziej błahe sprawy Ciebie będą przygniatać.
Nie pozwól by inni Ciebie straszyli bo zauważyłem iż bardziej się przejmuje tym większe i straszliwsze wizje przede mną sie roztacza.
Ja Ci nic nie każe , chciałem tylko pomóc tyle i tylko tyle. Z własnego doświadczenia wiem że studia to ..."byle zaliczyć".

przez tencojezaduzo 31 sty 2011, 12:39
Cześć. Nie pozwólcie sobie wmawiać, że się boicie tej szkoły, bo w gruncie rzeczy w większości wypadków okazuje się, że nie jest tak źle. Sam to przerabiałem i przyznaję, że to właśnie liceum dało mi depresję, ale również ją zabrało. Co innego studia..

Jestem na pierwszym roku i dostałem stypendium, ponieważ jest to kierunek zamawiany. Spora suma, przestraszyłem się jej, ale po rozmowie z opiekunem roku, podczas której pytałem się o to kilkadziesiąt razy, wynikło, że w żadnym wypadku nie będę musiał jej oddawać. Jedynym haczykiem było to, że jeśli nie zdam egzaminów w sesji za pierwszym razem, to na drugi semestr go nie dostanę.
Zaufałem tej kobiecie, pieniądze wydałem na szczytny cel, a teraz jestem w ... Wczoraj z ciekawości zajrzałem na stronę ministerstwa i pogrzebałem w papierach. Wychodzi na to, że jeżeli nie zdam, to będę musiał oddać im pieniądze. Warto tu wspomnieć, że mam nawrót depresji, bardzo głęboki, ale niestety przerwałem leczenie*. Napisałem nawet list pożegnalny, ale się waham. W skrócie: mam b. poważną depresję. Przez brak kontaktu z lekarzem, nie jestem w stanie pokazać uczelni jakiegokolwiek zaświadczenia, że jestem niezdolny do nauki, że dlatego nie zdam. A tak będzie, nie potrafię się uczyć, nawet o tym nie myślę
To jest jakiś koszmar.

Jak widzicie, na studiach bywają i takie problemy. :cry:
*leki, które brałem źle na mnie działały, nie poprawiało mi się, a terapeutka ma mnie w dupie. poza tym to jest nawrót depresji i nie mam sił drugi raz z tym walczyć.

Jasne, ktoś mądry napisze, że mogłem od razu wejść na stronę ministerstwa, pieniądze ulokować na lokacie i czekać. Najwidoczniej jestem głupi.

przez Sorrow 31 sty 2011, 13:57
tencojezaduzo napisał(a):Cześć. Nie pozwólcie sobie wmawiać, że się boicie tej szkoły, bo w gruncie rzeczy w większości wypadków okazuje się, że nie jest tak źle. Sam to przerabiałem i przyznaję, że to właśnie liceum dało mi depresję, ale również ją zabrało. Co innego studia..

Jestem na pierwszym roku i dostałem stypendium, ponieważ jest to kierunek zamawiany. Spora suma, przestraszyłem się jej, ale po rozmowie z opiekunem roku, podczas której pytałem się o to kilkadziesiąt razy, wynikło, że w żadnym wypadku nie będę musiał jej oddawać. Jedynym haczykiem było to, że jeśli nie zdam egzaminów w sesji za pierwszym razem, to na drugi semestr go nie dostanę.
Zaufałem tej kobiecie, pieniądze wydałem na szczytny cel, a teraz jestem w ... Wczoraj z ciekawości zajrzałem na stronę ministerstwa i pogrzebałem w papierach. Wychodzi na to, że jeżeli nie zdam, to będę musiał oddać im pieniądze.

Na pewno? Jak czytałem regulamin to pisało, że trzeba oddawać pieniądze jak się wzięło za okres na który już się nie należały.

przez kite 31 sty 2011, 16:10
teraz największym lękiem napawa mnie to że choćbym nie wiem ile się przygotowywała, nic nie umiem. i nie chodzi tu już nawet o to że boję się odpowiedzi przy klasie bo w większości udało się załatwić pisemne egzaminy lub takie bez klasy. nie jestem w stanie czytać niczego, nawet książki na które od dawna polowałam. nie pamiętam co przeczytałam, muszę czytać jedną linijkę kilka razy, jak już coś pamiętam to łapię się na tym że nie bardzo rozumiem
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez Sorrow 31 sty 2011, 21:23
Też tak często mam - przez to nie mam tak, że mogę się uczyć kiedy sobie chcę. Trzeba po prostu uważać. W ciągu dnia czasami są momenty że polepsza się uwaga - np. jak się gra w eskcytującą grę albo czytam coś fascynującego. Zwykle wtedy staram się wykorzystać ten przypływ uwagi podczytując rzecz z lekcji.

przez lakuda 31 sty 2011, 22:15
michał88, bezwzględnie masz rację..
lakuda

przez Guzik 31 sty 2011, 23:07
Jej... kite naprawdę Tobie współczuję, też tak miałam ale już jest lepiej. Ostatnia sesja była dla mnie koszmarem, czytałam proste zdania i nie wiedziałam o co chodzi... mogłam siedzieć dzień nad książką a i tak nie mogłam ogarnąć tych informacji, przeczytanie strony tekstu było jakieś niemożliwe i okropnie trudne, czułam się z tym okropnie i bałam się że to tak już zawsze będzie.

przez TheGrengolada 02 lut 2011, 14:37
Czy myśleliście kiedykolwiek ,,co by było gdyby...?"... tzn. na przykład ,,jak dobre wyniki bym miała, gdyby nie depresja", ,,jak dobrze bym się wykuła, gdyby nie depresja"?

przez linka 02 lut 2011, 15:05
Z racji tego, że zawsze byłam leniwa...wyniki pewnie miałabym takie same 8)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Imre 02 lut 2011, 15:19
linka, wyniki te same, ale wiedza by się szybciej przyswajała, więc mniej czasu na naukę by się poświęcało.
Imre

Sortuj wg