Depresja a szkoła/studia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Depresja a szkoła/studia

przez Misiek 08 wrz 2008, 16:26
Siedzenie w domu nam nerwicowcom nie służy... :smile:

przez whisper 08 wrz 2008, 16:27
Mam nadzieje, że ze mną będzie podobnie w nowej szkole - żebym tylko kogoś bliskiego sobie tam znalazła... :(
Lariana, matura nie taka straszna jak ją malują, ja się uczyć zaczęłam dopiero w kwietniu i zdałam w dodatku całkiem nieźle, a pomijam już moją ciężką depresje ;)
You never wanted
To share
Your concept of your creation
With any other gods or worshippers
Your book isn't burned
It was never written

przez Lariana 08 wrz 2008, 16:36
Ja nie mam nikogo bliskiego w szkole od 3 lat .Mam grupkę znajomych ale to nie są ludzie przed którymi odkrywa się swoje dolegliwości .. Chyba wiecie o co mi chodzi, mam nadzieje.
Na razie nie tak bardzo się boję matury .Boje się ze źle wybiorę ,nie dostane się na studia i będę gnić w domu z rodzicami przez resztę życia ,nie usamodzielnię się i będę wiecznie taka jak teraz :(
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek 08 wrz 2008, 16:39
Lariana, No co ty ??!! Napewno dobrze wybierzesz potem się dostaniesz i nie będziesz gnić w domu... :smile: Głowa do góry :smile:

przez Lariana 08 wrz 2008, 16:43
Wszystko mnie przerasta ,wszystko :(

przez Dziewczyna_18 08 wrz 2008, 16:45
Matura nie jest taka zła, na pewno sobie poradzisz i wybierzesz dobre studia ;) Ja też miałam ciężki rok jeśli chodzi o moją psychikę, w sumie to szkoła, życie towarzyskie, nauka stały się takie jakieś nieważne, liczyły się moje myśli, smutek, depresja itd. A zdałam na tyle dobrze, że moge powiedzieć, że dostałam się na chyba dość dobry kierunek na dobrym uniwersytecie, więc z wszystkim można było sobie jakoś poradzić ;) Teraz się nieco boję, bo czas iść na te studia, co to będzie, jak to będzie, czasem wręcz panikuję, a czasami mam to wszystko gdzieś, chciałabym się odizolować od całego świata i od wszystkich ludzi na całej kuli ziemskiej... :/ Czuję się zmęczona, gdy pomyślę o tym, ile pracy mnie czeka no i zaczynanie wszystkiego od nowa... Czemu ciągle trzeba udowadniać innym, że jest się osobą godną zainteresowania, wartościową, czemu wciąż trzeba pokazywać sobie i innym, że jest się ważnym i interesującym człowiekiem, zwłaszcza jak samemu nie do końca się w to wierzy...
"Ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko [...] Ze mną można tylko w oddali znikać cicho"

Jako że mimo upływu czasu mój login się nie zmienia, a ja się starzeję;)to dodam że jestem z rocznika89:P (Wiek jest czasem istotny:P)

przez whisper 08 wrz 2008, 19:29
Lariana napisał(a):Ja nie mam nikogo bliskiego w szkole od 3 lat .Mam grupkę znajomych ale to nie są ludzie przed którymi odkrywa się swoje dolegliwości .. Chyba wiecie o co mi chodzi, mam nadzieje.
Na razie nie tak bardzo się boję matury .Boje się ze źle wybiorę ,nie dostane się na studia i będę gnić w domu z rodzicami przez resztę życia ,nie usamodzielnię się i będę wiecznie taka jak teraz :(

Wiem bardzo dobrze co to znaczy, można powiedzieć, że aż za dobrze, bo to samo przeżyłam w liceum, moje koleżanki, a raczej osoby, które tak naprawdę nic o mnie nie wiedziały, widziały tylko moje sztuczne uśmiechy i udawanie, że wszystko jest ok. Aż mnie mdli jak sobie o tym myślę...
You never wanted
To share
Your book isn't burned
It was never written

przez Lariana 08 wrz 2008, 19:31
Całe moje liceum było dla mnie cięzkie.Jestem przekonana że nie tylko dla mnie ,w 100%.
Druga klasa zleciała mi nawet dobrze ,ogólnie w szkole nie jest źle ,gorzej poza nią .
Byliście na studniówce? Ja doszłam do wniosku że nie chce iść ,nie warto.
Jeśli będe miala z kim to może pójde ale tylko zeby się pojawić ,nic więcej.

przez whisper 08 wrz 2008, 19:34
Lariana, wytrzymasz jeszcze ten rok, ja dałam radę to Ty też dasz.
Ja na studniówce nie byłam... Stwierdziłam, że nie warto i uważam, że dobrze zrobiłam.
You never wanted
To share
Your book isn't burned
It was never written

przez Dziewczyna_18 08 wrz 2008, 20:26
Ja byłam na studniówce i nie było po co. Teraz mi się zbiera na płacz, kiedy pomyślę jak się wtedy czułam- inni się bawili, tulili, śmiali,a mi się serce w środku krajało, czułam się taka inna, taka wyalienowana, jakbym znalazła się tam przez pomyłkę, w samym środku maskarady, kolorowych strojów, wódki i uśmiechów... Nie miałam siły nawet udawać, że się dobrze bawię. Bo było beznadziejnie. Ale ja mam tak, że jakbym nie poszła, to bym żalowała, że pewnie było fajnie a ja nie byłam. Przynajmniej mogę powiedzieć, że byłam na tej cholernej studniówce i wiem, jak to wygląda. Poloneza chociaż milo wspominam...
"Ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko [...] Ze mną można tylko w oddali znikać cicho"

Jako że mimo upływu czasu mój login się nie zmienia, a ja się starzeję;)to dodam że jestem z rocznika89:P (Wiek jest czasem istotny:P)

przez Lariana 08 wrz 2008, 20:55
A ja ogólnie dobrze się czułam na półmetku ,tak sobie mysląc.
Tylko żałowałam ze nie poszłam pić z kumplami ,może szybciej by mi ten czas minął.
Ja nie robiłam 18 i zyje .Mówią że jest raz w życiu. 19,20 też i co ? I nic .Oto chodzi.Nic na siłe.
Nie chce brać byle kogo i widzieć szczęśliwych ludzi w okół. Wiem że będę w domu się dobijać ale zastanawiam się czy iść czy nie..

przez Saya 17 wrz 2008, 12:10
Problemy zaczęły się pod koniec 3 klasy gimnazjum, pod koniec roku strasznie upadłam z matematyką. Ale zdałam. Liceum, a raczej technikum, nowe otoczenie, szkoła, było ok na początku, problemy wróciły w 2 klasie, wagarowałam, miałam bardzo słabe oceny, groziło mi nie zdanie na następny rok... nie chodziłam do szkoły gdyż nie miałam ochoty, nastroju, bałam się kolejnego dnia i kolejnej szkolnej porażki. Mówiąc o tym matce ona krzyczała na mnie, nie rozumiała mnie, nie mogła zrozumieć jak to jest "nie mieć" nastroju idąc do szkoły. W końcu jakoś zaliczyłam ten rok... zdałam, problemy szkoły zniknęły na okres wakacji.... 3 klasa, 17 wrzesień, a ja już opuściłam 2 dzień... wszystko zaczyna się od nowa... głupi wf robi mi problemy, bo nie mam ochoty ćwiczyć, a gdy nie ćwiczę, wfiści robią mi bezsensowne wykłady... a muszę ćwiczyć, matka nie pozwoli mi załatwić zwolnienia rocznego. W domu nikt mnie nie rozumie, gdy wracam do domu po szkole witają mnie krzyki i kłótnie z jakiegoś błahego powodu... do tego dochodzi problem przyszłości, uczę się w szkole informatycznej, chcę pracować jako grafik, ale czy mi się to uda z tak miernymi ocenami? Nigdy nie miałam głowy do matematyki, ale czy matematyka potrzebna do grafiki? Niezbyt... ale by dostać się na studia to matematyka i fizyka obowiązkowa, nawet na rozszerzeniu... nie widzę przyszłości.... pewnie powiecie "ucz się ucz" - ale gdy mi się nie chce... ;-((

przez sebcio 17 wrz 2008, 12:18
Tez nienawidzilem szkoly, glownie zlosliwych kolegow, z WF-u ciagle uciekalem, na religie nie chodzilem bo katecheta nie panowal nad tym co sie dzieje na lekcji np.jacys kolesie sie bili a on nie potrafil nad tym zapanowac.
Bylem slabszy wiec ciagle sie znecali nademna jacys kolesie, np. raz przykuli mnie kajdankami do kaloryfera.
Zmienilem szkole na prywatna, male klasy i wyrozumialosc dla tych ktorzy dla duzej czesci spoleczenstwa sa nie do zaakceptowania.
Moze i Tobie zmiana szkoly wyszlaby na dobre
Teraz jestem prawnikiem, a w szkole wyczynialem takie rzeczy ze ho ho
pozdro
sebcio

przez Misiek 17 wrz 2008, 17:18
Czasem zmiana szkoły to jedyne wyjście...

Sortuj wg