Depresja a szkoła/studia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Depresja a szkoła/studia

przez Modeselektor 09 sie 2008, 04:33
Ja nie zdałem w liceum częściowo z powodu moich objawów (częściowo też oczywiście z powodu wrodzonego lenistwa). Też miałem napady chorobowe na tyle silne, że musiałem opuścić zajęcia i iść, jak ja to mówię, "tripować" do domu. ("Tripować" oczywiście dlatego, że moje doznania przy atakach możnaby porównać do wzięcia końskiej dawki LSD - a przynajmniej tak to sobie wyobrażam). Zobaczymy jak to będzie w tym roku.

przez Lariana 14 sie 2008, 20:03
Ja mam rok maturalny teraz,na razie powinnam się cieszyć z wakacji. One już minęły prawie a ja nie czuję się wcale lepiej..
Mniej więcej wiem co mogłabym zdawać i co chciałabym a nie ma szans :(
Pamiętam pierwszy rok liceum.. męczarnie ,dostosowanie sie do nowej szkoły (jedna z lepszych pod względem poziomu -.-' ) ,pójście samej do szkoły ,leżenie i gapienie się w sufit przez pół roku w fali jesiennej deprechy. Teraz studniówka ,nawet nie mam ochoty się na nią wybierać. Trzeba zacisnąć zęby i spróbować zdać tą mature ech .
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

przez blazej84 14 sie 2008, 20:16
A ja musze obronić pracę mgr.....i co za ironia..... z psychologii....bo to właśnie studiuję :? a kurcze ze swoimi problemami nie umiem sobie pradzić sama .....
Mam nadzieję, że we wrześniu, październiku się obronię i będę miała z głowy :-|
pozdr

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lariana 14 sie 2008, 20:46
Planuje studiować psychologie..
Moim marzeniem jest grafika ,ale cóż..

przez MOCca 18 sie 2008, 13:28
Lariana, planujesz, czy już jest po winikach :)
Jeśli marzysz o grafice to nie poddawaj się tak łatwo, praca twórcza jest o wiele bardziej przyjemniejsza niż puste wkuwanie na egzamin :P nie zabieraj sobie wolności, to nie prawda, że studiowanie psychologii rozwiąże nasze problemy ;)
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez depresyjny86 18 sie 2008, 13:38
Zgadzam się calkowicie z MOCcą.
A ja kurcze boje sie jak sobie poradze w tym roku......mam nadzieje że mnie lęki nie będa brały tak jak w ciagu tych dwóch miesiecy.
I co najgorsze w tym roku musze mieć praktykę zaliczoną..
:)

przez blazej84 18 sie 2008, 14:00
zgadzam się w zupełności :) co prawda to prawda problemów nie rozwiąże, czasami tylko pomaga :smile:

psycholożka

przez Lariana 18 sie 2008, 18:53
MOCca napisał(a):Lariana, planujesz, czy już jest po winikach :)
Jeśli marzysz o grafice to nie poddawaj się tak łatwo, praca twórcza jest o wiele bardziej przyjemniejsza niż puste wkuwanie na egzamin :P nie zabieraj sobie wolności, to nie prawda, że studiowanie psychologii rozwiąże nasze problemy ;)

Planuje bo jestem w klasie maturalnej teraz :)
Z jednej strony uwielbiam czytać o nowościach psychologicznych ,z drugiej lubię tworzyć coś nowego ,tylko nie nauczają nas w szkole tego co wymagają na egzaminach na grafikę :|

przez MOCca 18 sie 2008, 22:18
Lariana, a jesteś w liceum, czy w plastyku ?
Bo jeśli w typowej szkole to rzeczywiście nie nauczą, ale można zawsze uczęszczać na konsultacje, nawiazać kontakt z osobami co już studiują, może nawet jakieś korepetycje u prof wykładających na uczelniach oni to lubią. Wiem, że są organizowane zajęcia przygotowywawcze do egzaminu, rysynek, malarstwo, zagadnienia kompozycji, podstawy plakatu. Musisz ocenić realne możliwości i umiejetności plastyczne. A oprócz Akademi Plastycznych ASP, istnieją też oddziały na normalnych uniwersytetach, na których rozwój artystyczny wcale nie ujmuje na tych tzw. elitarnych jednostkach ;) Pozatym ASP to teraz przeżytek, mając talen, niograniczoną fantazję, i silną moc twórczą możesz być artystą niezależnym przez wielkie A. Liczy się wtrwała praca i konsekwencja w twórczym towarze.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Lariana 22 sie 2008, 10:56
Jestem w liceum .Właśnie będę mieć maturę więc na naukę trochę za późno ..
Słyszałam że są takie kursy ,u mnie jest kółko w mieście a takie profesjonalne są w większych miastach.Niestety potrzeba na to pieniędzy a obecnie nie stać mnie na takie coś..
Myślałam czy nie pójść na inne studia i jednocześnie się douczać plastycznie ,czy zmienić po roku .Wiem że ciężko się dostać w ogóle na ASP takim którzy ćwiczą .
Wiem jedno -muszę pójść na dzienne a przynajmniej wynieść się z domu.

przez Lariana 25 sie 2008, 21:08
Ja wpędzę się w tym domu w większą nerwice jaką mam .Na dodatek dolegliwości z bólem brzucha powróciły :(
Nie wiem ,nie chce iść na gastroskopie bo podejrzewam że to coś z nerwami. I tak się męczę już ..
Mysle ze gdy zacznę chodzić do szkoły to nie będę myślec duzo nad niczym czyli wieloma sprawami i zajmę się zmęczeniem ,wgapianiem w ściany i ..nauką.

przez Rachel 08 wrz 2008, 14:57
Ja od października zaczynam stiudia na upragnionym kierunku i wydaje się, że powinnam być bardzo szczęśliwa. Z jednej strony jestem, ale z drugiej jestem przerażona. Nawet jeszcze nie rozpoczęłam nauki, a już łapię się na myśleniu, że to nie ma sensu bo i tak się nie uda, więc po co. Myślę o przyszłych porażkach, bo nie potrafię skupić się na tym, co jest teraz. Zamiast cieszyć się, że się dostałam to wymyślam sobie problemy typu, że i tak nie będę mieć po tym pracy, będę bezrobotna itp. Prócz tego boję się, że nie będę miała znajomych, że nie wgram się, że będę odstawać od reszty, bo zauważą, że mam z sobą problemy.
Wybaczcie, ale taką już mam tendencję do robienia różnych problemów, pesymistycznego myślenia i nie potrafię tego zmienić. Nie są one zupełnie bezpodstawne, gdyż opierają się na wcześniejszych bolesnych doświadczeniach (szczególnie te związane z relacjami z innymi osobami).
"Nie musimy bać się innych. To tacy sami ludzie jak my."
"Każdy ma swój własny, niepowtarzalny styl popełniania głupstw."

przez whisper 08 wrz 2008, 15:59
Lariana napisał(a):Ja wpędzę się w tym domu w większą nerwice jaką mam .
Mysle ze gdy zacznę chodzić do szkoły to nie będę myślec duzo nad niczym czyli wieloma sprawami i zajmę się zmęczeniem ,wgapianiem w ściany i ..nauką.

Ja też tak uważam, podczas roku szkolnego, zmuszałam się żeby jakoś to wszystko ciągnąć, a teraz najdłuższe wakacje w moim życiu przyczyniły się do pogorszenia się mojego stanu, na szczęście(?) już za tydzień do szkoły... Boję się, ale jednak jest we mnie jakaś nadzieja, że w końcu się czymś zajmę i nie będę już nic nie robić... Oby... I co ważniejsze będę mieć jakiś cel do którego można dążyć.
You never wanted
To share
Your concept of your creation
With any other gods or worshippers
Your book isn't burned
It was never written

przez Lariana 08 wrz 2008, 16:14
Też miałam wakacje w którym mój stan się pogorszył albo uległ lekkiej apatii..
Za to teraz gdy mam szkołę w 98% śmieje się do ludzi i gadam z nimi ,najgorzej jak jestem w domu .Łapie zły humor ,nie chcę nawet patrzeć na gazety typu Matura ,przyszłość mnie przeraża .

Sortuj wg