Problemy skóry przy depresji

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Lucid Dream 03 kwi 2016, 10:16
Czy zaburzenia psychiczne wpływają na problemy ze skórą?
Cały czas mi coś wyskakuje na twarzy i plecach, jutro jadę do dobrego dermatologa i się zastanawiam czy nie wspomnieć mu o moich zaburzeniach.
Wydaje mi się, że to ma jakiś związek, bo często jak się stresuje czymś to piecze mnie cała skóra.

przez Ricah 03 kwi 2016, 11:07
Polecam sprobowac pic przez jakis okres dobrej jakosci kakao (w Polsce chyba decomoreno jest jednym z najlepszych...) i dodac do tego pieprz kajenski (do pol lyzeczki, przy wiekszej ilosci bedzie nie do wypicia). Kakao dobrze dziala na cere, zas pieprz kajenski oczyszcza organizm z roznego syfu i wyplukuje substancje P, ktora to po czesci jest odpowiedzialna za syfy. Mi taka kuracja mocno pomogla. Do tego polecam ograniczyc (lub zrezygnowac) z mleka, bo tez pogarsza problem.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez monapayne 03 kwi 2016, 12:17
Podpisuje się pod powyższym. Kup tez sobie witamina b6 do tego.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lucid Dream 03 kwi 2016, 20:02
a takie problemy mogą być objawem zaburzeń? Jak mój stan psychiczny się pogorszył to zauważyłem, że nasiliły się problemy ze skórą
F34.1 | F60.6
Wellbutrin XR 150 mg od 05.11.2016

Ólafur Arnalds - Hægt, kemur ljósið
http://www.youtube.com/watch?v=QY4NZuOFebU

przez monapayne 03 kwi 2016, 20:13
Wszystko wzajemnie na siebie wpływa. Ale skoro tak jest to może ostatnio złe się odżywiales i stad problemy i z nastrojem i skóra.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

przez warning 03 kwi 2016, 22:42
Ricah napisał(a):Polecam sprobowac pic przez jakis okres dobrej jakosci kakao (w Polsce chyba decomoreno jest jednym z najlepszych...) i dodac do tego pieprz kajenski (do pol lyzeczki, przy wiekszej ilosci bedzie nie do wypicia). Kakao dobrze dziala na cere, zas pieprz kajenski oczyszcza organizm z roznego syfu i wyplukuje substancje P, ktora to po czesci jest odpowiedzialna za syfy. Mi taka kuracja mocno pomogla. Do tego polecam ograniczyc (lub zrezygnowac) z mleka, bo tez pogarsza problem.

Ricah: to kakao ma być na wodzie?

przez Ricah 03 kwi 2016, 22:54
warning, jezeli takie cos Ci smakuje, to sprobuj. U mnie te 'troche' mleka nie powoduje az takich problemow, poza tym przypadkiem nie pijam mleka. Raczej dzialanie pieprzu kajenskiego przebija mozliwy wplyw mleka. Ostrzegam tylko, ze na poczatku moze kogos wysypac na twarzy, ale po zniknieciu bedzie znacznie lepiej.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez monapayne 04 kwi 2016, 04:34
Nie no, mleko bez sensu. Już lepiej chyba mleko z migdalow np.

przez Lucid Dream 04 kwi 2016, 22:22
Byłem u specjalisty i okazało się, że to jakaś ostrzejsza forma trądzika. Kakao z pieprzem by nasiliło mój problem, więc lepiej zostawić specjalistom takie problemy. Dobrze, że mu wspomniałem o depresji, bo chciał przepisać mi lek, który by ją pogłębił.
F34.1 | F60.6
Wellbutrin XR 150 mg od 05.11.2016

Ólafur Arnalds - Hægt, kemur ljósið
http://www.youtube.com/watch?v=QY4NZuOFebU

przez monapayne 04 kwi 2016, 23:13
To dobrze, ze nie połączył tego z depresja w sumie.
Ja jak biorę kakao to mi lepiej jakoś ogólnie. Cerę tez mam lepsza, ale to nie wiem czy to od kakao. Jak pije kakao to bez mleka i z cynamonem, i dobrze mi się myśli potem. Podobno dobrze wpływa na szyszynke.

Może pij rumianek na to.

przez bedzielepiej 02 cze 2016, 20:17
Ricah napisał(a):Polecam sprobowac pic przez jakis okres dobrej jakosci kakao (w Polsce chyba decomoreno jest jednym z najlepszych...) i dodac do tego pieprz kajenski (do pol lyzeczki, przy wiekszej ilosci bedzie nie do wypicia). Kakao dobrze dziala na cere, zas pieprz kajenski oczyszcza organizm z roznego syfu i wyplukuje substancje P, ktora to po czesci jest odpowiedzialna za syfy. Mi taka kuracja mocno pomogla. Do tego polecam ograniczyc (lub zrezygnowac) z mleka, bo tez pogarsza problem.

Kakao nasila pryszcze, nie bez powodu odradza się jeść czekoladę cierpiącym na trądzik.
Pieprz cayenne chyba tylko by zaostrzyć ogniska chorobowe, słuchajcie mądrości Ricaha a na tym dobrze wyjdziecie :papa:

przez problematyczka 03 cze 2016, 09:32
Wydaje mi się, że sama depresja może wpłynąć jedynie na odcień skóry (szara, blada) no i na podkrążone oczy, jeśli chodzi o krosty to raczej obwiniałabym leki, ewentualnie zły tryb życia (który może być w sumie spowodowany depresją) - niedosypianie, zła dieta, zbyt dużo nerwów, etc.

przez NN4V 03 cze 2016, 10:01
problematyczka napisał(a):Wydaje mi się, że sama depresja może wpłynąć jedynie na odcień skóry (szara, blada) no i na podkrążone oczy, jeśli chodzi o krosty to raczej obwiniałabym leki, ewentualnie zły tryb życia (który może być w sumie spowodowany depresją) - niedosypianie, zła dieta, zbyt dużo nerwów, etc.

Źle Ci się wydaje. Poczytaj literaturę fachową.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez CantStopMeNow 03 cze 2016, 10:09
Dokładnie u mnie wystarczy, że pojem trochę więcej czekolady czy dodam więcej przypraw do obiadu i na momencie wyskakują mi czerwone plamy na twarzy. Byłem z tym u dwóch dermatologów jeden mówił, że trądzik różowaty, drugi, że AZS także :bezradny:
Trzeba uprzytomnić sobie, że Nawet kiedy wszystko straci sens Znajdziesz przestrzeń, gdzie Wielka wiara tłumi lęk

Sortuj wg