Myśli samobojcze

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Myśli samobojcze

przez Fr4nk 06 mar 2016, 15:56
Witam. Poznałem jakiś czas temu wspaniala dziewczynę . po jakimś czasie się do wiedziałem że jej mama ją bije i znęca się psychicznie. Ona nie ma 18 lat niewiem jak jej pomoc . ona boji się powiedzieć komukolwiek bo bardziej oberwie. Boje się o ją bo ostatnio prosiła mnie żebym znalazł sobie kogoś innego to jej ostatnia prośbą i ma tego dosyć . mieszkańcy 500 km od siebie i niewiem jak jej pomoc.

Myśli samobojcze

przez agusiaww 06 mar 2016, 18:00
Fr4nk, zglos na policje.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Myśli samobojcze

przez abrakadabra xx 07 mar 2016, 02:12
Mam i mieć będę. Prawdopodobnie umrę śmiercią samobójczą. Kiedy? nie wiem, w przeciągu nastu lat. Czy piszę to by zwrócić na siebie uwagę? Tak, czy piszę to w nadziei, że ktoś zmieni bieg rzeczy? Raczej nie, raczej w kwestii informacyjnej, kiedy to już zwróciłem na siebie uwagę. Żeby zmienić bieg rzeczy staram się zmienić co nie co w moim umyśle, jak i tu na forum w innych tematach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobojcze

przez abrakadabra xx 07 mar 2016, 02:34
Fr4nk, sory ziomek, miałem to napisać w ogólnym temacie, to o sobie.

A co do tej dziewczyny, jest wersja, żeby to spokojnie wyjaśnić, pogadać z matką i starać się również jej pomóc. Druga wersja zakłada bardziej inwazyjne działanie i nagłośnienie sprawy, z jednoczesną próbą pomocy matce i córce.

Myśli samobojcze

przez tahela 07 mar 2016, 03:06
na jakąś terapie dziewczyne wysłac , a na ukłądf z matka nie masz bardzo wpływu, mozesz powiedziec ,ze ma sie postawić,ale czy to pomoze czy zaszkodzi to ciezko powiedzieć, mozna zgłosic na policje, ale przemysłeć czy warto czy lepiej,żeby juz wytrzymała do końca szkoły a później fru
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Myśli samobojcze

przez abrakadabra xx 07 mar 2016, 03:13
Ja tam się nie znam ale gdyby ktoś na terapię rodzinną zdołał ich namówić??? Czy to się w ogóle uda? Podejrzewam, że w przypadku córki było by łatwiej.

Myśli samobojcze

przez userman 07 mar 2016, 09:26
Matka dziewczyny jeśli nie chce nic zmienić to terapia nie ma najmniejszego sensu.
Myślę że najpierw trzeba by pomyśleć o samej dziewczynie a dopiero później o relacjach z matką.
Pytanie jak reszta bliskiej rodziny? Czy jest na kogo liczyć, czy ma kto pomóc?
Najsensowniejsze wydaje się odizolowanie, przynajmniej nad pewien czas od matki i pewnie pomoc psychologa.
To niestety wiąże się z samodzielnością finansową, dlatego być może jej rodzina mogła by pomóc?

Sortuj wg