Ucieczka w sen

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Ucieczka w sen

przez eunice88 04 mar 2016, 10:44
Witajcie. Choruję na zaburzenia lękowo-depresyjne od ponad 10 lat. Leczę się zarówno farmakologicznie, jak i poprzez psychoterapię (około 6 lat). Sprawa wygląda u mnie tak, że generalnie jest całkiem nieźle i w pewnym momencie (czasem pod wpływem dużej ilości stresu ale czasami bez wyraźnego powodu) po prostu budzę się rano i stwierdzam, że nie wstaję. Biorę urlop na żądanie albo L4 i przesypiam cały dzień. Nie wstaję wtedy w ogóle, nie jem, nie myję się. Mój rekord takiego spania to 3 dni (wtedy ewentualnie czasem wstanę żeby coś zjeść i wypić). Po takiej akcji oczywiście czuję się okropnie i bardzo trudno mi jest wrócić do rzeczywistości i normalnego wypełniania obowiązków. Ostatnio taki zjazd zdażył mi się w środę. W czwartek na szczęście udało mi się pójść do pracy ale nie zrobiłam zupełnie nic i dzisiaj zapowiada się na to samo. Siedzę po prostu przed kompem i udaję, że coś robię a tak naprawdę czytam forum albo bezmyślnie przeglądam facebooka. Strszanie jest trudno racjonalnie wyjaśnić takie zachowanie bo najzwyczajniej w świecie mogę sobie tym zaszkodzić. Zaniedbuje swoje obowiązki w pracy, zwyczajnie szefowie mogą się zorientować i mnie zwolnić a na mnie to jakby nie robi najmniejszego wrażenia. Strasznie dziwny stan. Po prostu jakby po mnie wszystko spływało. Czy ma ktoś może podobne doświadczenia? Jak sobie z tym radzicie?