Sny pomocą w dostrzeganiu swoich lęków?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Haotyczna 27 lut 2016, 10:32
Miałam dość dziwny sen. Bardziej koszmar.
Już raz śniło mi się, że uciekałam przed czymś, albo kimś przez las, nie widziałam wtedy czym czy kim to było, a jedynie słyszałam, że coś mnie goniło. Sama czułam strach i chęć ucieczki. Ponura pogoda, czułam zimno, widziałam własny oddech. Scena niczym z filmu. Kiedy wybiegłam z tego lasu zastałam przed sobą most, długi, drewniany i stary. I nie hamowałabym się gdyby nie to, że na jego środku stała jakaś postać w bieli. Kobieta. Czułam pewnego rodzaju strach, a jednocześnie nadzieję widząc ją. Jednak nie wiem czemu się zatrzymałam. A mój "koszmar" mnie dopadł, co mnie w końcu wybudziło.
Dzisiaj miałam to samo i w sumie nie przejęłabym się tym aż tak, gdyby nie to, że tym razem widziałam czym to "coś" jest. Widziałam siebie. Uciekałam przed samą sobą. Dość śmieszne i sama nie potrafię w to do końca uwierzyć, no bo... "takie sceny występują przecież tylko w filmach, no nie?" . Jednak. Przejęłam się. Jeszcze bardziej się przejęłam tym, że tym razem na moście nie ujrzałam tej samej postaci. Widziałam tam osobę, na której mi zależy. Widziałam jak biegnie w moją stronę, przez most, z wyciągniętą ręką w celu dania pomocy. Jednak oboje nie zdążyliśmy. Moje "ja" mnie dopadło. Czuję lekkie przerażenie i mam wrażenie, że wszystko zaczyna mnie przerastać. Ale plus jest taki, że wiem czego się boję. Znaczy, tak mi się wydaję, że o to chodzi. O słabość. Czyż nie? Miewaliście podobne sny? Co sami o moim myślicie?

przez SrebrnaSowa 27 lut 2016, 12:30
Miałam takie sny, często mieszające się z jawą .
Kiedy pogodzisz się z samą sobą , to powinny minąć .
Kiedyś już to gdzies tu napisałam, ale koszmary są po to by nas wytrenować w walce , oswoić z lękiem.
Jeśli śnią Ci się koszmary , to znaczy że masz coś do pokonania.
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez J.lo 27 lut 2016, 12:33
Witam,
dokładnie miałam dziś bardzo podobny sen...od jakiegoś czasu borykam się z lękami itp. ale coś spowodowało, że dziś zalogowałam się na ten portal.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez J.lo 27 lut 2016, 12:34
pewien czas był spokój ale od kilku dni koszmary, wspomnienia wracają

przez Haotyczna 27 lut 2016, 13:00
Tylko czemu pojawił się tu mój były? Znaczy, powiedział, że wciąż chce mnie wspierać, itd. Ale?

przez J.lo 27 lut 2016, 13:14
Były? tutaj to znaczy?w śnie czy na forum?
Może za bardzo żyjesz przeszłością

przez Haotyczna 27 lut 2016, 13:25
W śnie.
Przeszłością? Masz na myśli rozstanie, które odbyło się zaledwie niecały tydzień temu? No to rzeczywiście wielka przeszłość :smile:

przez J.lo 27 lut 2016, 13:31
Czytałam Twój ostatni post tylko, nie miałam pojęcia kiedy rozstałaś się z byłym.
Sama miewam sny podobne do Twoich. Pojawiają się tam silne emocję, ukryte gdzieś głęboko w myślach, o których staramy się na co dzień nie myśleć, odrzucamy na poziomie świadomości, to mimo wszystko mają swoje miejsce w naszych głowach.
Wierzę, że ma to sens.

Sortuj wg