Problemy z nauką.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Problemy z nauką.

przez Niemampomysłu 07 lut 2016, 23:45
...szkoda, że jeszcze będziecie mi zabierać słowo. Ten wątek jest poświęcony problemom związanym z nauką u osób które mają depresję. Nadal nie uczę się, nadal nie czuję chęci, potrzeby, nadal odczuwam bezsens tego wszystkiego a wchodzi jakiś typ i ma to serdecznie w dupie. Dobrze! miej to całkowicie w dupie.

Problemy z nauką.

przez tahela 07 lut 2016, 23:48
to idź do lekarza po zwolnienie, po leki i na terapie sie zapisz na termin z NFZ, sam sie nikt jeszcze raczej z depresji nie wyleczył, jesli to naprawde jest depresja a takie gadanie w kółko raczej nic nie zmieni, tylko powielasz watki bezsensownie
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Problemy z nauką.

przez Niemampomysłu 08 lut 2016, 00:15
...mam dosyć tych ciągłych uwag. IDŹ TAM, ZRÓB TO, ZRÓB TAMTO, nie myśl tak, nie pisz tak, pisz najlepiej tak jak MY CHCEMY bo tak jest tylko dobrze. Ignorowany.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problemy z nauką.

przez tahela 08 lut 2016, 00:39
Niemampomysłu,
to czego k..wa chcesz . no dziewczyno, ludzie ci radza a ty wąty masz, trolem wali na odległośc
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Problemy z nauką.

przez ma_kowalewicz 08 lut 2016, 07:24
Mam wrażenie jakbym za każdym postem czytała dokładnie to samo, ciągle te same zdania, słowa. Bezsens.
Nie musisz udawać, że jesteś silny.
Nie musisz mówić, że wszystko jest dobrze.
Nie martw się tym, co pomyślą inni.
Jeśli musisz, płacz - to dobrze wypłakać łzy do końca!
Tylko wtedy wróci uśmiech.

Problemy z nauką.

przez Niemampomysłu 08 lut 2016, 14:52
...powtarzam jedno i to samo bo sami mnie do tego zmuszacie.

Problemy z nauką.

przez akwen 08 lut 2016, 15:00
Niemampomysłu napisał(a):...powtarzam jedno i to samo bo sami mnie do tego zmuszacie.

Jest dokładnie na odwrót. Założyłaś autorski topic, w którym poszukiwałaś osoby o równie niskim mniemaniu o sobie jak Ty. Faktycznie gdyby użytkownicy postanowili go gremialnie zignorować, to wątek by szybko umarł albo jakimś trafem trafiłaby się podobna osoba, więc można powiedzieć, że długi żywot owego wątku jest poniekąd winą pozostałych użytkowników.

Natomiast wraz z wymieraniem owego topicu zaczęłaś wchodzić na pozostałe wątki, niezwiązane z Twoją osobą i Twoją niską samooceną i powtarzać tam dokładnie to samo co wcześniej, że uważasz siebie za osobę o małej wartości. Siłą rzeczy przyciąga to uwagę użytkowników, którzy chcą normalnie porozmawiać zamiast słuchać Twych wypowiedzi na temat własnej samooceny.

Zmień temat, skoro Twój autorski topic umarł, to zacznij rozmawiać o czymś innym, o kwiatkach, o pogodzie, o polityce, o czymkolwiek. Po prostu przestań powtarzać na każdym kroku jak mantrę swoje wypowiedzi o Tym jak jesteś rzekomo beznadziejna i inni też zaczną z Tobą normalnie rozmawiać..

Sama zmuszasz innych, żeby Ciebie atakowali werbalnie, być może sprawia Ci to swoistą przyjemność.

Problemy z nauką.

przez Niemampomysłu 08 lut 2016, 15:18
...chcę żeby mnie zrozumiano. Tylko osoba równie beznadziejna jak ja mnie zrozumie. Szukam takiej osoby i tylko takiej osoby. Jeżeli nie znalazłam jeszcze to poczekam. Inne osoby które nie uważają się za beznadziejne lub chcą tylko mnie upokorzyć i wyśmiać niech nie piszą bo i tak mnie nie rozumieją. Koniec już. Czekam jedynie na wiadomości prywatne od osób których szukam.

Problemy z nauką.

przez akwen 08 lut 2016, 15:30
Niemampomysłu napisał(a):...chcę żeby mnie zrozumiano. Tylko osoba równie beznadziejna jak ja mnie zrozumie. Szukam takiej osoby i tylko takiej osoby. Jeżeli nie znalazłam jeszcze to poczekam. Inne osoby które nie uważają się za beznadziejne lub chcą tylko mnie upokorzyć i wyśmiać niech nie piszą bo i tak mnie nie rozumieją. Koniec już. Czekam jedynie na wiadomości prywatne od osób których szukam.

I znowu się powtarzasz. Nie chcę Ciebie upokorzyć, ani wyśmiać, jedynie Ci współczuję, jak każdej innej żywej istocie. Przynajmniej się staram, może nie zawsze mi się to udaje.

Skoro czekasz na wiadomości prywatne od osoby równie beznadziejnej to po co zakładasz kolejne tematy? Nie wystarczy jeden? Jest bardzo popularny, więc jeśli znajdzie się ktoś taki, to trafi na podaną przez Ciebie informację tam.

W tym temacie oprócz zwyczajowego dla Ciebie wyrażania swej niskiej samooceny zadałaś tez konkretne pytanie:

-Jak uczyć się pomimo depresji?

Gdy użytkownicy próbowali okazać swą dobrą wolę i Ci jakoś, niegłupio w sumie, radzić. Ty znowu zaczęłaś powtarzać mantrę: jestem głupia i nikt mnie nie zrozumie... więc po co w ogóle zakładałaś ten temat? Skoro nie chcesz rad i wskazówek, tylko wolisz wciąż powtarzać starą śpiewkę? Gdzie tu sens.

Po co zakładałaś ten temat? Żeby znowu się powtarzać i poczytać wypowiedzi coraz bardziej zniechęconych i zdenerwowanych użytkowników?

Od siebie powiem tyle: w depresji da się uczyć, chociaż wymaga to znacznie więcej czasu i jest dużo bardziej męczące. Poza tym - naprawdę dobrze jest iść do specjalisty i to chociaż podleczyć.

Wreszcie - matura to niewielka sprawa - równie dobrze możesz zrobić sobie jakiś byle jaki zawód, nie wiem - fryzjerki, bo skoro masz takie trudności z komunikacją i samooceną na forum dla ludzi depresyjnych, to te trudności na uczelni się zwielokrotnią. Studiowanie wymaga samodzielności, zazwyczaj nikt na pierwszych semestrach nie cacka się zbytnio ze studentami, no i podstawą jest praca zespołowa. Co ci da matura, skoro potem polegniesz przy pierwszej większej trudności? Studia nie są dla każdego, równie dobrze można zarabiać w inny sposób, nie każdy musi być inżynierem czy lekarzem, zwłaszcza, że w tym wieku czas Ciebie goni, a studia to kilka dodatkowych lat, które można poświęcić na pracę zarobkową.

Oczywiście odpowiesz zwyczajowo, że uważasz siebie za niemądrą, nieładną i nieżyciową i ludzie z niewiadomych przyczyn nie chce Ciebie zrozumieć, zamiast tego wszyscy rozpętują nagonkę.

A może przyczyna owej nagonki leży gdzieś indziej?

Problemy z nauką.

przez Niemampomysłu 08 lut 2016, 15:38
...nie wiem co będę robiła w przyszłości, nie chcę iść do innej szkoły. Szukam osoby równie beznadziejnej jak ja. Nie użalam się nad sobą. Jestem szczera wobec samej siebie i nie zamierzam kłamać, nie zamierzam iść się leczyć tylko po to aby mi coś wmawiano, coś co jest kłamstwem. Nie jesteś beznadziejny? Nie? To nie pisz do mnie. Czekam jedynie na wiadomości prywatne od osób które też uważają się za beznadziejne, głupie, nudne, brzydkie.

Problemy z nauką.

przez akwen 08 lut 2016, 15:48
Zrobiłaś dokładnie wedle tego co przewidywałem, powtórzyłaś toczka w toczkę to co wcześniej. Jeśli jedynym czego szukasz na tym forum, to osoba o równie niskiej samoocenie, to po co założyłaś ten wątek i zadałaś to pytanie?

I tak na wszelkie próby pomocy Ci, podpowiedzi reagowałaś swoją mantrą, że jesteś taka i owaka, więc po co?

Po co się pytać i szukać u innych odpowiedzi, skoro Twoją jedyną reakcją jest mantra? Nie dość jest jej tutaj w Twym temacie zapoznawczym? Czy tamten wątek nie przyciąga dość uwagi, że trzeba zakładać kolejne, mówić to samo w kolejnych i czytać kolejne posty coraz bardziej poirytowanych użytkowników, którzy w odpowiedzi na chęć niesienia - symbolicznej - ale jednak pomocy, otrzymują mantrę, że jesteś taka, a nie inna, nie zmienisz się i wszystkie te rady są na nic?

Problemy z nauką.

przez Niemampomysłu 08 lut 2016, 15:55
...czekam jedynie na wiadomości prywatne od osób równie beznadziejnych jak ja. Tylko takie osoby mnie zrozumieją. KONIEC WĄTKU.

Problemy z nauką.

przez akwen 08 lut 2016, 15:59
Gadał dziad do obrazu, a obraz ani razu.

Nie lubię ludzi ignorować, ale w tym wypadku jest to poniekąd pożyteczne i pozostałym użytkownikom radzę to samo, wystarczy kliknąć na - ignoruj - i Niemampomysłu umrze na tym forum śmiercią naturalną, może przy okazji znajdzie także upragnioną przez siebie osobę, o równie fatalistycznym podejściu do swego losu.

Problemy z nauką.

przez Niemampomysłu 08 lut 2016, 16:10
...piszę jedynie prawdę o sobie. Umrę i dam wszystkim spokój. Szukam osoby równie beznadziejnej jak ja. Koniec wątku.

Sortuj wg