Problemy z nauką.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Problemy z nauką.

przez Niemampomysłu 05 lut 2016, 09:27
...bo nikt nie rozumie. Ja chcę tylko żeby mnie ktoś zrozumiał. Tyle chcę.

Problemy z nauką.

przez Ḍryāgan 05 lut 2016, 10:34
Ja bym napisał tak - nie każdy musi mieć maturę. Jak się jest za mało inteligentnym, żeby się uczyć - proponuję się wyuczyć się jakiegoś konkretnego zawodu i pójść do pracy. Można być w czymś dobrym, niekoniecznie w nauce.
Bo to nie depresja jest problemem, mnie akurat w czasie depresji nauka pomogła, żeby się z niej wydobyć na tamten czas.
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Problemy z nauką.

przez Niemampomysłu 05 lut 2016, 10:37
...ok. To tyle.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problemy z nauką.

przez ewaryst7 05 lut 2016, 17:44
Czerwony pasek , nie świadczy o inteligencji ucznia . Potwierdzi to każdy nauczyciel . Absolutnie się nie doluj i nie patrz na kujonstwo . Tylko garstka z nich , jest blyskotliwa , reszta to miernoty , które na blaszkę kuja materiał i recytują go . Głową do góry . Szukaj czegoś dla siebie . Ale spokojnie :-)

Problemy z nauką.

przez Niemampomysłu 07 lut 2016, 00:47
...chciałabym mieć maturę. Bez niej czuję się nijak, gorzej od innych ludzi. Jeszcze bardziej głupia. Za każdym razem próbowałam, uczyłam się ale potem nadchodziły tygodnie kiedy potrafiłam leżeć w łóżku, jeść w łóżku, nie miałam ochoty wychodzić z pokoju. Niemoc, bezsens, głupota, lenistwo, bezsens. Wtedy tylko tak się czułam i to czułam. Obojętność na wszystko i wszystkich. I tak nic nie mam, nic mnie nie czeka, nie mam do kogo się odezwać, nikt nie dzwoni, nie pisze, nie interesuje się to ja tak samo bo po co i kim i czym.

Problemy z nauką.

przez Ḍryāgan 07 lut 2016, 10:18
...chciałabym mieć maturę

Jak to mówią - chcieć to móc. Wszystko się zaczyna od chcenia. Na początku wszystko jest trudne, póki nie stanie się łatwe.
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Problemy z nauką.

przez Niemampomysłu 07 lut 2016, 14:30
...nie. Koniec tematu. Nie chciałam się urodzić i żyć.

Problemy z nauką.

przez Ḍryāgan 07 lut 2016, 14:55
Niemampomysłu, na to akurat nie masz wpływu. Wiele osób może tak powiedzieć. Ja w sumie teź się nie prosiłem na ten świat. Żyjemy w piekle, może to kara za coś tam w poprzednim wcieleniu? Albo próba wytrzymałości? W każdym razie życie to walka o każdy dzień. O siebie...

Problemy z nauką.

przez Niemampomysłu 07 lut 2016, 18:45
...nie lubię żyć, nie lubię życia i tego, że ja tutaj jestem w tym życiu. Wszystko wymyślone przez kogoś, wszystko tak jak ktoś chciał a jak tak się nie zrobi to jest się największym pośmiewiskiem na świecie. Jak nie jesteś wesoły to znaczy, że jesteś do niczego bo jesteś smutny i tak nie wolno, trzeba to ukrywać bo przecież tak należy, ktoś tak wymyślił. Musisz mieć mature bo inaczej każdy Cię zacznię ignorować. Nie mam znajomych, przed chwilą straciłam jedyną osobę z którą jeszcze mogłam porozmawiać. Uznała że jest beznadziejna jak ja ale potem jej się odwidziało i tyle. Nawet nie potrafię znaleźć osoby równie beznadziejnej jak ja. Każdy znajduje osobę z którą chociaż trochę się rozumie a ja pomimo tego że szukam od tylu lat to nadal nic.

Problemy z nauką.

przez akwen 07 lut 2016, 19:32
Niemampomysłu napisał(a): Jak nie jesteś wesoły to znaczy, że jesteś do niczego bo jesteś smutny i tak nie wolno, trzeba to ukrywać bo przecież tak należy, ktoś tak wymyślił. .

Zaśmiej się, a cały świat będzie śmiał się z tobą, zapłacz, a będziesz płakał w samotności. -cytat z filmu Old Boy

Problemy z nauką.

przez lekka_jak_piorko 07 lut 2016, 21:46
Eh, ten sam problem. Zawaliłam studia, bo mimo starań nic nie zostawało w głowie.
Porażka na całej linii.
Kiedyś lubiłam się uczyć, czytać...
Now that I'm clean... Sometimes

Problemy z nauką.

przez Niemampomysłu 07 lut 2016, 21:59
...ale masz maturę.

Problemy z nauką.

przez Natla_Miness 07 lut 2016, 22:01
Na naukę lepiej patrzeć praktycznie. Ktoś pisał, że poznać świat przez intelekt, to jak wypić ocean łyżeczką. Jest tyle faktów, że nigdy nie ogarniemy, ciągle się coś dzieje. Wizja świata w którym istnieje np. 1000 faktów, które można opanować i wszystko się wie nie jest optymistyczna. Ale z kolei świat, który się nie kończy też jest nieprzyjazny i obcy. Tak i tak źle.

Problemy z nauką.

przez tahela 07 lut 2016, 23:33
Niemampomysłu,
miałąś juz taki watek , prawie identyczny , naprawde ci sie nudzi
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg