Alkohol czy psychotropy?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Alkohol czy psychotropy?

przez klex 04 lut 2016, 15:00
Stracona100 napisał(a):ja przestałam brać leki miesiąc temu - byłam w totalnej anhedonii. Teraz czuję się lepiej, ale wiem, że kryzys przyjdzie prędzej czy później. Nie wiem, czy wracać wtedy do leków, czy tak jak kiedyś poprawiać sobie nastrój alkoholem :bezradny:

Najlepiej przeczekać to jak z katarem nieleczony trwa 7 dni a leczony tydzień chyba że jest naprawdę źle to wtedy trzeba coś kombinować alkohol na dłuższą metę nasila depresjonogenne działanie więc skutek będzie odwrotny.
12513238

Alkohol czy psychotropy?

przez Morphine90 04 lut 2016, 15:22
Stracona100 napisał(a):ja przestałam brać leki miesiąc temu - byłam w totalnej anhedonii. Teraz czuję się lepiej, ale wiem, że kryzys przyjdzie prędzej czy później. Nie wiem, czy wracać wtedy do leków, czy tak jak kiedyś poprawiać sobie nastrój alkoholem :bezradny:

Stracona100 napisał(a): Nie zamierzam włazić w kolejne gówno dla chwilowych odjazdów.

Te dwie wypowiedzi sobie przeczą. Jeśli masz na myśli drugie, nie możesz na serio rozważać pierwszego.

Alkohol czy psychotropy?

przez Stracona100 04 lut 2016, 17:19
Morphine90 napisał(a):
Te dwie wypowiedzi sobie przeczą. Jeśli masz na myśli drugie, nie możesz na serio rozważać pierwszego.

nie rozumiem o co Ci chodzi w tej wypowiedzi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Alkohol czy psychotropy?

przez Stracona100 04 lut 2016, 17:26
klex napisał(a):Pytanie istmie retoryczne psychotropy powodują sztuczny haj tak samo jak alkohol a ten działa depresyjnie psychotropy też mają uboki w dodatku jedno ani drugie cię nie wyleczą psychoterapia patrząc na kompetencje ludzi którzy się tym zajmują niewiele da.

Stracona100 napisał(a):czy faszerowanie psychotropami jest w jakimkolwiek stopniu lepsze (w szerokim tego słowa znaczeniu) od zapijania smutków alkoholem?

Jedyne wyjście z dwóch powyższych to zapić się na śmierć.

Nie wiem, czy żartujesz, ale ja chyba w istocie wolę się zapić niż dać sobie zryć mózg będąc królikiem doświadczalnym dla różnej maści lekarzy.

...alkohol na dłuższą metę nasila depresjonogenne działanie więc skutek będzie odwrotny

Ja o tym wiem, ale leki też tak na mnie działają, więc co to za różnica.

Alkohol czy psychotropy?

przez Stakatela 04 lut 2016, 18:59
Stracona100 napisał(a):
klex napisał(a):Pytanie istmie retoryczne psychotropy powodują sztuczny haj tak samo jak alkohol a ten działa depresyjnie psychotropy też mają uboki w dodatku jedno ani drugie cię nie wyleczą psychoterapia patrząc na kompetencje ludzi którzy się tym zajmują niewiele da.

Stracona100 napisał(a):czy faszerowanie psychotropami jest w jakimkolwiek stopniu lepsze (w szerokim tego słowa znaczeniu) od zapijania smutków alkoholem?

Jedyne wyjście z dwóch powyższych to zapić się na śmierć.

Nie wiem, czy żartujesz, ale ja chyba w istocie wolę się zapić niż dać sobie zryć mózg będąc królikiem doświadczalnym dla różnej maści lekarzy.

...alkohol na dłuższą metę nasila depresjonogenne działanie więc skutek będzie odwrotny

Witaj Stracona100 :smile:
Jest jeszcze jedno wyjście- rozważyć na poważnie, co zrobić, aby odstawić i jedno i drugie. Natomiast odpowiadając konkretnie na zadane pytanie- z dwojga złego- psychotropy.
Ja o tym wiem, ale leki też tak na mnie działają, więc co to za różnica.

Alkohol czy psychotropy?

przez Stakatela 04 lut 2016, 19:01
Coś mi się źle wpisało - przepraszam

Alkohol czy psychotropy?

przez klex 04 lut 2016, 19:06
Z pomocą mogą nam przyjść metody inwazyjne jak:
https://www.youtube.com/watch?v=dVQrU-zKoWM
stymulator
wstrząsy
12513238

Alkohol czy psychotropy?

przez Stracona100 04 lut 2016, 19:32
Stakatela napisał(a):Jest jeszcze jedno wyjście- rozważyć na poważnie, co zrobić, aby odstawić i jedno i drugie. Natomiast odpowiadając konkretnie na zadane pytanie- z dwojga złego- psychotropy.

Odstawienia wszystkiego już próbowałam, nie udało się.
A dlaczego sądzisz, że psychotropy są lepsze?

Alkohol czy psychotropy?

przez Stracona100 04 lut 2016, 19:38
klex napisał(a):Z pomocą mogą nam przyjść metody inwazyjne jak:
https://www.youtube.com/watch?v=dVQrU-zKoWM
stymulator
wstrząsy

Oooo, co to to nie! Wolę strzelić sobie w łeb.

Alkohol czy psychotropy?

przez Stakatela 04 lut 2016, 19:46
Psychotropy to jednak leki- dobrze ustawione poprawiają jakość życia, choć często też uzależniają. A alkohol ? Nawet jeśli chwilę po spożyciu poprawia się nastrój, to jednak jest się pijanym i przy częstym użyciu można się uzależnić. Miałam w rodzinie alkoholików, dlatego mam potworny uraz i z własnego doświadczenia myślę, że łatwiej byloby mi usprawiedliwić czyjeś dziwne zachowanie chorobą psychiki i braniem leków niż chorobą alkoholową.

Alkohol czy psychotropy?

przez Stracona100 04 lut 2016, 19:57
Przyjmuję Twoją argumentację, ale:

Stakatela napisał(a):Psychotropy to jednak leki- dobrze ustawione poprawiają jakość życia, choć często też uzależniają.

Jakoś nie mogą mi ich dobrze ustawić i zamiast pomagać, szkodzą.

A alkohol ? Nawet jeśli chwilę po spożyciu poprawia się nastrój, to jednak jest się pijanym i przy częstym użyciu można się uzależnić. Miałam w rodzinie alkoholików, dlatego mam potworny uraz...

Mój ojciec był alkoholikiem, więc problem znam.

...łatwiej byloby mi usprawiedliwić czyjeś dziwne zachowanie chorobą psychiki i braniem leków niż chorobą alkoholową.

Nie obchodzi mnie co pomyślą inni, chcę po prostu czuć się lepiej.

Alkohol czy psychotropy?

przez Kontrast 04 lut 2016, 20:01
Stracona100, Bralas inhibitory MAO?
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Alkohol czy psychotropy?

przez Stakatela 04 lut 2016, 20:09
"Mój ojciec był alkoholikiem, więc problem znam."
A widzisz - ponoć to jest tak, że często dzieci alkoholików postępują w dorosłym życiu dwojako - albo sami wciągają się w nałóg, albo mają uraz i alkoholu unikają. Ja uważam z alkoholem i dla mnie byloby wielką porażką w życiu, gdybym- nienawidząc alkoholu jako dziecko - wpadła w nałóg w dorosłym życiu.

Alkohol czy psychotropy?

przez Stracona100 04 lut 2016, 20:14
Kontrast napisał(a):Stracona100, Bralas inhibitory MAO?

Nie. Dlaczego pytasz?

Sortuj wg