Alkohol czy psychotropy?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Alkohol czy psychotropy?

przez Kalebx3 04 sie 2016, 19:38
do leczenia depresji.

anafranil brałaś ?
Ja dołączyłem do esci i od 4 dni czuję się bardzo dobrze (w porównaniu z tym co było )
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Alkohol czy psychotropy?

przez Kontrast 04 sie 2016, 19:42
Stracona100, Te leki dzialaja na ten sam obszar w mozgu co alkohol. Jak juz polecisz z tematem to moze warto tego sprobowac.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Alkohol czy psychotropy?

przez Stracona100 04 sie 2016, 19:49
Kalebx3 napisał(a):
do leczenia depresji.

anafranil brałaś ?
Ja dołączyłem do esci i od 4 dni czuję się bardzo dobrze (w porównaniu z tym co było )

Nie, nie brałam (jak wielu innych leków). A dlaczego lekarz Ci akurat to dołączył?
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Alkohol czy psychotropy?

przez Monster6 04 sie 2016, 19:52
U mnie może psychotropy bardziej szkodzą na organizm,na zdrowie fizyczne niż alkohol.Ale alkohol w dłuższej perspektywie moją chorobę pogłębia a leki łagodzą.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
Bezlekowo
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

Alkohol czy psychotropy?

przez Stracona100 04 sie 2016, 19:54
Kontrast napisał(a):Stracona100, Te leki dzialaja na ten sam obszar w mozgu co alkohol. Jak juz polecisz z tematem to moze warto tego sprobowac.

No nie wiem, dla mnie to są leki uspokajające i przeciwlękowe a ja potrzebuję czegoś, co doda mi energii i napędu.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

Alkohol czy psychotropy?

przez Kontrast 04 sie 2016, 19:59
Stracona100, A jakieś dopaminowce??? W sumie to by pasowało bo alko najbardziej skaluje ten przekaźnik.
Czasami jest tak, ze jak pozbędziemy sie lęku to lepiej nam sie idzie, dziala, mysli i chcemy cos zmieniać bo nie mamy tych barier. Dlatego te leki choc troche nie bezpieczne pomagają sie czasem oswobodzić i ruszyć.

Alkohol czy psychotropy?

przez Monster6 04 sie 2016, 20:02
Stracona100 napisał(a):
Kontrast napisał(a):Stracona100, Te leki dzialaja na ten sam obszar w mozgu co alkohol. Jak juz polecisz z tematem to moze warto tego sprobowac.

No nie wiem, dla mnie to są leki uspokajające i przeciwlękowe a ja potrzebuję czegoś, co doda mi energii i napędu.

Ja mam teraz stan mieszany.Czyli objawy depresji i manii na raz.Z chęcią się pozbędę chociaż tych maniakalnych i oddam ci energię i napęd.Wystarczy na nas oboje i Tobie i mi się polepszy.Reflektujesz? :P
Bezlekowo

Alkohol czy psychotropy?

przez Stracona100 04 sie 2016, 20:05
Monster6 napisał(a):Ja mam teraz stan mieszany.Czyli objawy depresji i manii na raz.Z chęcią się pozbędę chociaż tych maniakalnych i oddam ci energię i napęd.Wystarczy na nas oboje i Tobie i mi się polepszy.Reflektujesz? :P

Jasne! Dawaj! :yeah:

- E.M.Remarque

Alkohol czy psychotropy?

przez Stracona100 04 sie 2016, 20:19
Kontrast napisał(a):Stracona100, A jakieś dopaminowce??? W sumie to by pasowało bo alko najbardziej skaluje ten przekaźnik.

To mogłabym spróbować. A co to ma być, bupropion na przykład?
(Kuźwa, za co płacę konowałom jak sama muszę sobie leki dopasowywać?!!!)

Czasami jest tak, ze jak pozbędziemy sie lęku to lepiej nam sie idzie, dziala, mysli i chcemy cos zmieniać bo nie mamy tych barier. Dlatego te leki choc troche nie bezpieczne pomagają sie czasem oswobodzić i ruszyć.

Ale ja nie mam żadnych lęków, blokadą jest ogólna słabość i brak energii do życia.

- E.M.Remarque

Alkohol czy psychotropy?

przez Monster6 04 sie 2016, 20:20
Stracona100, Gdyby tylko można było się tym dzielić ^^ :105: Oddałbym tego co jest za dużo i nie musiał brać neuroleptyków by to hamowały.
Bezlekowo

Alkohol czy psychotropy?

przez Stracona100 04 sie 2016, 20:23
Monster6 napisał(a):Stracona100, Gdyby tylko można było się tym dzielić ^^ :105: Oddałbym tego co jest za dużo i nie musiał brać neuroleptyków by to hamowały.

No, to tak jak z nadmiarem włosów i łysiną :mrgreen:
A ja czasem marzę o tym, by choć raz mieć manię (choć pewnie nie wiem o czy mówię) :?

- E.M.Remarque

Alkohol czy psychotropy?

przez Monster6 04 sie 2016, 20:32
Stracona100, Zależy jaką taka dysforyczna mania to koszmar przy niej najsilniejsza depresja już jest lepsza.
Ale taką pozytywną manią zupełnym przeciwieństwem depresji czyli full energi,wysoka pewnośc siebie,wieczny optymizm,radość,pozytywizm to nawet zdrowi by nie pogardzili chociaż i taka mania potrafi z czasem zmęczyć.No i nawet taka pozytywna mania kończy się zawsze giga depresją.
Ogólnie lepiej nie krakać :D
Bezlekowo

Alkohol czy psychotropy?

przez Kontrast 04 sie 2016, 20:40
Stracona100, Wszystkie stymulanty, lewdopa, bupro, pea, ect, ndri, selegilina..... Lord tu kiedys wypisal w takim vademecum od naturalnych występujących w diecie, po ćwiczenia i leki
Ostatnio edytowano 04 sie 2016, 20:43 przez Kontrast, łącznie edytowano 1 raz

Alkohol czy psychotropy?

przez Stracona100 04 sie 2016, 20:42
Monster6 myślałam oczywiście o tej manii "pozytywnej", ale wiem, że to też nic dobrego na dłuższą metę.
Właśnie dlatego tak usilnie szukam czegoś, co wprowadzi mnie w stan euforii choć na chwilę, w sposób (no powiedzmy) kontrolowany.

- E.M.Remarque

Sortuj wg