zostałam zgwałcona we śnie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez jetodik 14 sty 2016, 05:21
a ja się dowiaduje, że jakiś człowiek, facet, homo sapiens, rzekomo myślący! jak mu się zachce, to może mi wsadzić spontanicznie!

a to juz jawne przeinaczenie wypowiedzi rozmowcy niestety.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez ego 14 sty 2016, 12:25
jetodik napisał(a):święty? znowu hiperbola i to rzutowanie na całą grupę na podstawie tego jednego osobnika też jest słabe :]
Ale jak się okazuje taka ponoć( ponoć, bo nikt nigdy nie wykazał, że nie każdy facet mający sprawnego ptaszka jest zdolny do gwałtu) hiperbola, to właśnie może komuś uratować tyłek, ile kobiet by nie zostało zgwałconych gdyby zakładały, że każdy facet to zbok?
Każdy taki mądry przed faktem, ale jak już się coś stanie, to potem pretensje często do samej ofiary(no i wszelkie konsekwencje tego, też oczywiście nie poniesie jetodik- przekonywujący nas tutaj, że nie każdy facet to zbok- tylko sama ofiara), że nie przewidziała, że każdy facet ma kutacha i może go użyć przeciwko niej spontanicznie! Nie wiem czy się śmiać czy płakać. :(

a to juz jawne przeinaczenie wypowiedzi rozmowcy niestety.
A co nie może spontanicznie? to jednak powinien pytać kobietę o zgodę? Eh, a czy to nie zabije spontaniczności? :silence:
ego

przez Morphine90 14 sty 2016, 12:26
czarnobiała mery napisał(a):Mam wrażenie, że wszyscy chcą mnie skrzywdzić. Boję się ludzi, przeraźliwie, wszystkich bez wyjątku. Boję się nawet najbliższej mi osoby, mojej siostry, boję się mamy, przyjaciółki. Każdego. Nigdy nie wiadomo, co oni mają w głowie. I każdy może chcieć mnie w jakimś momencie skrzywdzić. W tej chwili nie ufam nikomu, nawet tym osobom, które mi pomagają. Nie wiem, dlaczego. Boję się nawet ludzi, którzy całe życie byli dla mnie dobrzy. Życie jest dla mnie przerażające, a mam poczucie, że każdy może się okazać moim wrogiem. Każdy może mi zrobić coś złego, a ja nawet nie wiem, w jakim momencie.

To jest normalna reakcja na traumę, która - jeśli nie zdusisz w sobie tych emocji - będzie słabnąć i blednąć z czasem. Może nie jest to idealne porównanie, ale po wypadku byłam przekonana, że już nigdy przez to przejście dla pieszych nie przejdę spokojnie, płakałam jak musiałam tam iść, wydawało mi się, że każdy samochód przyspiesza tam jak się zbliżam, każdy szelest potrafił mnie doprowadzić na skraj załamania nerwowego. Teraz też czasem jeszcze w tamtym miejscu gwałtowny dźwięk przyprawia mnie o palpitacje, ale jest o niebo lepiej niż kilka miesięcy temu. Tylko pamiętaj - nie duś tego, pozwól sobie to przeżywać, skoro chodzisz na terapię to na pewno uda Ci się to zrobić właściwie. Trzymam kciuki w każdym razie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Druid 14 sty 2016, 13:13
czarnobiała mery, jestem z Tobą. Po zostaniu sprowadzonym do roli przedmiotu trzeba się na nowo uczyć być człowiekiem, "odzyskać" swoje ciało, wyjść z lęku, zaufać sobie. Gdybyś chciała pisać za mną pw, daj znać, nie mam odwagi napisać pierwsza.
Druid

przez jetodik 14 sty 2016, 15:09
ego, spoko przekonuj tutaj, że każdy facet to zbok, a ja sie pośmieje :smile:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez wielbłądzica 14 sty 2016, 15:16
jetodik, nie wiem, czy to jest odpowiedni temat, żeby śmiać się i przekomarzać.

przez jetodik 14 sty 2016, 15:22
wielbłądzica, nie moja wina, że akurat w tym temacie ego pisze, że najlepiej aby kobiety uważały, że wszyscy faceci to zboki tak profilaktycznie ;)

przez czarnobiała mery 14 sty 2016, 15:33
Morphine90, Dark Velvet, dziękuję wam, dziewczyny. Ja się boję, że już do końca życia będę się tak bać, zwłaszcza ludzi. To jest największy lęk. Ja ogólnie byłam bardzo otwarta na ludzi i radosna w kontaktach, a teraz się boję.
Dokładnie czuję się jak przedmiot, nie chcę się tak czuć, ale nie wiem, jak to zmienić.
Byłam dzisiaj na terapii, terapeutka mnie trochę wsparła. Powiedziała, że mam się postarać iść do pracy.
Najgorszy jest ten lęk przed wszystkimi i wszystkim.

przez ego 14 sty 2016, 20:52
jetodik napisał(a):ego, spoko przekonuj tutaj, że każdy facet to zbok, a ja sie pośmieje :smile:
Ja nie zamierzam nikogo do tego przekonywać, tylko sama zamierzam tak właśnie zakładać. Inne kobiety to ja mogę ostrzegać i zachęcać, żeby tak założyły, w końcu nikt jeszcze nie stracił niczego na takim założeniu, w przeciwieństwie do przeciwnego, a każdy już dalej sobie zrobi jak zechce. :]

czarnobiała mery, to dobrze, że masz terapeutkę, ona powinna najlepiej wiedzieć jak Ci skutecznie pomóc w takiej sytuacji. I ja też mam nadzieję, że wbrew Twoim obawom, uda Ci się stanąć na nogi.
ego

przez ma_kowalewicz 15 sty 2016, 07:53
czarnobiała mery napisał(a):Najgorszy jest ten lęk przed wszystkimi i wszystkim.

Zapewne długo tak będzie, ale (choć wiem że łatwo powiedzieć!) musisz stawić temu lękowi czoła. Musisz spróbować, odważyć się.

przez Eteryczna 15 sty 2016, 12:24
czarnobiała mery napisał(a):Morphine90, Dark Velvet, dziękuję wam, dziewczyny. Ja się boję, że już do końca życia będę się tak bać, zwłaszcza ludzi. To jest największy lęk. Ja ogólnie byłam bardzo otwarta na ludzi i radosna w kontaktach, a teraz się boję.
Dokładnie czuję się jak przedmiot, nie chcę się tak czuć, ale nie wiem, jak to zmienić.
Byłam dzisiaj na terapii, terapeutka mnie trochę wsparła. Powiedziała, że mam się postarać iść do pracy.
Najgorszy jest ten lęk przed wszystkimi i wszystkim.
Daj sobie czas przepracujesz to na terapii będzie lepiej tutaj też nie jesteś sama.
''Odwaga to nie brak strachu, lecz świadomość, że coś jest ważniejsze niż strach. Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Spiewaj jakby nikt nie słuchał..
Tańcz jakby nikt nie patrzył..
Kochaj jakby nikt Cię nigdy nie zranił..
Żyj jakby niebo było tu na ziemi..

przez czarnobiała mery 15 sty 2016, 19:32
Dziękuję wam za dobre słowa. Oprócz terapeutki mam przyjaciółkę, która też pracuje jako psycholog. Bardzo mi pomogła wczoraj rozmowa z nią. Powiedziała, że nie mam tak zupełnie zamykać się na ludzi. Bo są ludzie, z którymi można coś dobrego zbudować.

przez Evia 15 sty 2016, 21:19
ego napisał(a):bittersweet, wiesz co? może Ci imigranci w Kolonii też gwałcili nieświadomie? o to jest dobra linia obrony dla nich ... niemieckiego nie znali to nie rozumieli co kobiety do nich mówiły, a że się rzucały, to mogli przecież zrozumieć, że to dlatego bo im się podoba. :(

Merkel i inni właśnie ich usprawiedliwiali w podobny sposób. Ponoć kobiety zachęcały imigrantów zbyt otwartym zachowaniem i strojem, poza tym nie zachowały należytej ostrożności i miały czelność przebywać w miejscu publicznym bez ochrony i w zbyt małej odległości od mężczyzn.
Świat się wali :? Naprawdę nie spodziewałam się, że dożyję cofnięcia się w czasie :?

czarnobiała mery napisał(a):Najgorszy jest ten lęk przed wszystkimi i wszystkim.

To prawda, myślę, że lęk jest bardzo często istotą naszych problemów.
Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest przeciwstawienie się. Walka (tym bardziej ta wygrana) często pokazuje, że strach ma jedynie wielkie oczy i nie jest do końca uzasadniony.
Ktoś tu pisał, że sąd nie jest dla uzyskania sprawiedliwości ale dla ukarania sprawcy. No i czy to nie jest właśnie dobre? Zemsta również jest walką.
Poza tym jeśli nigdy nie wyjdzie się z lęku i z roli ofiary, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że podobne sytuacje mogą mieć miejsce w przyszłości.
Więcej można stracić lękając się niż przeciwstawiając się.

przez ma_kowalewicz 16 sty 2016, 10:11
wielbłądzica napisał(a):jetodik, nie wiem, czy to jest odpowiedni temat, żeby śmiać się i przekomarzać.

Nie uważam by było coś w tym zabawnego choć w najmniejszym stopniu.

Sortuj wg