zostałam zgwałcona we śnie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez bittersweet 13 sty 2016, 15:05
ego, masz czarno-białe myslenie... facet popełnił gwałt, ale nie sadze żeby zrobił to swiadomie, co nie umniejsza negatywnych uczuc Czarnobiałejmary w tej kwestii. Co do rozkmin dot uśmiechu, to słaby dowód na jego wine, ja się głupio smieje np. jak nie wiem co zrobić albo powiedzieć.... dlatego trudno tu wyrokować na podstawie uśmiechu, z dalszych zachowań wnioskuje ze to bydle i palant, ale to nie wystarczy, żeby go za gwałt skazac. Do sadu się idzie po wyrok, nie sprawiedliwość, dlatego założenie mu sprawy nic dobrego nie wniesie imo.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez jetodik 13 sty 2016, 15:17
bittersweet, czyli mamy podobne zdanie w tym temacie.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez ego 13 sty 2016, 15:32
bittersweet, wiesz co? może Ci imigranci w Kolonii też gwałcili nieświadomie? o to jest dobra linia obrony dla nich ... niemieckiego nie znali to nie rozumieli co kobiety do nich mówiły, a że się rzucały, to mogli przecież zrozumieć, że to dlatego bo im się podoba. :( Tu jest nieco inna sytuacja, bo kobieta tylko leży bo najpierw śpi, a potem bo jest otumaniona lekami i szokiem i nie jest w stanie reagować. A zbok? ni ...uja robi swoje i ma w dupie, czemu dziewczyna nie reaguje. Ale tłumaczyć mógłby się w analogiczny sposób, że myślał, że skoro się nie rusza, to wszystko gra. I tak masz rację, na tym etapie, faktycznie myślę, że zgłoszenie sprawy na policję najprawdopodobniej skończy się na słowo przeciw słowu, bo ewentualne ślady fizyczne i tak się już pewnie zagoiły, choć na 100% nie wiem, po jakim czasie ginekolog może stwierdzić urazy wskazujące na niechciany stosunek seksualny.
ego

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 13 sty 2016, 15:35
ego, daj spokój z takimi hiperbolami :]
swoją drogą skąd taka paniczna reakcja na to, że ktoś może myśleć i twierdzić, że on zgawłcił nie wiedząc, że to gwałt, zwłaszcza, że powtarza się przecież, że to niczego nie usprawiedliwia.

NN4V strasznie pitolił w tym temacie, ale w jednym miał rację, za dużo tu histerii.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez ego 13 sty 2016, 15:38
jetodik, sorry, ale ja tu nie widzę hiperboli. :bezradny:
I kto tu histeryzuje?
ego

przez jetodik 13 sty 2016, 15:41
taa, jasne ;)

przez bittersweet 13 sty 2016, 15:55
ego, porównanie Kolonii o obecnej sprawy to stawianie sprawy na ostrzu noza, i czarno-białe myslenie właśnie. Oczywiste jest, ze nie powinno się uprawiac seksu z kimś, kto jednoznacznie nie wyraża na to w danym momencie zgody. Ale w praktyce jest mnóstwo sytuacji, które temu przecza, bo trudno dawac sobie w związku przed kazdą sytuacja z podtekstem seksualnym jakies jednoznaczne pytania i odpowiedzi, to po prostu byłoby strasznie drętwe i pozbawione spontaniczności.

Pamietam historie z neta jak dziewczyna w czasie seksu otwierala usta /bezwiednie/ i jej facet tam napłuł, bo tak można interpretować otwieranie ust, jako zachete do tej czynnosci. Ofc go rzuciła, ale de facto mogłaby go przecież podac do sadu za oplucie, co jest w naszej kulturze uznane za obraźliwe.

Co powiesz @ego na to ? oprócz tego, ze od facetów się trzeba trzymać na odległość ramienia, jak radziła burmistrz Kolonii ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez czarnobiała mery 13 sty 2016, 16:06
Dzisiaj nie poszłam do pracy, lekarka bez problemu dała mi zwolnienie. No i namawiała, żeby zgłosić to na policję, ale jakoś nie mam na to siły i nie wierzę, że to cokolwiek pomoże.
W sobotę mam jechać po nagrodę literacką na drugi koniec Polski, mama dzisiaj zaproponowała, że ze mną pojedzie i cieszę się, bo tak naprawdę sama chyba nie miałam siły jechać.

przez cyklopka 13 sty 2016, 16:26
bittersweet napisał(a):przed kazdą sytuacja z podtekstem seksualnym jakies jednoznaczne pytania i odpowiedzi, to po prostu byłoby strasznie drętwe i pozbawione spontaniczności.

Ale np. w Szwecji trzeba, plus udzielić wyczerpujących informacji o swoim stanie zdrowia i stosowanej/preferowanej antykoncepcji. Bo inaczej policja sama przyjedzie.

czarnobiała mery, też się cieszę, że jedziecie :great:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez ego 13 sty 2016, 16:34
jetodik, ja autentycznie nie ogarniam jak facet mający rzekomo dobre intencje w stosunku do dziewczyny, może nie zatrybić, że coś nie halo z tym co robi, skoro ona nie zdradza swoim zachowaniem żadnej aprobaty dla niego? Widzę dwa wytłumaczenia: samce to tak faktycznie zapatrzone we własne ego, ograniczone umysłowo debile, niezdolne do rozpoznania znaczenia własnych czynów( co by poniekąd usprawiedliwiało takie zachowanie, nawet prawo nie stawia na równi, oceny zachowań osób ograniczonych umysłowo z tymi będącymi w pełni władz umysłowych), a drugie to właśnie takie, że owy facet nie jest jednak taki święty...

bittersweet napisał(a):Oczywiste jest, ze nie powinno się uprawiac seksu z kimś, kto jednoznacznie nie wyraża na to w danym momencie zgody. Ale w praktyce jest mnóstwo sytuacji, które temu przecza, bo trudno dawac sobie w związku przed kazdą sytuacja z podtekstem seksualnym jakies jednoznaczne pytania i odpowiedzi, to po prostu byłoby strasznie drętwe i pozbawione spontaniczności.
A kto powiedział, że odpowiedź musi być słowna? no kto? i Ty mi zarzucasz czarno-białe myślenie? do tego zrównujesz teraz każde zachowanie o podtekście seksualnym z gwałtem, jak byś nie widziała żadnej różnicy czy facet da Ci niespodziewanego cmoka w policzek, czy wsadzi Ci ptaszka w gniazdko, no ja pierdo... to mój pies, pies..urwa pies! zwierzę podobno! jak chce wskoczyć na łóżko to staje obok i się mnie pyta czy może, a ja się dowiaduje, że jakiś człowiek, facet, homo sapiens, rzekomo myślący! jak mu się zachce, to może mi wsadzić spontanicznie!

Co powiesz @ego na to ? oprócz tego, ze od facetów się trzeba trzymać na odległość ramienia, jak radziła burmistrz Kolonii ?
Po tym temacie widzę, że na odległość ramienia to za mało, to tego na pewno gaz pieprzowy trzeba zakupić i jakiś ostry nóż. :]
ego

przez Druid 13 sty 2016, 17:22
jetodik napisał(a):swoją drogą skąd taka paniczna reakcja na to, że ktoś może myśleć i twierdzić, że on zgawłcił nie wiedząc, że to gwałt, zwłaszcza, że powtarza się przecież, że to niczego nie usprawiedliwia.
I co teraz, jeśli facet ma takie zachowania seksualne w repertuarze, nie widząc w nich nic niewłaściwego? Przydałoby się go uświadomić. :bezradny:

Do sadu się idzie po wyrok, nie sprawiedliwość, dlatego założenie mu sprawy nic dobrego nie wniesie imo.
w ten sposób można by go uświadomić. Mniejsza o wyrok, miałby "nasrane" w papierach.
Druid

przez czarnobiała mery 13 sty 2016, 22:55
Ja myślę, że po tym, co się stało, ja już nigdy nie będę w związku. Chyba nie jestem w stanie zaufać żadnemu facetowi. Ja wręcz się boję, że mama albo siostra mnie skrzywdzą, najbliższe mi osoby. Bardzo się boję, wszystkiego. Mam ogromne lęki, wszystko jest przerażające, a najbardziej ludzie. Nigdy nie wiadomo, co ktoś ma w głowie.

przez czarnobiała mery 13 sty 2016, 23:01
Mam wrażenie, że wszyscy chcą mnie skrzywdzić. Boję się ludzi, przeraźliwie, wszystkich bez wyjątku. Boję się nawet najbliższej mi osoby, mojej siostry, boję się mamy, przyjaciółki. Każdego. Nigdy nie wiadomo, co oni mają w głowie. I każdy może chcieć mnie w jakimś momencie skrzywdzić. W tej chwili nie ufam nikomu, nawet tym osobom, które mi pomagają. Nie wiem, dlaczego. Boję się nawet ludzi, którzy całe życie byli dla mnie dobrzy. Życie jest dla mnie przerażające, a mam poczucie, że każdy może się okazać moim wrogiem. Każdy może mi zrobić coś złego, a ja nawet nie wiem, w jakim momencie.

przez jetodik 14 sty 2016, 03:36
ego,
jetodik, ja autentycznie nie ogarniam jak facet mający rzekomo dobre intencje w stosunku do dziewczyny, może nie zatrybić, że coś nie halo z tym co robi, skoro ona nie zdradza swoim zachowaniem żadnej aprobaty dla niego? Widzę dwa wytłumaczenia: samce to tak faktycznie zapatrzone we własne ego, ograniczone umysłowo debile, niezdolne do rozpoznania znaczenia własnych czynów( co by poniekąd usprawiedliwiało takie zachowanie, nawet prawo nie stawia na równi, oceny zachowań osób ograniczonych umysłowo z tymi będącymi w pełni władz umysłowych), a drugie to właśnie takie, że owy facet nie jest jednak taki święty...

święty? znowu hiperbola i to rzutowanie na całą grupę na podstawie tego jednego osobnika też jest słabe :]

Sortuj wg