Pomocy!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Pomocy!

przez Mala11 15 gru 2015, 14:46
Hej mam na inie Justyna mam 32 lata i od kilku lat cierpie na depresję uogólnioną dwubiegunowa , od jakiegoś czasu już nie daje rady od 2 miesięcy mam wrażenie jakbym miała coś w głowie po prawej stronie a zwłaszcza uciska mnie w skroni i promieniuje na prawy policzek , boję się że to coś poważnego :( cały dzień mam straszne mysli że zaraz umre leki takie straszne że już zaczelam popadać w panikę . Jestem klebkiem nerwów nie umiem skupić się na czymś innym tylko wmawiam sobie źle choroby a w dodatku boję się brać leków od psychiatry :-( Jest ktoś kto ma tak samo jak ją?

Pomocy!

przez Morphine90 15 gru 2015, 14:54
Takie odczucia mogą być spowodowane depresją/nerwicą, zwłaszcza jeśli jak piszesz nie bierzesz leków. Co masz przepisane, wykupiłaś te leki?
Fear is the hand
that pulls your strings

Pomocy!

przez Mala11 16 gru 2015, 10:57
Tak wykupilam leki wzielam 3 razy i wydawało mi się że źle się po nich czuje i przestalam brać , boję się ubocznych skutków po wzięciu leku zaczynam panikowac i napedzam lęki . Rodzina już ze mną nie wytrzymuje mąż ma mnie dość :-( nie potrafi mnie zrozumieć myśli że sobie zmyslam wszystko:-(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pomocy!

przez Morphine90 16 gru 2015, 14:01
Skutki uboczne zazwyczaj są najsilniej widoczne przez pierwsze dni, a potem mijają albo słabną - nie możesz więc odstawiać ich na samym początku. Dlatego wróć do ich brania i staraj się wytrzymać ok. 2 tygodni - wtedy powinna zacząć ustępować senność, suchość w ustach, zaburzenia żołądkowo-jelitowe i inne uboki (zdaradzisz jak nazywają się te leki?). A jeśli po tym czasie nadal będziesz się czuła źle - skontaktuj się z lekarzem i poproś o zmianę leków - nie każde będą tak na Ciebie wpływały. Ja np. po większości antydepresantów i leków uspokajających czułam się całkiem ok (po pierwszych tygodniach), ewentualnie prosiłam o zmianę.
Myślę, że jak leki zaczną działać Twój układ nerwowy się wyciszy i przestaniesz odczuwać ten dziwny ucisk, bo najprawdopodobniej jest to po prostu objaw psychosomatyczny.
Fear is the hand
that pulls your strings

Pomocy!

przez Marcin2013 16 gru 2015, 14:03
witaj

Pomocy!

przez agusiaww 16 gru 2015, 14:04
Mala11 napisał(a):Tak wykupilam leki wzielam 3 razy i wydawało mi się że źle się po nich czuje i przestalam brać , boję się ubocznych skutków po wzięciu leku zaczynam panikowac i napedzam lęki . Rodzina już ze mną nie wytrzymuje mąż ma mnie dość :-( nie potrafi mnie zrozumieć myśli że sobie zmyslam wszystko:-(
jak nie bedziesz brac leków to objawy sie beda nasilac. Lekow sie nie bierze 3 dni bo to nie sa magiczne tabletki, działanie jest po m-cu do m-ca sa skutki uboczne.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg