Głęboki smutek i brak łez

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Michalk 09 gru 2015, 12:33
Hey,

Nie do końca wiem czy dział na którym piszę ten temat jest odpowiedni.. Mniej więcej 2 - 3 lat temu ostatni raz płakałem. Byłem w takim stanie, że leżąc na poduszce łzy leciały mi same. Teraz po tym czasie nie mogę w żaden sposób zmusić się do łez i szczerze mówiąc jest to straszne.. Niemoc wyzbyć się wszystkim emocji jakie mną targają. Ostatni czasy dużo się wydażyło w moim życiu. Jedną z ważniejszych rzeczy (dokładnie wczoraj) było skończenie związku z dziewczyną w której jestem zakochany. Powodem było to, że ona przez swoje doświadczenia miała zbyt duży strach, że coś pójdzie nie tak itp. co prowadzi do tego, że co jakiś czas wracają do niej obawy (od samego początku) i powoli traci to dla niej wszystko sens - długa historia krótką.

Mam ochotę płakać, czuję, że jest mi to potrzebne...
Jednak nawet gdy bardzo tego chcę wszystko siedzi w środku. Nie rozumiem tego i nie wiem co mogę zrobić.

Pozdrawiam
M

przez w1punkt 09 gru 2015, 18:05
Cytując klasyka: NACHLEJ SIĘ! Szczerze. Łzy przyjdą w swoim czasie.

przez Michalk 12 gru 2015, 17:03
Hey,

Dziękuje za odpowiedź. "Schlanie się" to chwilowe i krótkotrwałe rozwiazanie problemów. Wierzę na słowo, że łzy wrócą i w jakiś sposób będę mógł uwolinić się od tego co we mnie siedzi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez w1punkt 12 gru 2015, 18:32
Michalk napisał(a):(...)"Schlanie się" to chwilowe i krótkotrwałe rozwiazanie problemów...

Oj, pojechałeś właśnie typową wymówką abstynencką. A tak już na poważnie, to bywa, że mimo nagromadzenia przykrych emocji, którymi można by śmiało obdarzyć diesiątki osób, niekiedy przychodzi taki okres niemożności "oczyszczenia się". Długi okres. Czynnikiem wywoławczym łez w takiej sytuacji niestety bywa skrajne, nagłe, nieoczekiwane przeżycie emocjonalne. Nie polecam i nie życzę Ci tego. Może lepiej, że jest, jak jest. Z czasem Twój problem przestanie Cię to dręczyć samoistnie. I tego właśnie Ci życzę!

przez Michalk 12 gru 2015, 20:31
Nie piję od 2 - 3 lat (nie ma to związku z tym, że nie mogę płakać)

przez omakk 12 gru 2015, 21:05
Pokrój cebule. :D

Żartuje, sam mam podobny problem. Jakoś nie umiem płakać i jestem zablokowany na płakanie. Często w sytuacjach, w których normalni ludzie są smutni i płaczą, to ja się uśmiecham i się śmieję.
omakk

przez Morphine90 12 gru 2015, 21:14
Często na psychotropach się ma blokadę, trochę się jest jak za szybą. Po alkoholu to się chyba tylko nasila.
Ja się pobeczałam jak bóbr jak zobaczyłam w tv historię dziewczynki, której zmarła mama i zobaczyłam w niej siebie. Może obejrzyj jakiś dramat, w którym bohaterowie się rozstają i to pozwoli Ci przeżyć katharsis.
Fear is the hand
that pulls your strings

przez w1punkt 12 gru 2015, 21:15
Nie pij więc.

przez w1punkt 12 gru 2015, 21:20
Morphine90 napisał(a):Często na psychotropach się ma blokadę, trochę się jest jak za szybą. Po alkoholu to się chyba tylko nasila.
Ja się pobeczałam jak bóbr jak zobaczyłam w tv historię dziewczynki, której zmarła mama i zobaczyłam w niej siebie. Może obejrzyj jakiś dramat, w którym bohaterowie się rozstają i to pozwoli Ci przeżyć katharsis.

A o czym pisałem? To tylko dokument. Nie życzę.

przez omakk 12 gru 2015, 21:23
Chłopak potrzebuje po prostu czegoś na odblokowanie emocji. Nie wiem może jakieś LSD, grzybki psylocybinowe?
omakk

przez Morphine90 12 gru 2015, 22:53
omakk napisał(a):Chłopak potrzebuje po prostu czegoś na odblokowanie emocji. Nie wiem może jakieś LSD, grzybki psylocybinowe?

Na LSD się pisze "W drodze" albo komponuje acid rockowe przeboje, a nie odblokowuje negatywne emocje.

przez w1punkt 12 gru 2015, 23:04
Bez obrazy, ale nic nie potrzebuje.

przez samnieswój 13 gru 2015, 01:57
w1punkt, problemy mają to do siebie, że nierozwiązane nie przestają dręczyć ;) oczyszczenie... Pytanie jak silne musi być pobudzenie emocjonalne, i czy musi być ono ukierunkowane, żeby takiego oczyszczenia dostąpić.

Morphine, a wiesz, że niektórzy wspomnienia z dzieciństwa mogą zliczyć na palcach?

przez w1punkt 13 gru 2015, 13:44
samnieswój napisał(a):(...) Pytanie jak silne musi być pobudzenie emocjonalne, i czy musi być ono ukierunkowane, żeby takiego oczyszczenia dostąpić...

Masz rację "oczyszczenie" nie nastąpi za sprawą "magicznych" kropelek z gruczołów łzowych, jeśli nie pozbędziemy się z głowy, tego, co nas dręczy. Jeśli to niemożliwe skutecznym i jedynym antidotum będzie pogodzenie się z sobą, z otaczajacą rzeczywistością. Tu kłania się czas. Co do Twojego pytania emocje nie muszą być ukierunkowane. Wystarczy, że nastąpią, a ukierunkowanie nastąpi samoistnie. Z automatu niejako. Czy silne? Ekstremalnie. Powtórzę się, ale nie życzę takiej traumy. Pozdro SNS.

Sortuj wg