Samotność, problemy z własną osobowością

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez qwert123 27 lis 2015, 03:44
A i jeszcze jedno. Zauważyłem ze jak jestem na uczelni, lub w innych sytuacjach bardziej stresowych szczególnie często również oddaje mocz, w sensie ze bardzo często mi się chce , ale nie mam czym..

przez tooshyandsincere 27 lis 2015, 12:49
qwert123 napisał(a):Ogólnie mysle, ze ogromna ulgę poczulbym jakbym wrócił do swojego starego miejsca zamieszkanie, rzucił studia..ale niestety ambicje mi nie pozwalają na to i muszę skończyć studia. Ale chciałbym również dobrze sie czuć, żeby moje życie sie zmienilo a w szczególności moje spojrzenie na świat, chciałbym moc wyjść normalnie z domu, pojechać gdzies na wakacje.. Albo chociaż na 1 dzień poza dom.

Samo unikanie sytuacji stresowych w dłuższej mierze nie pomoże, bo nie jesteśmy w stanie ich całkowicie wyeliminować z naszego życia, ulga byłaby krótkoczasowa, bo po następnych stresowych sytuacjach objawy zaczną się nasilać.
Jeżeli czujesz że nie dajesz już rady, zawsze możesz wziąć urlop dziekański, choć najpierw spróbowałbym leczenia farmakologicznego, możliwe że po lekach będziesz w stanie normalnie funkcjonwać, przynajmniej na tyle żeby dokończyć semestr. Oczywiście branie leków generalnie wiąże się z całym szeregiem skutków ubocznych, ale coś za coś.

qwert123 napisał(a):Tooshyandsincere
Jak twoja sytuacja wygląda aktualnie? Jak leczenie wyglądało lub wygląda? Niestety stres co jeden z najgorszych czynników niszczących człowieka, a ja zyje pod jego wpływem praktycznie codziennie od prawie 3 lat.

Póki co leczyłem się farmakologicznie, ale same leki tylko łagodzą objawy, jedynym rozwiązaniem jest psychoterapia którą zamierzam wkrótce rozpocząć.
Niestety jest nie wiele lepiej, głownie ze względu na to że za długo czekałem z leczeniem, z charakteru mam tak że wszystkie własne problemy zawsze staram się rozwiązywać sam, w tym przypadku to był ogromny błąd bo tylko straciłem kilka lat swojego życia a problem jak był tak jest. Obecnie przynajmniej jestem w stanie wyjść z domu, zrobić zakupy itp, niestety proste czynności jak wizyta u fryzjera/dentysty, dłuższe podróże komunikacją itp to nieustanna walka z objawami nerwicy, o sytuacjach typowo stresowych nawet nie wspominam bo są obecnie poza moimi 'zasięgiem'.

qwert123 napisał(a):Jeszcze mam pytanie.
Czym to może być spowodowane ciągle chwiejność nastrojów, ciągle wahania emocjonalne, raz czuje się pewny siebie, a po chwili mam ochotę zapaść sie pod ziemie, raz jestem człowiekiem otwartym, rozmównym, a po chwili potrafię sie zamknąć w sobie i najchętniej z nikim bym nie rozmawial. Mam ciągle to, wszystko zazwyczaj zmienia się bez przyczyny, a czasami np. Jadac autobusem słuchając muzyki, jakas piosenka potrafi mi calkowicie zmienić nastrój na lepszy lub gorszy. Nie wiem jakim jestem człowiekiem pozatym ze mocno nerwowym i impulsywny i wrażliwym...

Ciężko być stabilnym emocjonalnie gdy jesteś pod stałym wpływem stresu, u mnie zaraz po pierwszych regularnych atakach nerwicy pojawiła się depresja.

qwert123 napisał(a):Czy lekarz rodzinny ma prawo wystawić receptę na jakieś depresanty?

Może doraźnie/jednorazowo, ale leczeniem zdrowia psychicznego zajmuje się lekarz psychiatra i on kieruje leczeniem farmakologicznym w takich przypadkach.
Na Twoim miejscu zapisałbym się na wizytę do lekarza psychiatry po leki i do psychoterapeuty w celu terapii.

qwert123 napisał(a):A i jeszcze jedno. Zauważyłem ze jak jestem na uczelni, lub w innych sytuacjach bardziej stresowych szczególnie często również oddaje mocz, w sensie ze bardzo często mi się chce , ale nie mam czym..

Tak, to właśnie jeden z objawów które wymieniłem w poprzednim poscie.

Sortuj wg